Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Skóra szyi i dekoltu możesz traktować jak lustro, które bezwględnie obnaża prawdę o stopniu nasilenia procesów starzenia się skóry. Wczesna utrata elastyczności i poziome bruzdy to typowe przypadłości skóry poniżej linii żuchwy – i to nawet już po 30. roku życia! Są rezultatem specyficznej budowy skóry tego obszaru. Skóra szyi i dekoltu posiada znacznie mniej gruczołów łojowych, wyściółki tłuszczowej oraz kolagenu, których odpowiednia ilość gwarantuje dobrą kondycję i młody wygląd skóry przez długie lata. To mniejsza niż chociażby na twarzy ilość kolagenu sprawia, że skóra szyi wiotczeje znacznie szybciej. Niewielka zawartość tkanki tłuszczowej sprawia, że już nawet płytkie zmarszczkie wydają się być głębsze niż w rzeczywistości. Z kolei niewystarczająca liczba gruczołów łojowych sprawia, że skóra szyi i dekoltu nie umie sama zadbać o optymalny poziom nawilżenia, więc łatwo się przesusza i starzeje znacznie szybciej. Odpowiednia pielęgnacja skóry, polegająca na regularnym stosowaniu kremu do szyi i dekoltu jest więc bardzo ważna.

W przypadku delikatnej i podatnej na przedwczesne starzenie się skóry szyi i dekoltu zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli nie chcesz, by skóra dekoltu zdradzała, ile masz lat, w twojej łazience koniecznie powinien znaleźć się krem do szyi i dekoltu o wielowymiarowym działaniu - upiększający, jak i przeciwstarzeniowy.

Krem do szyi i dekoltu czy działa?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie skóry poniżej linii brody jest krem do szyi i dekoltu zawierający m.in. witaminę C, wyciąg z korzenia lukrecji czy perły. Świetne działanie rozświetlające oraz rewitalizujące można osiągnąć dzięki stosowaniu kosmetyków bogatych w wyciąg z perły. Perła jest źródłem minerałów oraz aminokwasów, dzięki którym nie tylko rozświetla skórę, ale również skutecznie nawilża naskórek. W przypadku niemal pozbawionej gruczołów łojowych skóry szyi i dekoltu zapewnianie odpowiedniego nawilżenia jest równie ważne, co odmładzanie czy rozświetlanie. Nawilżona skóra nie tylko zachwyca pełnym blasku i jędrności rezultatem, ale jest dodatkowo zabezpieczona przed powstawaniem nowych zmarszczek.

Dobry krem do szyi i dekoltu powinien dodatkowo dbać o wygładzenie i ujędrnienie skóry. Z tego powodu ostatnio rekordy popularności biją kosmetyki pełne ekstraktów drożdżowych. Wyciąg z drożdży wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, także dla skóry szyi i dekoltu. Skutecznie pobudza naturalne procesy odnowy komórkowej, dzięki czemu intensywnie regeneruje oraz rewitalizuje naskórek. Co więcej zapewnia szerokie spektrum ochrony przed przedwczesnym procesem starzenia się skóry. Chroni przed wolnymi rodnikami, stymuluje produkcję kolagenu oraz wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry. Jeśli więc zależy ci na pięknej skórze szyi i dekoltu, czym prędzej zaopatrz się w bogaty w drożdże krem do szyi i dekoltu.

Skóra szyi i dekoltu może zdradzać twój wiek, ale nie musi. Regularnie stosuj bogaty w odmładzające składniki krem do szyi i dekoltu i zapomnij co to znaczy pozbawiona elastyczności skóra.