Kremy z filtrem: nie tylko dla cery dojrzałej

Wszyscy wiedzą, że powinno się używać kremów z filtrem. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na co dzień nakładamy ich zbyt małą ilość, żeby miały szansę uchronić nas przed promieniami UVA i UVB. Powinniśmy przede wszystkim pamiętać, że kremy z filtrem należy nakładać codziennie. Niezależnie od pory roku. Jeśli wiemy, że cały dzień spędzimy opalając się, powinniśmy reaplikować filtry co dwie godziny. Ile kremu przeciwsłonecznego należy nakładać na twarz? Przyjmuje się, że jest to od 1,2 do 2 ml kosmetyku na samą twarz i szyje. Istnieje na szczęście prosty sposób, który bez obliczania pokaże wam, ile kremu powinniście nałożyć. „Metoda na dwa palce” polega na rozprowadzić kosmetyk na palcu wskazującym i środkowym, od nasady aż po opuszki. Taką ilość kremu powinniśmy rozprowadzić na twarzy i szyi.  Przed nałożeniem makijażu pozwól kosmetykowi się wchłonąć. Inaczej podkład może się delikatnie zważyć. 

Kolagen dla cery dojrzałej

Nie od dzisiaj wiadomo, jak cenny jest kolagen w naszej codziennej pielęgnacji. Wypełnia on przestrzeń między komórkami i zapewnia skórze sprężystość, elastyczność i jędrność. Dodatkowo przyspiesza regenerację skóry i proces gojenia ran. Kolagen wpływa również na proces odnowy komórkowej w skórze i ją nawilża. Organizm człowieka ma zdolność syntezowania kolagenu, jednak z wiekiem jego ilość stopniowo zanika. Jego niedobór może prowadzić do szybszego pojawiania się zmarszczek, utraty jędrności skóry, podrażnień, powstawania cellulitu czy przebarwień. Jak temu zapobiec? Na polskim rynku pojawił się produkt, który zawiera bioaktywne peptydy kolagenowe. The Solution™ od Oslo Skin Lab ma działanie potwierdzone naukowo. Według badań, znacznie poprawia elastyczność skóry i redukuje zmarszczki. 

Regularna pielęgnacja cery

Koreanki uchodzą za ekspertki w kwestii dbania o skórę. Nic dziwnego, że ich pielęgnacja składa się aż z dziesięciu kroków. Chociaż nie musisz stosować tylu produktów, powinnaś się tym zainspirować. W pielęgnacji chodzi przede wszystkim o dokładność i rutynę. Nie należy jej pospieszać. Podstawą jest dobrze oczyszczona cera. Jeśli nosisz makijaż – dwuetapowo. Później można przejść do toniku, który przywróci skórze jej naturalny poziom pH. Na końcu możesz zastosować resztę pielęgnacji: kremy, sera, filtry. Najważniejsze, żeby skóra była dobrze nawilżona. Kosmetyki nawilżające to takie, które zatrzymują wodę w organizmie. Woda i składniki nawilżające odpowiadają za odpowiednią budowę włókien kolagenowych i elastynowych. To one zapewniają elastyczność skórze. Odpowiednie nawilżenie jest również potrzebne dla płaszcza hydrolipidowego, który stanowi naturalną barierę ochronną cery. Sucha skóra staje się podrażniona,  szara i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. 

Masaże skóry

Rollery do twarzy stały się popularne już kilka lat temu. Ludzie pokochali efekt, jaki zapewniają masażery i obecnie prawie każdy z nas ma jeden w domu. Najpopularniejsze rollery to te wykonane z kwarcu lub jadeitu. Większość ma wałki po obu stronach – jeden większy do całej twarzy i drugi mniejszy do używania pod oczami. Innym masażerem jest płytka gua sha, która swoim kształtem przypomina koślawe serce. Nie wolno jednak używać jej na sucho. Przed masażem nałóż na cerę ulubione serum lub „witaminę młodości” – witaminę E. Regularne stosowanie masażera spłyca zmarszczki, łagodzi podrażnienia i poprawia krążenie krwi. Oprócz tego rollery wyostrzają owal twarzy, a kiedy trzymamy je w lodówce, pomagają w walce z opuchlizną.