Jak czesać kręcone włosy: skieruj głowę w dół

Przy stylizacji włosów kręconych bardzo ważne jest, aby przez cały czas kierować głowę w dół. Wtedy najłatwiej dotrzeć do wszystkich punktów na głowie. Aby twoje loki wyglądały perfekcyjnie, musisz pamiętać, żeby nie pominąć nawet najbardziej ukrytego miejsca. Warto więc podzielić włosy na sekcje i stylizować je powoli.

Jak czesać kręcone włosy: ugniataj kosmyki

To niezwykle ważny etap w stylizacji kręconych włosów, ponieważ to właśnie on wydobywa skręt. Najpierw ugniataj włosy rękami przez ok. 1-2 min, a później możesz dodatkowo owinąć je w bawełnianą koszulkę lub ręcznik z mikrofibry i ugniatać jeszcze przez chwilę. Pamiętaj, aby być przy tym delikatnym. W celu uzyskania mocniejszego skrętu, można pominąć element owinięcia włosów w koszulkę lub ręcznik i wycisnąć nadmiar wody przy pomocy samych dłoni. Następnie należy przeczesać włosy grzebieniem i od razu zacząć stylizację.

Czesanie kręconych włosów: zadbaj o produkt do stylizacji

Włosy każdej z nas zdecydowanie różnią się od siebie, dlatego mają też...różne potrzeby. Nie ma uniwersalnej ilości produktu do pielęgnacji, jaką należy stosować. Wszystko zależy od budowy, długości i gęstości włosów. Z czasem nauczysz się, jaka ilość produktu jest odpowiednia dla twoich kosmyków. Produkty do stylizacji włosów kręconych należy równomiernie rozprowadzić na całej długości włosa. Sprawdzą się tutaj np. kremy do stylizacji, pianki lub żele.

Suszenie kręconych włosów

Włosy możesz pozostawić do wyschnięcia lub użyć suszarki z dyfuzorem, aby przyspieszyć ten proces. Ważne, aby używać przy tym zimnego nawiewu i wyposażyć się w sprzęt z funkcją jonizacji. To zmniejszy ryzyko uszkodzenia struktury włosa, spowoduje domknięcie łusek i efekt wygładzenia. W trakcie suszenia nie należy wykonywać żadnych ruchów, co sprawi, że loki będą ładnie zdefiniowane i nie będą się puszyć. 

Zobacz też: Plopping- ten sposób na loki bez puszenia i plątania bije rekordy popularności. Na czym polega?

Zabezpiecz końcówki!

Po wysuszeniu włosów warto sięgnąć po serum i wmasować je w same końcówki. Czynność można powtarzać kilka razy dziennie. Ten proces zabezpieczy je przez uszkodzeniami i sprawi, że końcówki będą się mniej rozdwajać.