Jaclyn Hill jest jedną z najsławniejszych youtuberek urodowych na świecie. Filmy na jej założonym w 2010 roku kanale przekroczyły już astronomiczną barierę 500 milionów wyświetleń. Idąc śladem takich makijażowych guru, jak Jeffree Star czy Tati Westbrook, Amerykanka postanowiła skorzystać ze swojej gigantycznej popularności w sieci do stworzenia własnej marki. Pomadki Jaclyn Hill wyprzedały się w ekspresowym tempie. Szybko jednak pojawiły się problemy.

Gdy tylko zamówione przez internet szminki "So Rich Lipsticks" zaczęły docierać do klientów, w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Media społecznościowe zalała fala fatalnych opinii na temat produktów Jaclyn Cosmetics. Zdjęcia pomadek z włosami i drobinkami przypominającymi plastik, a nawet metal, oburzyły i obrzydziły tysiące internautów.

Jaclyn Hill odniosła się do wszelkich kontrowersji w osobnym filmie na swoim kanale. Stanowczo zaprzeczyła wszelkim sugestiom, że jej pomadki są przeterminowane lub skażone. Pomimo krytycznych opinii ekspertów z zakresu chemii, youtuberka zapewniała, że używanie ich jest w pełni bezpieczne. Mimo to, zaoferowała zwrot pieniędzy każdemu niezadowolonemu z produktów jej marki klientowi. W związku z ostrą reakcją mediów i internautów, ostatecznie postanowiła oddać pieniądze każdej osobie, która zakupiła jej pomadkę.

Wielu internautów zadaje sobie teraz pytanie, czy skandal z pomadkami zakończy spektakularną karierę Jaclyn Hill. Naszym zdaniem nie. Youtuberka nadal może liczyć na lojalność tysięcy swoich fanów, którzy uwierzyli w zapewnienia, że wadliwość pomadek nie jest jej winą. Historie takich gwiazd sieci, jak James Charles, potwierdzają zresztą teorię, że nie ma takiej afery, z której sławny youtuber nie jest w stanie wyjść obronną ręką. Miejmy tylko nadzieję, że przed wypuszczeniem na rynek kolejnych kosmetyków Jaclyn Hill przeprowadzi gruntowną kontrolę jakości. 

Kim jest Jaclyn Hill?

Jaclyn Hill przyszła na świat 20 lipca 1990 roku w amerykańskim stanie Illinois. Wychowywała się na farmie, która była w posiadaniu jej rodziny od czterech pokoleń. W 2008 roku, po tym jak jej ojciec stwierdził, że został wezwany przez Boga do głoszenia ewangelii, razem z całą rodziną przeniosła się na Florydę. Przez kilka następnych lat podróżowali po różnych krajach, m.in. Indiach i Hondurasie, gdzie ojciec Jaclyn krzewił chrześcijaństwo.

W 2009 roku Jaclyn wyszła za mąż za perkusistę, Jona Hilla. W maju 2018 roku, po niemal 9 latach małżeństwa, para ogłosiła swój rozwód.

Zobacz zdjęcia Jaclyn Hill z różnych okresów w GALERII >>