Ten news zaskoczył nie tylko fanów grupy, ale również całe środowisko muzyczne. Właśnie okazało się, że "Budka Suflera" wraca na scenę z nowym wokalistą. Jest nim Jacek Kawalec - aktor i prezenter, którego kojarzymy głównie za sprawą prowadzonego przez niego programu "Randka w ciemno". Co na to Krzysztof Cugowski, legendarny frontman "Budki"?

Jacek Kawalec nowym wokalistą "Budki Suflera". Komentarz Krzysztofa Cugowskiego

Pod koniec stycznia 2022 roku "Budka Suflera" opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z próby do koncertu z okazji 30. Finału WOŚP w Legnicy. W roli wokalisty występuje na nich Jacek Kawalec:

Pozdrawiamy z próby - podpisano serię fotografii.

Fotorelacja potwierdza niedawne plotki o dołączeniu do zespołu Jacka Kawalca. Aktor zdradził bowiem niedawno, że otrzymał propozycję nagrania wspólnej płyty z zespołem:

Kilka tygodni temu zadzwonił do mnie Tomasz Zeliszewski z "Budki Suflera" i powiedział, że chciałby się spotkać i porozmawiać o współpracy. Spotkaliśmy się, ja mu powiedziałem, że jako 15-letni chłopak przychodziłem na ich koncerty do Sali Kongresowej, a pierwsze ich dwie płyty umiałem w liceum na pamięć.

Ja będę starał się zaśpiewać to godnie, bo te perły, które Romuald Lipko zostawił, wymagają oprawy, ale mamy tutaj w Budce Suflera wspaniałych aranżerów i myślę, że będzie to coś fajnego. Będę się musiał zmierzyć też ze starymi hitami "Budki" - dodał.

Zobacz także:

W 2021 roku do zespołu dołączył także Jacek Żarczyński, który występował z grupą na koncertach. Dołączenie Kawalca nie oznacza odejścia obecnego wokalisty. Panowie na próbach śpiewają na przemian.

Co na to Krzysztof Cugowski?

"Budka Suflera" zakończyła działalność w 2014 roku. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy - powiedział serwisowi Onet Muzyka były wokalista "Budki...", Krzysztof Cugowski.

Podobne stanowisko wokalista przyjął, kiedy kilkanaście miesięcy temu grupa szykowała się do powrotu z Jackiem Żarczyńskim.

Obecnie legendarny zespół z Lublina występuje w składzie: Jacek Kawalec (wokal), Tomasz Zeliszewski (perkusja), Mieczysław Jurecki (gitara basowa), Piotr Bogutyn (gitara), Dariusz Bafeltowski (gitara) i Piotr Sztajdel (instrumenty klawiszowe).

Co ciekawe, Kawalec odpowiedział Cugowskiemu: