Zostań w domu maluj usta - zabawa Dior na Instagramie

Trochę zabawy i humoru podczas trudnego czasu dla nas wszystkich. Kochajcie się, wspierajcie i... malujcie usta Kochane Panie, pisze w mediach społecznościowych Aleksandra Leonarczyk z marki Dior Makeup. Aktualnie w związku z domową izolacją wiele z nas rezygnuje z pełnego makijażu i daje odpocząć skórze, to dobry czas na wszelkie rodzaju maseczki, peelingi i kremy nawilżające. Warto jednak dać sobie też pole do odrobiny zabawy i utrzymania namiastki normalności. Do tego właśnie, przez wyzwanie z malowaniem ust, zachęca polski oddział Dior.

Do akcji włączyły się polskie influencerki, twarze znane z mediów społecznościowych, w tym makijażystka Patrycja Dobrzeniecka, która pod swoim postem z #zostanwdomumalujusta opisuje jak wielką popularnością cieszy się obecnie ta makijażowa zabawa. Ekspertka, którą na Instagramie śledzi ponad 60 tysięcy osób, zachęca też do pełnego szaleństwa - nie tylko malowania ust.

Eksperymenty z makijażem spodobały się Polkom na tyle, że pod hashtagiem #zostanwdomumalujusta pojawiły się dziesiątki kreatywnych zdjęć. To wyzwanie jest też motywacją dla innych - nie dajmy się rutynie i ponurym myślom, poprawmy sobie humor za pomocą ulubionych kosmetyków. Na Instagramie można podejrzeć różne pomysły na domowe stylizacje, niektóre dziewczyny wybierają dres i czerwone usta, inne delikatne odcienie nude i dziewczęce sukienki ( przy okazji polecamy również akcję #strojęsięnahomeoffisie zainaugurowaną przez stylistkę z ELLE, Karolinę Limbach).

Ważne, żeby nie dać się zwariować i wprowadzić do swojego domowego życia trochę koloru. PS. Dior Makeup nie kończy też inicjatywy na ustach. W przygotowaniu akcja #zostanwdomuimalujoczy. Lubimy to!