Instagram i WhatsApp - dzieci Facebooka

Instagram i WhatsApp podobnie jak Facebook należą do Marka Zuckerberga. Właściciel najpopularniejszych mediów społecznościowych oraz najczęściej ściąganych aplikacji na telefon chce, aby każdy z jego podmiotów bezpośrednio kojarzył się z Facebookiem. Nie wszyscy użytkownicy Instagrama i WhatsAppa są świadomi, że aplikacje te mają wiele wspólnego. Treści publikowane np. na Instagramie mogą być jednocześnie udostępniane na Facebooku. Użytkownik nie musi dodatkowo tracić czasu na osobne wstawianie relacji na dwóch portalach.

Instagram od Facebooka i WhatsApp od Facebooka

Właśnie takie nazwy będzie miał dawny "Instagram" i "WhatsApp". Nie wyświetlą się na głównym ekranie po włączeniu aplikacji, ale właśnie w ten sposób zostaną nazwane w wirtualnych sklepach, w których użytkownicy ściągają je na swoje telefony. Identyczna sytuacja miała miejsce wcześniej w przypadku aplikacji Workplace. Obecnie nosi ona nazwę Workplace from Facebook.

Kryzysy Facebooka, a Instagram i WhatsApp

Facebook pragnie wprowadzić bardziej scentralizowany system zarządzania swoimi aplikacjami. Według twórców będzie to oznaczać ułatwienie dla korzystających. Istnieje jednak obawa związana z różnego rodzaju kryzysami. Do tej pory każda afera dotycząca Facebooka nie odbijała się na popularności Instagrama i WhatsAppa. Jeśli będą miały nazwę bezpośrednio nawiązująca do Facebooka każdy kryzys tego portalu społecznościowego może wpłynąć na problemy każdej z zrzeszonych aplikacji.

Facebook, Instagram i WhatsApp

Właściciel tych mediów społecznościowych zapowiedział, że zespół ludzi pracuje nad tym, by umożliwić użytkowniokm łatwą wymianę wiadomości pomiędzy Facebookiem, Instagramem i WhatsAppem. Być może znany dotąd Messenger będzie niebawem posiadał wiele nowych funkcji.