Tak oszukują influencerzy

Josephine Livin ma już ponad 50 tys. obserwatorów na TikToku. 23-latka na swoim profilu pokazuje jak znane i lubiane influencerki oszukują swoich obserwatorów za sprawą filtrów, retushów czy wyćwiczonych póz, które mają widocznie "wyszczuplić" dziewczyny. Mieszkanka Kopenhagi prężnie działa również na Instagramie, gdzie często publikuje zdjęcia typu "Instagram vs. rzeczywistość", dzięki którym uświadamia użytkowniczki aplikacji, że nie wszystko co widzą w Internecie jest prawdziwe. Josephine zyskała ogromną popularność, a pod jej postami można przeczytać wiele komentarzy z podziękowaniami za pracę na rzecz ruchu "body positive" i "odczarowywania" Instagrama ze zdjęć idealnych ciał, nieskazitelnej cery i ust typu Kim Kardashian.

Dla wielu osób, szczególnie tych najmłodszych, Instagram to źródło kompleksów, gdy porównują się do influencerek z idealnym ciałem czy piękną twarzą. Na szczęście w miarę jak coraz bardziej zdajemy sobie sprawę ze szkodliwości mediów społecznościowych i istoty ruchu "body positive" oraz akceptacji wszystkich rozmiarów i kształów, w Internecie pojawia się wiele osób, które chcą uświadomić swoich obserwatorów, jak szkodliwy potrafi być Instagram. Josephine stara się walczyć z przekłamaniami w Internecie publikując m.in. niepozowane zdjęcia swojego ciała oraz fotografie bez makijażu czy filtrów.

 

 

Konto, które odrywa tajemnice celebrytów

Josephine to nie jedyna osoba na Instagramie, która stara się znormalizować fałdki na brzuchu czy nieidealną cerę. Instagramowy profil @beauty.false publikuje nieretuszowane zdjęcia celebrytów, porównując je z idealnymi fotografiami, które gwiazdy publikują na swoich kontach. Można znaleźć zdjęcia m.in. Belli Hadid, Kendall Jenner, Rity Ory czy Kim Karashian. Nie da się zaprzeczyć - zobaczenie największych gwiazd Instagrama z kilkoma fałdkami na brzuchu czy trądzikiem przypomina, że jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma swoje niedoskonałości, nawet jeśli usilnie próbujemy je ukryć.