Imiona dla dzieci: jakie będą trendy?

Do tej pory w Polsce królowały tradycyjne imiona dla dzieci, dla dziewczynek: Julia, Hanna, Zuzanna, Zofia, a dla chłopców: Antoni, Jakub, Jan, Stanisław. Jednak rodzice coraz częściej wybierają nowoczesne imiona dla dzieci. Czyżby trend w końcu się zmieniał?

Portal Nameberry.com przeprowadził badania, na podstawie których określił, jakie imiona dla dzieci będą najpopularniejsze w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Na podstawie 30 tys. najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w ciągu ostatniej dekady w Stanach, portal oszacował, jakie trendy na imiona dla dzieci będą królowały.

Imiona dla dziewczynek: trendy

Jak się okazuje najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek będzie Charlotte, czyli imię, które nosi córka księżnej Kate i księcia Williama. Dodatkowo na liście imion dla dziewczynek znalazły się: Amelia, Harper, Emma, Olivia, Evelyn, Mia, Aria, Ava i Sofia. Czy te imiona dla dziewczynek mają szansę zagościć w Polsce? Jak się okazuje tak i nawet już zagościły. Na przykład córka Natalii Siwiec ma na imię Mia. Ciekawe, czy Natalia inspirowała się trendami z zachodu?

Imiona dla chłopców: trendy

Obecnie wśród najpopularniejszych imion dla chłopców królują: Antoni, Jakub i Jan. Co zmieni się w najbliższej dekadzie? Zgodnie z nadchodzącymi trendami za kilka lat na polskich placach zabaw będziemy mieć szansę usłyszeć takie imiona dla chłopców jak: Liam, Mateo, Maverick, Noah, Lincoln i Lucas. Zresztą Liam - to imię, jakie nadali dla syna piosenkarka Marina i piłkarz Wojciech Szczęsny. W ich przypadku imię dla syna musiało być uniwersalne, ponieważ rodzice często podróżują po świecie i dlatego zdecydowali się na taki wybór imienia.

Czy te trendy mają szansę zakorzenić się u nas?

Oczywiście każdy rodzic ma swoje upodobania, co do imion dla dzieci. Jedni wybierają tradycyjne imiona, inni imiona po swoich dziadkach, a jeszcze inni szukają oryginalnych imion dla dzieci, żeby ich dziecko wyróżniało się, a nie było kolejną Julią, czy Frankiem w szkole.

Jak widać trendy się zmieniają. Miałyśmy już trend na nadawanie imion inspirowanych gwiazdami (Luna, Nova, Stella, Jowita), trendy na imiona szekspirowskie (Ofelia, Julietta, Diana, Lawinia), czy trendy na imiona unisex (Noah, Alex, Robin).

Jednak jak pokazują statystyki ostatnich lat, cały czas w Polsce dominują imiona tradycyjne. Czy nowe pokolenie millennialsów odmieni obecne trendy imion dla dzieci