Kiedy są imieniny Waldemara?

Imieniny Waldemara zostały przypisane do dwóch dni w roku. Najbliższe wypadają piątego maja, a kolejne jedenastego listopada.

Imieniny Waldemara – życzenia

Zagadnienie odpowiednio skonstruowanych życzeń imieninowych jest jednym z częściej zadawanych przez gości. Dla tych, którzy preferują zabawne formy, mamy propozycję:

„Waldemarze nasz kochany,

Twoje święto dzisiaj mamy,

Więc z całego serca Ci życzymy:

Samych dobrych chwil w gronie rodziny,

By nadeszły lepsze czasy,

Zobacz także:

A w portfelu nie zabrakło kasy.”

Waldemar – pochodzenie imienia

Waldemar to imię o germańskim pochodzeniu, które powstało z połączenia słów: „waltan” oraz „mari”. W tłumaczeniu na język polski oznacza czają one: „sławnego poprzez swoje panowanie” lub „sławnego władcę”.

Znaczenie imienia Waldemar

Waldemar jest z natury człowiekiem uczuciowym i empatycznym. Posiada skłonność do snucia romantycznych marzeń, oddawania się fantazji. Jednocześnie jest zamknięty i stara się nie pokazywać tych cech światu. Waldek ponadto jest solidny i pracowity. Jest twórczy i posiada wiele ciekawych pomysłów, które chętnie wdraża, przez co to urodzony biznesmen. Obok ambicji cechuje go uczciwość, co pozwala mu na zjednywanie sobie ludzi, którzy po bliższym poznaniu, chętnie pozostają przyjaciółmi Waldemara. W towarzystwie lubi błyszczeć, rozpiera go energia i działa z rozmachem, co często przybiera przesadne rozmiary. Jest przekorny i sarkastyczny, więc trudno się z nim rozmawia

Mężczyzna o imieniu Waldemar jest marzycielem o duszy romantyka. Kocha swoją rodzinę, jest dobrym i sprawiedliwym ojcem oraz mężem, a posiadanie rodziny zawsze stanowiło dla niego najwyższy cel życia. Dąży do rozwoju osobistego, lubi poznawać świat, dokonywać odkryć, uczyć się nowych rzeczy.

„Waldek to nie imię” – jaki jest Waldemar?

Waldemar z natury jest czuły, oddany, wrażliwy, uczuciowy, sympatyczny i pomocny, ale lubi skrywać te cechy z uwagi na praktyczne podejście do życia. Ujawnia je jedynie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, którzy są dla niego bardzo cenni. Mężczyzna dużą uwagę poświęca pracy, dlatego stroni od zakładania rodziny. Jest przystojny i błyskotliwy, co przyciąga do niego kobiety. Kiedy już dojdzie do założenia rodziny, jest dobrym i troskliwym ojcem i mężem. Stara się budować trwałe relacje i nie rzucać słów na wiatr.

Waldemar z łatwością nawiązuje relacje międzyludzkie, ale jedynie te na poziomie koleżeńskim. W gronie znajomych lubi błyszczeć i często zdarza mu się przesadzać z entuzjazmem i rozmachem swoich działań. Jest niezależny, dlatego najczęściej wycofuje się ze wszelkich relacji, które miałyby go skłonić do podwyższenia zaangażowania. Ucieka od ludzi, którzy próbują go do czegokolwiek naciskać. Ma przekorną naturę, lubi sarkazm i ironię. Jest ciężkim przeciwnikiem do rozmów. Zraniony, długo chowa urazę i potrafi się brutalnie mścić. Dla tych, którzy obdarzą go zaufaniem i sympatią oraz podarują wiele czasu, jest w stanie być wiernym kompanem na wiele lat.

Waldemar jest odpowiedzialnym, solidnym i oddanym pracownikiem z głową pełną pomysłów. Cechuje go przedsiębiorczość i aktywność społeczna przez co doskonale nadaje się do roli biznesmena. Nie jest stworzony do pracy grupowej, gdyż uważa się za nieomylnego i nie uznaje kompromisów. Nie lubi utartych schematów, jest indywidualistą. Dobrze odnajdzie się w roli: właściciela własnej firmy, programisty, lekarza, naukowca, rzemieślnika lub budowniczego.

Zdrobnienia imienia Waldemar

Najczęściej używanymi zdrobnieniami imienia Waldemar są:

  • Waldanowski,
  • Waldański,
  • Waldecki,
  • Waldkiewicz,
  • Waldoń,
  • Waldowski,
  • Waldziński.