Imieniny Pawła – daty

Imieniny Pawła przypadają w następujących dniach: 10, 15, 19 i 25 stycznia, 1, 6, 8, 12, 13 lutego, 2, 7, 17 i 22 marca, 17 i 28 kwietnia oraz 15 maja. W czerwcu mogą być obchodzone 1, 7, 26, 28 oraz 29 czerwca, w lipcu dnia 20 i 25 lipca, a dalej 20 sierpnia, 20 września, 19 października, a także 8 i 19 listopada. Paweł obchodzi jednak swoje imieniny najczęściej 29 czerwca, kiedy to przypada uroczystość świętego Piotra i Pawła. Warto wiedzieć, że imię Paweł jest w Polsce bardzo popularne. 

Zdrobnienia imienia Paweł

Mężczyzna noszący imię Paweł może być różnie nazywany przez swoich bliskich i znajomych. Skrótów, zdrobnień i pieszczotliwych określeń dla tego imienia jest mnóstwo! Wymieniając kilka najpopularniejszych, warto wspomnieć o Pawełku, Pawlisiu, Pawciu, Pawelczyku czy Pawłusiu. Używane czasem określenia to jeszcze: Pawlito, Pawlas, Pawluch, Pawełeczek, Pawi, Pawłunio, Pawik czy Pawłunek. Niektórzy mówią też "Paul", co jest zagraniczną formą tego imienia. Warto wiedzieć, że od imienia Paweł pochodzi wiele nazwisk, a także nazw miejscowych - świadczy to najlepiej o popularności tego imienia również w dawnych czasach. Imieniny Piotra i Pawła, obchodzone 29 czerwca, to najpopularniejsza data, kiedy większość mężczyzn o tych imionach świętuje. 

Pochodzenie imienia Paweł

Imieniny Pawła w czerwcu są najczęściej obchodzone przez osoby o tym imieniu i ich bliskich. Skąd jednak w ogóle wzięło się imię Paweł? To imię męskie pochodzenia łacińskiego. Paulus to jedno z nielicznych, najstarszych imion rzymskich. W pewnym momencie zaczęło także spełniać funkcję przydomka - "paulus" oznaczało wówczas kogoś drobnego, małego. W Polsce imię to spotykane jest co najmniej od XII wieku. Warto dodać, że imię Paweł posiada też żeński odpowiednik - to imię Paula. 

Znaczenie imienia Paweł

Imieniny Pawła obchodzone są przeważnie w czerwcu. Jest to moment, kiedy świętują osoby obdarzone sporymi ambicjami, dla których liczy się prestiż społeczny oraz osiągnięcie wysokiego statusu materialnego. Znaczenie imienia Paweł wiąże się z łacińskim określeniem "mały", "drobny". Każdy Paweł chce się jednak pozytywnie wyróżniać i niestety jest humorzasty - chciałby mieć zawsze rację. Mężczyźni posiadający to imię nie lubią rozrzutności i chcą imponować innym. Zwykle się to udaje, ponieważ cechują się uporem i determinacją w drodze do osiągnięcia celu. 

Paweł to nie imię – jaki jest Paweł?

Każdy Paweł jest pracowity i zaradny. Chciałby osiągnąć wiele, a w dodatku ma ku temu predyspozycje, więc stara się w życiu daleko zajść. Nie wzbudza jednak w otoczeniu wzburzenia czy zazdrości. Nie jest typem człowieka, który knułby coś na boku, albo łamał zasady i normy. Jest sprawiedliwy, uczciwy i wszystko co osiąga, zawdzięcza wyłącznie własnej, ciężkiej pracy. Właśnie dlatego ludzie go szanują, a jego ogromną chęć imponowania innym i osiągnięcia wysokiego stanowiska czy wielu pieniędzy traktują jako drobne dziwactwo. Paweł jest osobą dość towarzyską, która nie ma trudności w kontaktach z otoczeniem. Jego przyjaźnie są wieloletnie i oparte na wzajemnej szczerości. W związku jest już dużo trudniej, ponieważ osoby o imieniu Paweł cechuje pewna humorzastość. Czasem nie wiadomo o co im dokładnie chodzi, a one same nie są w stanie tego wyjaśnić, bo najprawdopodobniej również tego nie wiedzą. Niektóre związki z mężczyznami o tym imieniu są toksyczne - to nieustanne rozstania i powroty. Z tego względu mężczyzna o imieniu Paweł może mieć trudności w ustatkowaniu się. Jeśli już jednak to zrobi, jest bardzo oddany swojej rodzinie i zrobiłby dla niej wszystko. Dba o komfort życia wszystkich domowników. Bardzo przeżywa swoje porażki, ponieważ chciałby zawsze być najlepszy, co jest oczywiście niewykonalne. Paweł to osoba wielce praktyczna, ale mimo chęci zgromadzenia wielu pieniędzy trudno nazwać go materialistą. Ma bowiem dobre serce i potrafi swoimi pieniędzmi dzielić się z innymi. Włącza się w akcje charytatywne i zawsze pomoże przyjaciołom w potrzebie. Warto mieć w nim przyjaciela czy choćby dobrego znajomego. Kiedy są imieniny Pawła? Najczęściej świętuje się je 29 czerwca, kiedy obchodzone są też imieniny Piotra. Paweł zwykle urządza huczne przyjęcie dla znajomych, których nie brakuje, ponieważ zwykle jest lubiany przez swoje otoczenie. 

Znane osoby o imieniu Paweł

Imieniny Pawła przypadają wiele razy w roku, ale najwięcej osób obchodzi je 29 czerwca. Jakie znane osobistości mają wówczas swoje święto? W Polsce bardzo znanymi osobami o tym imieniu są Paweł Deląg, Paweł Kukiz, Paweł Brożek, Paweł Janas, Paweł Małaszyński, Paweł Wawrzecki czy Paweł Wilczak. Jeśli chodzi o postacie historyczne, które nosiły to imię, warto wymienić przede wszystkim świętego Pawła z Tarsu, Pabla Picasso, Paula McCartneya i Pawła I Romanowa.