Kiedy są imieniny Pauliny?

Imieniny Pauliny pojawiają się w kalendarzu aż dziewięć razy w ciągu roku. Przypadają one na 26 maja, 6 czerwca, 22 czerwca, 21 lipca, 31 sierpnia, 10 października, 2 grudnia oraz na 31 grudnia. Najpopularniejsza jest lipcowa data, ale wiele osób świętuje też imieniny Pauliny w maju.

Imieniny Pauliny – życzenia

Jeśli chcesz wysłać Paulinie oryginalne życzenia, możesz zainspirować się jedną z naszych propozycji:

Paula, z okazji imienin, które są raz do roku,

Niech będą szczęśliwe i pełne uroku.

Składam Tobie najszczersze życzenia,

Zdrowia, szczęścia i powodzenia!

Zobacz także:

 

Dziś świętuje Paulina

Niech każdy sobie przypomina,

Że to bardzo sympatyczna dziewczyna

I niech jej życzenia wysyłać zaczyna.

Niech Paulina kipi energią i zdrowiem

I nich każdy jej dobre słowo powie.

 

Samych szczęśliwych dni,

a czego tylko pragniesz

by życie dało Ci.

Pomyślności w życiu i szczęścia w miłości,

masę uśmiechu i radości,

spełnienia wszystkich największych marzeń,

tylko przyjemnych w Twym życiu zdarzeń.

Paulina – pochodzenie imienia

Imię Paulina pochodzi z języka łacińskiego i jest żeńską formą imienia Paweł (Paulus). Pochodzi od imienia Paula, które może być również traktowane jako zdrobnienie. W Polsce znane jest od XIV wieku. Występowało wtedy też w praktycznie niespotykanej już dziś wersji - Pawlina. W latach 40. XX wieku imię Paulina straciło popularność i powróciło dopiero w latach 90. XX kiedy to było jednym z najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek.

Znaczenie imienia Paulina

Imię Paulina możemy przetłumaczyć jako „należąca do Pawła”, „pochodząca od Pawła”. Natomiast imię Paweł - Paulus oznacza „mały”, „drobny”.

"Paulina to nie imię" – jaka jest Paulina?

Kobieta o imieniu Paulina jest pełna energii i bardzo lubi życie towarzyskie. Dobrze czuje się kiedy dookoła niej wiele się dzieje, nuda bardzo źle na nią wpływa. Niektórym Paulina może wydawać się wyniosła i dumna, ale to tylko maska, pod którą kryje się bardzo wrażliwa i delikatna osoba. Ma wysokie poczucie estetyki, lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Jest bardzo elegancka i lubi wyróżniać się z tłumu.

Paulina potrafi być bardzo dobrą przyjaciółką. Jest zawsze wierna i lojalna. Trzeba tylko pamiętać, że źle znosi krytykę. Łatwo ją zranić, ponieważ wszystkie negatywne uwagi bierze do siebie.

Marzy o romantycznej miłości i czeka na księcia z bajki, który będzie dla niej czuły i opiekuńczy. Małżeństwo i rodzina nie są jednak dla niej koniecznością, równie dobrze funkcjonuje w pojedynkę. Jeśli już zdecyduje się na założenie rodziny potrafi być bardzo wyrozumiałą żoną i troskliwą matką. Paulina to często cicha woda, która w większości sytuacji zachowuje się spokojnie, jednak potrafi też tupnąć nogą i postawić na swoim.

Zdolna i inteligentna, Paulina ławo się uczy, jest kreatywna i pomysłowa. Jednak brakuje jej wytrwałości i szybko się poddaje. Jej ciągła potrzeba zmian sprawia, że może być jej ciężko utrzymać przez dłuższy czas jedno stanowisko. Najlepsze efekty osiąga pracując małymi kroczkami. Jeśli wytrwa dłużej w jednej dziedzinie, ma sporą szansę na osiągnięcie sukcesu np. w pracy naukowej.

Zdrobnienia imienia Paulina

Imię Paulina można zdrabniać na wiele sposobów: Paulinka, Paulińcia, Paula, Ina, Ineczka, Inia, Inka, Inuś, Lina, Lincia, Linka, Linusia, Lusia, Pala, Paola, Paolajna, Paolcia, Pauleta, Pauletka, Pauleńka, Pauli, Paulincia, Paulinia, Paulinu, Paulinucha, Paulinus, Paulinusia, Paulinuś, Paulisia, Paulitka, Pauliś, Pauliśka, Paulka, Paulu, Paulunia, Paulus, Paulusek, Paulusia, Pauluś, Pauluśka, Pelasia, Pelaśka, Pelcia, Pelka, Pepa, Pepe, Pesia, Pestka, Pina, Pinia, Pinka, Pipi, Plinta, Plisia, Pliśka, Pola, Polcia, Poli, Polina, Polinka, Poliśka, Polka, Polly, Poluś, Popuś, Pula, Pulau, Puśka, Pycia, Pylcia, Pylinka, Pylka, Pynia, Pysia, Pyśka, Ulina, Ulisia, Uśka.