IKEA wycofuje produkt dla dzieci: jaki?

IKEA  wycofuje ze sprzedaży popularny śliniak dziecięcy MATVRÅ. Śliniaki są sprzedawane w paczce po dwie sztuki w kolorach czerwonym i niebieskim. Decyzja sieci IKEA jest spowodowana niebezpieczeństwem zadławienia się dziecka. Chodzi o zatrzask w śliniaku, który może odpaść i spowodować zagrożenie życia i zdrowia dziecka.

Zwróciliśmy uwagę na fakt, że istnieje ryzyko oderwania zatrzasku, jeżeli dziecko zbyt mocno za niego pociągnie. Dlatego w ramach działań zapobiegawczych zdecydowaliśmy się wycofać śliniak dziecięcy MATVRÅ w kolorach niebieski/czerwonym, 2 sztuki w opakowaniu. – mówi Emelie Knoester, Business Area Manager w IKEA of Sweden. 

IKEA poinformowała, że klienci mogą zwrócić produkt do sklepu i otrzymają zwrot pieniędzy.

IKEA wycofuje śliniaki MATVRÅ: są jednak wyjątki

IKEA jednocześnie zaznacza, że decyzja o wycofaniu dotyczy tylko tych dwóch kolorów śliniaków dla dzieci MATVRÅ (mowa o kolorach niebieskim i czerwonym). Inne śliniaki z tej serii z wzorem owoce/warzywa oraz w kolorach zielony/żółty są bezpieczne dla dzieci i nie stanowią zagrożenia. Przy ich produkcji wykorzystano inny projekt i materiały, dlatego nie ma podejrzeń, że zatrzaski są wadliwe. 

Śliniaki o tej samej nazwie, MATVRÅ, sprzedawane w zestawie 2 sztuk w opakowaniu ze wzorem w owoce/warzywa, w kolorach zielony/żółty, są bezpieczne ze względu na inny projekt tych produktów i wykorzystanie innych materiałów do ich wykonania. - dodaje Emelie Knoester

W razie wątpliwości i dodatkowych pytań, klienci mogą zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 22 275 05 00 w celu uzyskania więcej informacji.

fot. materiały IKEA

Czy macie w swoich domach śliniaki MATVRÅ z IKEA?