IKEA wycofuje swoje naczynia: dlaczego?

IKEA zdecydowała o wycofaniu z obrotu popularnych naczyń. Chodzi o miski, talerze i kubki z serii HEROISK oraz TALRIKA. W komunikacie podano, że powodem wycofania są względy bezpieczeństwa. Okazuje się, że naczynia mogą pękać i łatwo można się poparzyć.

Mogą pęknąć i spowodować oparzenia wywołane kontaktem z ich gorącą zawartością. Wszystkie nasze produkty przechodzą testy i są zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami prawa. Pomimo to dotarły do nas informacje o przypadkach ich pęknięcia - wyjaśniła Ikea.

IKEA apeluje o zwrot naczyń z serii HEROISK oraz TALRIKA: czy odzyskamy pieniądze?

Jak podkreśla IKEA, można w dowolnym sklepie dokonać zwrotu naczyń. Wówczas otrzymamy zwrot kosztów, nawet jeśli nie będziemy mieli paragonu.

IKEA przeprosiła za „wszelkie niedogodności, jakie zaistniała sytuacja mogła spowodować”. Firma podkreśla, że wszystkie produkty, które trafiają do sklepów, przechodzą testy i są zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami prawa. 

Miski, talerze i kubki były wykonane z polilaktydu, czyli odnawialnego tworzywa sztucznego. Kubek z serii HEROISK kosztował 19,99 zł, a talerz z trzema przegródkami 24,99 zł.

Produkty zostały już usunięte ze sklepów IKEA i strony internetowej sklepu.

Więcej informacji na ten temat klienci mogą uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00.

Czy macie w swoim domu naczynia z tej serii IKEA?