TÄNKVÄRD - nowa, limitowana kolekcja IKEA

IKEA TÄNKVÄRD to limitowana seria, w której zakochają się wszyscy miłośnicy naturalnych materiałów. Kolekcja łączy skandynawską świeżość z japońskim spokojem i jest swoistym hołdem dla prostego życia. Znajdziemy w niej głównie proste, rattanowe meble, akcesoria do przechowywania i całą linię wyjątkowych tekstyliów w odcieniach indygo i bieli, nawiązujących do nadmorskich krajobrazów. Każdą tkaninę zdobią malarskie wzory, stworzone przez Akankshę Deo, projektantkę serii TÄNKVÄRD. Są one perfekcyjnie niedoskonałe, a tkaniny wyglądają jak nieco znoszone, o wyczuwalnym charakterze rękodzieła, dzięki czemu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. I choć to wszystko przywołuje klimat lata, IKEA TÄNKVÄRD nie jest kolekcją typowo plażową ani wakacyjną. Projektantom przede wszystkim przyświecała idea, by stworzyć przedmioty kojące, miłe w dotyku i uspokajające. 

IKEA TÄNKVÄRD - co znajdziemy w nowej kolekcji?

Zasobna w tekstylia seria ma najwięcej do zaoferowania w sypialni. Znajdziemy tu m.in. pościele, ręczniki, pledy, poduszki, lampę, dywanik i kimono - wszystkie wykonane z lnu i zrównoważonej bawełny - i bez wyjątku przyjemne w dotyku. Do tego torby i kosze wyplatane z juty lub trawy morskiej, występujące w różnych rozmiarach i kształtach, w których można przechowywać nie tylko bieliznę. W kolekcji IKEA TÄNKVÄRD nie brakuje też mebli. Wszystkie zostały wykonane z rattanu, dzięki czemu są lekkie i łatwe do przenoszenia, pełniąc tym samym wiele rozmaitych ról w różnych  pomieszczeniach. Rattan to niezrównany towarzysz wspomnianych tekstyliów - jest stonowany, prosty, a jednocześnie bardzo charakterystyczny. Ławka z kolekcji TÄNKVÄRD będzie idealnym miejscem na chwilę relaksu zaraz po wejściu do domu lub posłuży jako dodatkowe siedzisko w razie potrzeby. Z kolei elegancki wieszak na ubrania, ręczniki czy pledy momentalnie zamieni się w niepowtarzalny parawan, zyskując nowy wygląd z każdym kolejnym zawieszonym na nim elementem. Z pewnością spodoba się on osobom spragnionym nietuzinkowych rozwiązań na przechowywanie. 

Kolekcja IKEA TÄNKVÄRD - kto za nią stoi?

Kolekcja TÄNKVÄRD nabiera pełnej spójności właśnie dzięki temu unikalnemu połączeniu materiałów, tekstur i kolorów. Projektantci, Akanksha Deo i duet - Iin Vuorivirta oraz Nike Karlsson, zadbali o równowagę pomiędzy tym, co miękkie i twarde, wyrafinowane i surowe, delikatne i trwałe. Rezultatem jest perfekcyjna niedoskonałość: produkty o wyczuwalnym  charakterze rękodzieła, wyglądające jakby były już nadgryzione zębem czasu, dzięki czemu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny.

- Ta kolekcja jest odpowiedzią na szerszy temat, który dla IKEA wiąże się z upowszechnianiem lepszych nawyków w codziennym życiu. Chodzi o troskę względem samego siebie: otaczanie się tym, co kojące, przyjemne i relaksujące. O powrót do podstawowych ludzkich potrzeb. „Przyjemność czerpana z dotyku” jest zdecydowanie hasłem przewodnim tej kolekcji, ale równie ważne są „prostota” i „przystosowanie”. Chcieliśmy stworzyć coś, z czym ludzie mogą stworzyć emocjonalny związek i co sprawi, że poczują się przytulnie oraz ciepło – teraz i przez wiele lat – mówi Akanksha Deo, projektantka IKEA mieszkająca w Delhi w Indiach, odpowiadająca za wszystkie tekstylia w serii.

Kolekcja TÄNKVÄRD dostępna będzie w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku kwietnia 2019 r. Seria jest krótkoterminowa, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach przez 9 tygodni, do wyczerpania zapasów.