IKEA bazuje na instrukcjach obrazkowych. Jak złożyć stolik, krzesło, lampkę? Do każdego zakupionego w tym sklepie sprzętu dostajemy obrazkową legendę "krok po kroku". Wnętrzarski gigant postanowił w swoich instrukcjach DIY pójść jednak nieco dalej. Kanadyjski oddział IKEA razem z agencją reklamową Leo Burnett stworzyli mapki z przepisami kulinarnymi dla opornych. Na papierze do pieczenia, zadrukowanym specjalnym, nieszkodliwym tuszem otrzymujemy grafiki z poszczególnymi elementami dania. Każda z nich ma odpowiednią wielkość, tak, żeby nie zaburzyć proporcji i z łatwością dobrać ilość składników. "Kreatywność w kuchni może być cudownie prosta", przekonują twórcy magicznych przepisów.

Całość wydano w formie katalogu lub, jak kto woli, pliku połączonych kartek i nazwano po prostu "Cook this page", czyli "Ugotuj tę stronę" (i to dosłownie!). Adept sztuki kulinarnej musi po prostu dopasować swoje składniki do ilustracji i ułożyć je w odpowiednich miejscach. Składniki rzecz jasna są do kupienia w małych spożywczych marketach IKEA (tak tak, klopsiki również są w menu). 

"Cook this page" można było otrzymać gratis podczas targów IKEA Canada, ale zapewne wkrótce trafi do oficjalnej sprzedaży. Świetne i totalnie proste - tak właśnie powinny wyglądać najlepsze pomysły!