Iga Świątek zwyciężczynią French Open 2020

Iga Świątek jako pierwsza w historii Polka zwyciężyła wielkoszlemowy turniej w singlu na paryskich kortach imienia Rolanda Garrosa. Jak dotąd nie udało się to żadnemu rodakowi. Młodziutka, bo zaledwie 19 letnia tenisistka zmierzyła się z niewiele starszą od siebie Amerykanką, Sofią Kenin. Świątek pokonała ją w dwóch setach 6:4, 6:1. Warto wspomnieć, że przez cały turniej nie straciła ani jednego seta. Skromna Iga po ogłoszeniu wyniku podziękowała bliskim za wsparcie, oraz wyraziła zaniepokojenie stanem zdrowia rywalki - powiedziała, iż ma nadzieję, że kontuzja (przez którą Kenin była zmuszona pójść na trzyminutową przerwę medyczną podczas drugiego seta) nie była główną przyczyną przegranej 21 letniej Kenin.

Iga Świątek odkryciem światowego tenisa

Sklasyfikowana na 53. miejscu rankingu WTA Iga Świątek od kilku dni nie schodzi jednak z nagłówków. Polka zachwyca grą i opanowaniem, której mogłaby pozazdrościć niejedna, bardziej doświadczona zawodniczka. Turniej French Open rozpoczął się 21 września, od tego czasu Świątek zmierzyła się w aż 7 spotkaniach, a jej rywalkami były między innymi Martina Trevisan w ćwierćfinale i Nadia Podoroska w półfinale.