Idealny kształt twarzy

Najbardziej pożądany, ekstremalnie kobiecy kształt twarzy to kształt diamentu - do takich wniosków doszedł chirurg plastyczny z Londynu, dr Julian De Silva. Po przeanalizowaniu danych tysiąca brytyjskich pacjentów, którzy poddali się operacjom plastycznym, stwierdził, że ludzie najczęściej chcą uzyskać efekt wystających kości policzkowych, szczupłej, pociągłej twarzy i wąskiej szczęki oraz podbródka. Taka twarz jest bardzo kobieca i wygląda elegancko - uważa dr De Silva. Idealnie symetryczną twarz w kształcie diamentu ma np. amerykańska aktorka, Megan Fox

 

@fredericks_hollywood

Post udostępniony przez Megan Fox (@the_native_tiger) 8 Cze, 2017 o 10:02 PDT

Drugim pod względem popularności kształtem twarzy jest owal. O owalnej twarzy mówimy, kiedy długość twarzy jest o około półtora raza większa niż szerokość, a czoło jest delikatnie szersze niż podbródek. Owalną twarz ma np. Rihanna.

 

@fentybeauty #GALAXY holiday collection!!

Post udostępniony przez badgalriri (@badgalriri) 24 Wrz, 2017 o 7:57 PDT

Zdecydowanie mniej pożądanym kształtem twarzy jest kształt serca, z wyraźnie szerszym czołem i wąską brodą, jak u Reese Witherspoon czy Scarlett Johansson.

Z zestawienia dra De Silvy wynika także, jaki kształt twarzy podoba nam się najmniej - to kształt okrągły, jak u Kate Middleton, i kształt gruszki, jak u Kelly Osborne. Okrągła twarz może wyglądać na dziecinną przez pełne policzki, trójkątna zaś jest zbyt męska.

BOTKI NA OBCASIE - SPRAWDŹ NASZE TYPY!