Zima powoli odchodzi w niepamięć, jednak jej skutki możemy odczuwać jeszcze dość długo. Wysuszona skóra, która pod wpływem suchego powietrza i niskich temperatur traci wodę, brak podstawowych witamin, zawartych w sezonowych warzywach i owocach oraz mniej ruchu (tak drogie panie, to niestety częsty grzech zimowych leniuchów) – wszystko to wpływa na kondycję naszego ciała.

O trzech podstawowych krokach w przygotowaniu ciała do sezonu wiosna lato 2016 rozmawiamy z Magdaleną Krawczyk, ekspertką aptek Medicover. 

Co powinnyśmy zrobić najpierw?

GŁĘBOKIE OCZYSZCZANIE

Zrogowaciała podczas zimowych miesięcy skóra jest niedotleniona i ma nierówny koloryt. Peeling dobrany odpowiednio do jej rodzaju potrafi zdziałać naprawdę cuda. Złuszczanie sprawia, że kolejne czynności pielęgnacyjne są o wiele skuteczniejsze, a nakładane preparaty działają dużo efektywniej. Substancje zawarte w kosmetykach mogą wtedy bez przeszkód wnikać w głąb skóry, dając tym samym lepsze i szybsze rezultaty.

 

Dla skóry wrażliwej, suchej, alergicznej i płytko unaczynionej poleca się łagodne peelingi enzymatyczne. Zawarte w nich enzymy (np. pozyskiwane z owoców papai) w bardzo delikatny sposób zmiękczają i rozpuszczają naskórek.

  • Cera tłusta i mieszana

Dla skóry grubszej, tłustej i mieszanej z tendencją do wyprysków, odpowiedni będzie peeling chemiczny – keratoregulujący – na bazie alfa- i beta-hydroksykwasów (np. kwasu mlekowego, migdałowego, jabłkowego, glikolowego czy salicylowego), mocznika albo retinolu. To one oczyszczają skórę z obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka, eliminują zaskórniki i zapobiegają ich powstawaniu, zmniejszają łojotok, rozjaśniają cerę, a także spłycają drobne zmarszczki.

Zobacz także:

  • Cera normalna

Dla skóry normalnej, bez widocznych zmian zapalnych i większych niedoskonałości, proponuje się peelingi mechaniczne lub mechaniczno-chemiczne z wyczuwalnymi drobinami ściernymi.

Czy to prawda, że nawilżanie jest kluczem?

REGULARNE NAWILŻANIE I ODŻYWIANIE JEST BARDZO WAŻNE

Bez względu na rodzaj cery czy wiek, a już szczególnie po zimie, skóra potrzebuje właściwego nawilżenia i odżywienia. Każdy niedosyt należy starannie uzupełnić. Pamiętajmy, że nawilżanie to podstawa codziennej pielęgnacji niezależnie od pory roku. Tak samo ważne jest odżywianie zapewniające skórze dostateczną ilość lipidów.

 

A co z dawką naturalnych witamin?

BOMBA WITAMIN

Po oczyszczeniu i przywróceniu właściwego poziomu nawilżenia skóra jest gotowa na przyjęcie substancji aktywnych, które w widoczny sposób rozświetlą ją i odmłodzą. Najlepiej będzie, kiedy naszym wyborem stanie się serum, ze względu na wyższe niż w kremie nasycenie składników. Kuracja serum z dużym stężeniem witaminy C przywróci zszarzałej skórze blask, wygładzi ją i napnie. Nie wspominając o magicznych właściwościach witaminy E. To silny antyoksydant i zdecydowanie poprawia jakość kolagenu w skórze.

JAK PRZYGOTOWAĆ NOGI NA WIOSNĘ?

NOWY SPOSÓB NA CELLULIT!