Ida Nowakowska na Wiktorach 2021

Ida Nowakowska to prezenterka telewizyjna, od 2018 roku jedna z twarzy Telewizji Polskiej. Związana z programem Pytanie na śniadanie The Voice Kids celebrytka prowadzi także swój autorski program na kanale TVP Kobieta, Od niemowlaka do przedszkolaka. Nowakowska wielokrotnie podkreśla swoją głęboką wiarę i mocne  tradycyjne wartości katolickie. 

W tym roku na antenę powróciły niegdyś popularne "Wiktory", których statuetki ostatni raz zostały rozdane w 2015 roku. Niegdyś było to wydarzenie łączące branżę telewizyjną, podczas którego na sali zasiadali dziennikarze i twórcy wszelkich konkurencyjnych stacji. W tegorocznej ceremonii wzięły udział głównie gwiazdy Telewizji Publicznej.

Ida Nowakowska o misji telewizji publicznej: "Bez nas nie byłoby dualizmu medialnego"

Jedną z osób nagrodzonych podczas tegorocznej gali rozdania "Wiktorów" okazała się być Ida Nowakowska. Celebrytka otrzymała Wiktora Publiczności. Podczas swojego przemówienia prezenterka zapewniała, że Telewizja Polska przyczynia się do tworzenia demokratycznej, suwerennej Polski.

Każdy tutaj współtworzy to wielkie środowisko, które daje wielką siłę, siłę miłości. Dziękuję za te nadrzędne, przepiękne wartości, które reprezentuje TVP. Za to, że jesteśmy częścią współtworzenia demokratycznej, wolnej, suwerennej Polski, że każdy z nas tu zebrany ma szacunek do drugiego człowieka. Wszyscy za tym stoimy i walczymy o tę wolność, tak ja za tę wolność walczy teraz Ukraina - mówiła Nowakowska

Później w rozmowie z Pudelkiem prezenterka przekonywała, że ani ona, ani Telewizja Polska nie przyczynia się do szerzenia nienawiści czy ataków na konkretne grupy społeczne. "Jeśli posłuchasz każdego słowa, to przysięgam, że nie znajdziesz żadnego słowa nienawiści. Ja nigdy nie byłam częścią nienawiści, jakiejkolwiek. Uważam, że to, co my robimy, jest częścią bardzo ważnej misji, tworzenia demokratycznej Polski. To jest dualizm medialny, bez TVP by tego nie było".

Prezenterka dodała również, że nigdy nie spotkała się z przykrymi i niemiłymi komentarzami ze względu swoją pracę w Telewizji Polskiej. "Wręcz przeciwnie, codziennie osoby mnie zaczepiają, zatrzymują na ulicy i mówią miłe słowa".

Zobacz także: