Ida Nowakowska ochrzci syna

Ida Nowakowska niedawno po raz pierwszy została mamą. Syn gwiazdy i jej męża, Amerykanina Jacka Herndona, przyszedł na świat 7 maja w Szpitalu Świętej Rodziny na Madalińskiego w Warszawie. Prezenterka „Pytania na śniadanie” chętnie dzieli się na Instagramie wspólnymi chwilami z synem i mężem. Chociaż w pewnych kwestiach Nowakowska stara się chronić swoją prywatność (dalej nieznane jest imię dziecka), to celebrytka nie ukrywa, że planuje wychować chłopca w duchu religijnym. Gwiazda pokazywała nawet relacje ze wspólnych mszy w kościele z mężem i synkiem. W ostatniej rozmowie z Plejadą wyjawiła, jak przygotowuje się do chrztu dziecka. Prezenterka wyznała, że nie planuje dużej, hucznej imprezy. Dla niej chrzest ma przede wszystkim wymiar duchowy. 

Dla nas to jest przeżycie duchowe, a nie tylko pretekst do spotkania się na obiad czy kolację, bo tak to się można zawsze spotkać – wyznała gwiazda w wywiadzie dla Plejady. 

Dalej gwiazda podkreśliła, że jest osobą wierzącą i razem z mężem planują wychowywać dziecko w wierze katolickiej. 

Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka. My, jako rodzice, myślimy, jak to będzie wyglądać, chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Dużo na ten temat czytamy. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem – dodała prezenterka. 

Ida Nowakowska wyznała, dlaczego nie będzie zwlekać z chrztem

Coraz więcej gwiazd decyduje się nie chrzcić dzieci. Małgorzata Rozenek otwarcie przyznała, że „kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro, a dzięki temu trzech jej synów jest na świecie”, dlatego zrezygnowała z tego sakramentu. Wielu rodziców woli poczekać aż dziecko dorośnie i samo będzie mogło zadecydować o tym, czy chce przynależeć do Kościoła. Takiego zdania są np. Zofia Zborowska i Magdalena Mołek. Co o tym sądzi Ida Nowakowska? Prezenterka wyznała, że jej zdaniem chrzczenie noworodków ma swój powód. 

Uważam, że akurat chrzest - jeśli chodzi o Kościół katolicki - to jest pewna symbolika, która jest bardzo ważna i nie bez kozery jest na początku życia. Myślę, że warto pomyśleć dlaczego. Nikt nikomu nie każe być częścią Kościoła katolickiego, każdy ma wolność wyboru. Natomiast uważam, że Kościół katolicki musi trzymać się pewnych tradycji i ram. To, że chrzest jest w tym momencie, ma wielkie znaczenie - przyznała Ida Nowakowska w rozmowie z Plejadą. 

Prezenterka nie krytykuje decyzji innych rodziców, jednak otwarcie przyznała, że dla niej chrzest dziecka powinien odbyć się na początku jego życia.