Howlit właściwości

Howlit właściwości, którego sprawiają, że bywa on nazywany “wykrywaczem kłamstw”, w naturze występuje w kolorze białym i charakteryzuje się cienkimi czarnymi żyłkami, które przecinają jego powierzchnię. Kamień ten uczy cierpliwości, wycisza, korzystnie wpływa na pamięć oraz zwiększa naszą empatię i zmysł obserwacji. Z jego pomocą o wiele łatwiej będzie ci wyczuć, czy ktoś w twoim otoczeniu kłamie, albo ma wobec ciebie nieczyste intencje. Co ciekawe, howlit wycisza nie tylko swojego właściciela, ale też całe otoczenie, dlatego dobrze jest go mieć przy sobie, gdy planujemy konfrontacje z kimś o wybuchowym charakterze.

Howlit: kolory

Ze względu na swoją podatność na obróbkę i łatwość w odbarwianiu howlitowi nadaje się niekiedy sztucznie różne kolory. W przeszłości był on wykorzystywany nawet do podrabiania cennych kamieni jak koral lub lapis lazuli. Do najpopularniejszych kolorów howlitu należą:

  • howlit niebieski;
  • howlit turkusowy;
  • howlit czerwony;
  • howlit zielony;
  • howlit różowy;
  • howlit fioletowy.

Howlit turkusowy często bywa mylony z lapis lazuli właściwości, którego znacznie jednak różnią się od właściwości howlitu. Odróżnienie ich na pierwszy rzut oka może wydawać się dość trudne, jednak jeśli się przyjrzysz, zauważysz, że w przypadku howlitu widoczne na jego powierzchni żyłki będą rozmieszczone bardziej regularnie i będą nieco cieńsze, niż na powierzchni lapis lazuli. 

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Howlit właściwości magiczne

Howlit, z powodu swojej białej barwy, jest często utożsamiany z zimą - porą roku, która kojarzy się ze spokojem, ciszą, odpoczynkiem i hibernacją. Skojarzenie to odzwierciedla właściwości howlitu. To kamień, który wycisza umysł, ale jednocześnie go nie usypia. Wspiera nas w okresach odpoczynku, pomaga się zregenerować i przejść przez proces transformacji. Jego wibracje ukoją ciało i pozwolą umysłowi spokojnie pracować. Z tego powodu jest on doskonałym sprzymierzeńcem w okresach, kiedy musisz przemyśleć swoje życie, zastanowić się nad obszarami wymagającymi poprawy, lub zaplanować zmiany. Ponadto, howlit pomaga zwiększyć poziom naszej inteligencji emocjonalnej, a dzięki jego mocy, podejmować działania z większą uważnością na to, jakie konsekwencje będą one miały dla ludzi wokoło nas. Sprawia też, że stajemy się bardziej wyrozumiali dla siebie i dla naszego otoczenia.

Howlit jest kamieniem, który zwiększy naszą otwartość. Z jego pomocą powstrzymamy się od osądów, łatwiej wczujmy się w sytuację innych ludzi i zrozumiemy, jakimi motywami się kierują. Sprawi również, że z większą otwartością podejdziemy do naszych własnych pomysłów, zwiększy poziom zaufania do samych siebie, pomoże uczyć się na błędach i da spokój, abyśmy mogli owe błędy je przyjąć i zaakceptować. Z pomocą howlitu nauczymy się uważnie przyglądać każdemu dniu i wyciągać z niego wnioski na przyszłość. Howlit, który zwiększa naszą zdolność do analizy, będzie szczególnie dobrze działała w połączeniu z innym minerałem. Unakit właściwości, którego sprawiają, że rośnie nasza pewność siebie i zdolność do działania, pomoże nam wcielić w życie wnioski, które wyciągniemy dzięki howlitowi. 

Howlit a znak zodiaku

Howlit jest kamieniem, z którym szczególnie dobrze rezonować będą Koziorożce. To kamień, który pomaga w planowaniu i zwiększa zdolność do uczenia się na podstawie doświadczenia - są to cechy, z których chętnie skorzysta skoncentrowany na celu Koziorożec. Innym znakiem, który może wiele zyskać dzięki temu materiałowi, jest Waga. Osoby spod tego znaku lubią zwracać na siebie uwagę i mają tendencję do oceniania innych przy jednoczesnym unikaniu konfrontacji. Howlit pomoże im odzyskać poczucie własnej wartości bez zewnętrznej walidacji i uwrażliwi na sytuację innych osób.

Zobacz także:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak oczyszczać howlit?

Howlit można oczyszczać pod bieżącą wodą, należy jednak zachować przy tym szczególną ostrożność, ponieważ jest on dość delikatnym materiałem, który łatwo może ulec uszkodzeniu. Trzymaj swój kamień pod strumieniem bieżącej wody, wizualizując sobie, jak spływa z niego cała negatywna energia, która mogła się na nim zgromadzić. Możesz zakończyć, kiedy intuicyjnie poczujesz, że kamień jest już oczyszczony.

Jak ładować howlit?

Howlit należy naładować z pomocą światła księżyca. Pozostaw swój kamień na całą noc w miejscu, do którego będą docierały jego promienie, na przykład na parapecie. Dzięki temu zabiegowi odzyska on pełnię swoich mocy. Pamiętaj jednak, że należy robić to, kiedy księżyc rośnie, lub w momencie, gdy jest w pełni. 

Howlit właściwości lecznicze

Howlit jest minerałem, który przyspiesza przemianę materii, dlatego może być przydatny dla osób, które pragną schudnąć lub potrzebują wsparcia w metabolizowaniu szkodliwych substancji, na przykład będąc na kacu. Jeśli chcesz użyć go w tym celu, warto dodatkowo dodać do niego kryształ górski właściwości, którego działają oczyszczająco. Dodatkowo howlit pomoże też wzmocnić stawy i kości, a także zadbać o dziąsła i zęby - szczególnie przydatny będzie zaś w profilaktyce. Howlit jest też kamieniem, po który mogą sięgnąć osoby, którym zależy na urodzie, ponieważ poprawia on wygląd skóry, włosów i paznokci. Warto wspomnieć też, że z jego pomocą będziemy mogli uregulować gospodarkę kwasowo-zasadową w naszym organizmie, szczególnie pomocne będzie to zaś w przypadku układu pokarmowego.

Jak sprawdzić czy howlit jest prawdziwy?

Aby sprawdzić, czy twój kamień jest prawdziwy, powinnaś zapoznać się ze skalą twardości Mohsa, która porządkuje minerały według ich kruchości. Howlit określany jest w niej jako 3,5, co oznacza, że jest on stosunkowo miękkim, porowatym kamieniem, który można łatwo zarysować z pomocą miedzianego drutu. Możesz delikatnie spróbować, zrobić na nim rysę w mało widocznym miejscu. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować uszkodzenia swojego okazu, najlepszym sposobem, aby zyskać pewność co do jego oryginalności będzie oddanie go na ekspertyzę do zaufanego jubilera.

ZOBACZ TAKŻE: