House of Cards 6 sezon: jest oficjalny zwiastun

Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami Netflixa, kluczową rolę w szóstym sezonie „House of Cards” odegra Claire Underwood (w tej roli nagrodzona Złotym Globem Robin Wright), żona Franka Underwooda, w którego wcielił się Kevin Spacey. Jego postać została celowo uśmiercona przez twórców serialu po tym, gdy jesienią 2017 roku aktor został oskarżony o molestowanie seksualne. Ze względu na aferę, zdjęcia do szóstego sezonu zostały wstrzymane, a scenarzyści musieli szybko zmienić fabułę i zakończenie serialu.

6 sezon House of Cards: co o nim wiemy?

Szósty sezon „House of Cards” to rządy Claire Underwood. Netflix właśnie udostępnił oficjalny zwiastun, w którym zdradza jak radzi sobie nowa prezydent USA. Claire Underwood rządzi twardą ręką, a jej decyzje nie wszystkim się podobają. Można więc przypuszczać, że zakończenie finałowego sezonu „House of Cards” będzie dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Do obsady szóstego sezonu dołączyli też nominowani do Oscara Diane Lane oraz Greg Kinneare, a także Cody Fern. W ostatniej odsłonie, obok Robin Wright, powrócą również: nominowany do nagrody Emmy Michael Kelly, Jayne Atkinson, nominowana do Oscara Patricia Clarkson, nominowana do Emmy Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. 

House of Cards szósty sezon: kiedy premiera?

Serial „House of Cards" miał swoją premierę na platformie Netflix w 2013 roku i błyskawicznie zdobył popularność. Ma na koncie 7 nagród Emmy i 45 nominacji, a także 6 nominacji do Złotych Globów. Odtwórcy głównych ról otrzymali statuetki za najlepsze role” Robin Wright w 2014 roku, Kevin Spacey rok później. Szósty sezon „House of Cards” będzie krótszy niż poprzednie, zgodnie z zapowiedziami będzie liczył osiem, a nie trzynaście odcinków. Premiera ostatniego sezonu jest zaplanowana na 2 listopada 2018 na platformie Netflix.