#hot16challenge2: tym razem nie tylko raperzy 

Hot16Challenge to akcja, w której raperzy wzajemnie nominują się do nagrania 16 wersowego utworu, mając na to jedynie 72 godziny. Pierwsza edycja miała miejsce 6 lat temu, zapoczątkowana przez rapera o ksywie Solar. Inspiracją do wyzwania było popularne w tamtym czasie "Ice Bucket Challenge". #Hot16challenge2 zorganizowana była z myślą o pomocy dla służby zdrowia, która walczy z epidemią koronawirusa. Do zbiórki włączyła się platforma Siepomaga. Tym razem, zabawa znacznie wykroczyła poza ramy hip hopu, zaangażowały się w nią osobowości ze świata muzyki, aktorzy, czy tzw. internetowi celebryci. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że swoją #hot16stkę, nagrał również... prezydent Andrzej Duda. 

W tym momencie na koncie zbiórki jest już ponad 1,8 miliona złotych. 

Gwiazdy w #hot16challenge2: nasze TOP 5

Wojciech Mann

Nawet „taśma profesjonalna” nie pozwoliłaby nam na odtworzenie utworu, który zaserwował nam Wojciech Mann. To połączenie elokwentnych komentarzy, związanych z obecną sytuacją w kraju („obstrukcje reelekcji”), z prawdziwą, brudną stroną rapu („cholera, dupa, gówno”).Pod filmem pojawiło się mnóstwo równie wyszukanych komentarzy od fanów:

Jest Pan diamentem Excelsior pośród węgla youtuba -EdgeStefan

Panie Wojtku, jest pan ostrym cieniem we mgle <3 -  xHONORATAx

Katarzyna Nosowska

Mimo zabawnego, wydawałoby się, teledysku, tekst #hot16challenge2 Kasi Nosowskiej dosłownie wbija w fotel. Przesłuchać raz, to zdecydowanie za mało. Kasia nie zawiodła nas również swoją działalnością na Instagramie: jej zabawna interpretacja „ostrego cienia mgły” w wykonaniu prezydenta Andrzeja Dudy już stała się viralem. 

Majka Jeżowska

Wyluzowana Majka Jeżowska, nagrała swoją #hot16stkę, bujając się w kolorowych "szelestach" i przyciemnianych okularach . "Robimy dziś hałas dla prawdziwych herosów" - śpiewa Majka i... jakoś tak noga sama zaczyna chodzić w rytm bitu.

Piorun feat. DARIO 

"A teraz (...) wstajesz, idziesz do internetów i wpłacasz pieniążki na lekarzy (...) I jest fajnie, fajniusio, po koleżeńsku" to oczywiście parodia trzymającego w napięciu monologu gangstera o ksywie Dario, bohatera serialu "Ślepnąc od świateł". Jan Frycz, który wcielił się w rolę bandyty, według niektórych był najmocniejszym elementem produkcji, dlatego nic dziwnego, że w swojej #hot16stce nawiązał do słynnej sceny. O kultowej już roli Frycza świadczą chociażby komentarze pod nagraniem, również parodiujące serialowe sceny:

Przychodzi CoVid do Daria

- Dzień dobry, można?

- Ale to nie do mnie tak, do mnie nie. Nie podobasz mi się, niedługo będziesz miał kłopoty. Już masz kłopoty. - RJsterOfficial

Aż sam wstałem zaparzyć dla Pana Darka herbatki z cukrem, bez cytrynki. - Krzystof

Mrozu

Nie da się ukryć, że Mrozu przeszedł ogromną, muzyczną metamorfozę. "Świecisz jak miliony monet" w niczym nie przypomina obecnego, funkowo-bluesowego stylu artysty. Fani nie szczędzą pochwał, w komentarzach pojawiło się nawet porównanie do Jamesa Browna. W tekście znalazło się miejsce na słowa rozgoryczenia sytuacją polityczną w kraju, ale też zabawne puszczenie oka do fanów kreskówki FamilyGuy.