Byk w związku

Byk to znak zodiaku o dominującym żywiole ziemi, co tłumaczy jego racjonalistyczne podejście do życia. Osoby spod tego znaku zodiaku to urodzeni pragmatycy, którzy pragną w życiu stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że są nudziarzami – oczywiście są one ciekawe świata, ale na pewno nie za wszelką cenę, gdyż niechętnie podejmują jakiekolwiek ryzyko. Byki lubią rutynę i przewidywalność, dlatego też zwykle często wszystko bardzo dokładnie planują swoje życie, a w ich codzienności nieco brakuje nieprzewidywalności.  Niezwykle irytuje ich chaos oraz osoby, które go wprowadzają… Niestety często chaos utożsamiają ze spontanicznością, co niekiedy może nieść ze sobą negatywne konsekwencje.

Byki w miłości potrafią być naprawdę zmysłowe - lubią niewinne i niezobowiązujące romanse, ale ich celem jest znalezienie partnera na stałe, który będzie ich kompanem na dobre i na złe. Niekiedy może im w tym przeszkadzać ich wrodzona nieśmiałość oraz brak pewności siebie. Dlatego też potencjalnym partnerem Byka powinna być osoba, która przejmie inicjatywę. Ten za to odwdzięczy się jej wiernością, lojalnością i zaufaniem. Zadba o potrzeby swojego partnera i da mu dużo przestrzeni do bycia sobą. Niezwykle istotne w kontekście życia uczuciowego Byka jest to, że brzydzi się on zdradą. Jest to ostatni znak zodiaku, którego można, by o nią posądzać.

Wodnik w związku

Wodnik to znak zodiaku o dominującym żywiole powietrza, któremu przypisuje się wolność i niezależność. To właśnie są cechy, które świetnie opisują naturę i temperament zodiakalnych Wodników. Na ogół są one łagodne, ciekawe świata i ludzi, ale trzymające się nieco na uboczu – chętnie obserwują świat z dystansu i przy niewielu osobach pokazują swą prawdziwą twarz. Początkowo mogą wydawać się nawet nieco dziwni, jednak z całą pewnością zyskują przy bliższym poznaniu. Zdecydowanie można ich nazwać intelektualistami, których cechuje otwartość i chęć życia według własnych zasad. Wodniki zwykle nie lubią podporządkowywać się innym, nie znoszą wręcz kiedy ktoś im coś narzuca i wyznacza kierunek rozwoju.

Zodiakalne Wodniki – bez względu na płeć – budzą zainteresowanie płci przeciwnej, głównie ze względu na aurę tajemniczości, która ich otacza. W początkowej fazie relacji romantycznej mogą być nieco zakłopotane i nieśmiałe. Pomimo że chcą znaleźć partnera na całe życie, to jednak z natury są samotnikami i dobrze czują się we własnym towarzystwie. Jeśli już jednak zakochają się i zaangażują w relację z drugą osobą, to są naprawdę świetnymi partnerami – lojalnymi, romantycznymi i skłonnymi do poświęceń. W swojej drugiej połówce najbardziej cenią sobie intelekt i otwartość na świat.

PRZECZYTAJ:

Byk i Wodnik jako para

Horoskop partnerski nie daje dużych szans na szczęśliwy związek osób spod znaku Byka i Wodnika przede wszystkim ze względu na trudne do pogodzenia różnice. Oboje pragną od życia czegoś innego – Byk lubi stabilne i przewidywalne życie, natomiast dla kochającego wolność Wodnika byłoby ono destrukcyjne. Dodatkowo na przeszkodzie może stanąć nieco nieśmiała natura obu przedstawicieli tych znaków zodiaku. Ich potencjalnym partnerem powinna być osoba, która chętnie przejmie inicjatywę, dodając pewności siebie zarówno Wodnikowi, jak i Bykowi.

Pomimo tego, że połączenie Byka i Wodnika wedle kosmogramu, oznacza nienajlepszą kompatybilność, to jednak przy odrobinie szczęścia, przedstawiciele tych znaków zodiaku, mogą stworzyć udaną relację. Na ich korzyść działa duża szansa pojawienia się chemii pomiędzy nimi już przy pierwszym spotkaniu. Wodnik emanuje niesamowitym magnetyzmem, który przyciąga zmysłowego Byka. Oboje są świetnymi rozmówcami i kochają intelektualne wyzwania, co może stać się silnym fundamentem ich relacji. Ważne jest jednak to, by szanowali swoją odmienną naturę i dawali sobie dużo przestrzeni do tego, by móc spełniać się we własnym zakresie. Nie jest to oczywiście łatwe do wykonania – zwłaszcza w kontekście zaborczości i chęci kontroli Byka oraz niezależnej natury Wodnika.

Zobacz także:

Kobieta Wodnik i mężczyzna Byk

Związek kobiety spod znaku Wodnika i mężczyzny Byka to tak naprawdę związek dwóch przeciwieństw, które mogą trwać przy sobie ze względu na kilka cech wspólnych. Oboje są ciekawi świata, chociaż mają nieco inne podejście do jego poznawania – ona ceni sobie spontaniczność, on zaś woli wszystko skrupulatnie planować. To, co ich łączy to również intelekt oraz zamiłowanie do długich dysput na przeróżne, często trudne, tematy. Stanowią dla siebie wyzwanie intelektualnie i oboje stymulują się wzajemnie do rozwoju. Jeśli jednak mają inne zdanie na jakiś temat, to mało kiedy udaje im się osiągnąć konsensus, co niestety bywa przyczyną poważnych sporów.

Przeszkodą w budowaniu szczęśliwej relacji kobiety-Wodnika i mężczyzny-Byka może być ich wrodzona nieśmiałość. W tym przypadku to raczej ona przejmie inicjatywę i poderwie jego niż odwrotnie, co jednak może negatywnie wpłynąć na poczucie wartości dumnego Byka. Z czasem jednak to on będzie chciał przejąć inicjatywę, na co ona nie będzie chciała mu pozwolić. To również może stać się przyczyną niesnasek.

Poza intelektem kobietę-Wodnika i mężczyznę-Byka łączy również romantyzm – oboje cenią sobie romantyczne i sentymentalne gesty, a także chętnie obdarzają się komplementami. To jednak nie wystarczy do tego, by stworzyć szczęśliwy związek na solidnych fundamentach. Jeśli ta dwójka chce być razem mimo przeciwieństw, to musi się przygotować na nieustanną pracę nad swoim związkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

Kobieta Byk i mężczyzna Wodnik

Związek kobiety-Byka i mężczyzny-Wodnika ma większe szanse na powodzenie niż relacja w odwrotnej konfiguracji. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że to ona jest tym silniejszym charakterem w związku i zwykle umie skutecznie sprowadzić na ziemie nieco zbyt niezależnego Wodnika. On natomiast wprowadza do życia swojej partnerki nieco szaleństwa, spontaniczności i nieprzewidywalności, co kobieta-Byk umie docenić, gdyż na ogół jest bardzo świadoma swoich wad. Dla niej bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa, które znajduje w rutynowym i stabilnym życiu. Niestety rzadko kiedy Wodnik jest w stanie jej to zapewnić, dlatego też jej życie u jego boku, może być nieco rozczarowujące – zwłaszcza w dłuższej perspektywie i chęci budowania domowego ogniska. To właśnie na kobiecie-Byku zwykle będzie spoczywać cała odpowiedzialność za rodzinę.

Ważnym punktem spajającym związek kobiety-Byka i mężczyzny-Wodnika jest docenianie intelektu. Oboje uchodzą za intelektualistów, chętnie czytają książki, odwiedzają muzea, chodzą do galerii sztuki, a następnie prowadzą ożywione dyskusje na przeróżne tematy. Co istotne, wzajemnie napędzają się do rozwoju i nigdy nie podcinają sobie skrzydeł. Pod tym względem ich związek może uchodzić za idealny i godny do naśladowania.

Byk i Wodnik – zagrożenia w związku

Związek złożony z Byka i Wodnika to związek pełen sprzeczności, które wynikają z ich odmiennej osobowości i preferowanego stylu życia reprezentantów tych znaków zodiaku. Obfituje on w sporo zagrożeń, które mogą stanąć na przeszkodzie w ich drodze do szczęścia. Dlatego też, jeśli Byk i Wodnik chcą stworzyć udaną relację, to muszą nieustannie pracować nad nią i nigdy nie osiadać na laurach. W szczególności mowa tu o:

  • Innym spojrzeniu na związek – Wodnik kocha wolność i dobrze czuje się we własnym towarzystwie, przez co można określić go mianem samotnika. W związku potrzebuje on dużo wolności i swobody, co może spotkać się z niezrozumieniem ze strony Byka, który z natury jest nieco zaborczy i kontrolujący. Lubi żyć według ustalonego planu, co zwykle nie podoba się Wodnikowi, który nie znosi ograniczeń.
  • Życiu codziennym – Wodnik i Byk mają nieco inne spojrzenie na życie w ogóle. Wodnik nie musi mieć stałej pracy, by czuć się dobrze. Natomiast dla Byka, który pragnie stabilizacji (w tym również finansowej) jest to nie do przyjęcia. Dodatkowo Wodnik racjonalną stronę Byka może traktować jako przytłaczającą.
  • Chęci dominacji – pomimo że Wodnik i Byk w początkowej fazie relacji chętnie oddają inicjatywę, to z czasem jednak chętnie ją przejmują i nadają rytm życiu. Jak można się domyślić, ta chęć dominacji przy jednoczesnym braku skłonności do kompromisów, może prowadzić do konfliktów.

Byk i Wodnik w łóżku

Życie codzienne nie jest strefą, w której Byk i Wodnik dogadują się bez słów. Zwykle wymaga ono wielu kompromisów i transparentnej komunikacji. Nieco inaczej jest w życiu erotycznym. Łóżko jest tym miejscem, w którym przedstawiciele tych znaków zodiaku mogą „dogadywać się” naprawdę świetnie. Na ogół racjonalny i planujący Byk, w seksie pozwala sobie na nieco więcej spontaniczności, co potrafi docenić Wodnik, który lubi eksperymentować również w tej strefie życia. To jednak on zwykle będzie dominował nad swoim partnerem w seksie, co może spotkać się z pozytywnym odbiorem jego drugiej połówki.

Niezwykle istotne jest podejście Byka i Wodnika to życia erotycznego – oboje są dalecy od traktowania seksu w sposób przedmiotowy. Jest on dla nich duchowym doświadczeniem, dzięki któremu mogą jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. W ich słowniku na próżno możemy szukać takiego określenia, jak „seks na zgodę”. Muszą oni pozostawać w naprawdę dobrych relacjach, by prowadzić udane życie erotyczne. Co jednak przy odmienności ich osobowości, może być nieco problematyczne. W praktyce oznacza to, że chociaż seks Byka i Wodnika będzie udany, to niestety… bardzo rzadki.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ: