Byk w związku

Dominującym żywiołem Byka jest ziemia, która w dużej mierze determinuje jego osobowość. Jest to jeden z najbardziej racjonalnych znaków zodiaku – twardo stąpający po ziemi, konsekwentny i z jasno wyznaczonymi celami. Dokładnie wie czego chce i mimo przeszkód jest w stanie to osiągnąć. Żyje według ściśle określonego planu i rzadko pozwala sobie na spontaniczność. Dla Byka niezwykle istotne są kwestie materialne – przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, a przy tym szanuje pieniądze i zwykle ma sporo oszczędności. W relacjach prywatnych ważne jest dla niego poczucie bezpieczeństwa. Na początku znajomości może być nieco nieufny, ale z każdym kolejnym spotkaniem otwiera się na drugą osobę i daje się lepiej poznać. Osoba spod znaku Byka lubi rutynę i codzienne rytuały – zwykle ma wyznaczony porządek dnia i starannie planuje swoje życie. Nie znosi ryzyka i zdecydowanie nie można nazwać jej żądną przygód.

Byk przywiązuje dużą wagę do życia uczuciowego – pragnie stałej i stabilnej relacji, pozbawionej konfliktów i huśtawek emocjonalnych. Początkowo może być nieco nieśmiały i wycofany, ale zmienia się to wraz z upływem czasu. Byk jest bardzo dobrym partnerem – lojalnym, empatycznym i skłonnym do poświęceń. W roli swojego partnera najchętniej widziałby osobę, która przejmie inicjatywę i która zrozumie jego potrzebę bliskości.

Lew w związku

Lew, jak przystało na znak zodiaku o dominującym żywiole ognia, ma iście ognisty temperament. Jest żywiołowy, zdecydowany i bezkompromisowy. Charakteryzuje się silną osobowością i uporem – chętnie wyraża swoje zdanie (nawet jeśli jest ono kontrowersyjne) i broni swoich racji. Jest też ambitny i dąży do perfekcji w niemal każdej dziedzinie. Nie boi się przy tym trudnej pracy, którą traktuje jako element samodoskonalenia się. Lew jest też urodzonym optymistą i swoim entuzjazmem zaraża innych. W towarzystwie błyszczy intelektem i wyrafinowanym poczuciem humoru – zwykle jest w centrum uwagi, co bardzo mu odpowiada. Niestety, ten znak zodiaku ma też sporo wad – bywa egocentryczny i nadmiernie skupiony na sobie, jest też próżny i apodyktyczny, co jest sporym utrapieniem zarówno w związku, jak i w przyjaźni.

Lew jest dość kochliwym znakiem zodiaku i często skacze z kwiatka na kwiatek. Zanim postanowi wejść w stałą i długotrwałą relację, wcześniej musi nieco poeksperymentować. Jeśli jednak już zdecyduje się na związek i zdeklaruje się swojemu partnerowi, to będzie lojalny i zaangażowany. Problemem w relacji z Lwem może być jego egocentryzm – może on być nieczuły na potrzeby swojej drugiej połówki. Pragnie też atencji i nieustannego potwierdzania swojej wartości. Nie lubi natomiast konfliktów – przy pojawieniu się pierwszych poważnych zgrzytów, może się wycofać.

Byk i Lew jako para

Połączenie Byka i Lwa jest trudne, chociaż nie niemożliwe – zwłaszcza wówczas, gdy przedstawiciele tych znaków zodiaku będą pracować zarówno nad sobą, jak i swoją relacją. Pomimo że różni ich naprawdę wiele – począwszy od osobowości aż po sposób bycia, to mają oni kilka cech wspólnych, które mogą stać się kotwicą i spoiwem ich związku. Zarówno dla Byk, jak i Lew swoją relację traktują bardzo poważnie i chcą być ze sobą na dobre i złe. Mają też mocno rozwiniętą potrzebę bliskości fizycznej i duchowej – nieustannie chcą się przytulać, rozmawiać ze sobą i najchętniej spędzać każdą wolną chwilę wspólnie (chociaż każdy w nieco inny sposób). Przy czym niezwykle ważne jest to, by trafili na siebie w dobrym momencie swojego życia – zanim Lew się zaangażuje i zdeklaruje się, wcześniej musi się nieco wyszaleć. 

Cechą wspólną Byka i Lwa jest również upór i ambicja, dzięki której mogą pokonać wszelkie przeszkody (również te, które tkwią w ich charakterze) na drodze do wspólnego szczęścia. Jeśli w ich sercach i umysłach pojawi się tylko nadzieja na stworzenie trwałej relacji, to będą wytrwale dążyć do realizacji postawionego celu.

Na tym jednak kończą się cechy wspólne Byka i Lwa i pojawiają się różnice, które w niektórych przypadkach mogą być bardzo trudne do pogodzenia. Byk jest opanowany, pragmatyczny i twardo stąpający po ziemi, natomiast Lew – wręcz przeciwnie. To wolna dusza, która dobrze czuje się i odnajduje w chaosie. Byk dużą wagę przywiązuje to stabilizacji finansowej i nie wydaje pieniędzy na głupoty (chociaż od czasu do czasu pozwala sobie na drobne przyjemności), z kolei Lew – jest rozrzutny i nieco nieodpowiedzialny. Takie połączenie to prawdziwa, charakterologiczna, mieszanka wybuchowa. 

Zobacz także:

PRZECZYTAJ:

Byk-kobieta i Lew-mężczyzna

To wyjątkowo trudne połączenie – oboje są uparci, stanowczy i nieustępliwi. Jeśli są przekonani, co do swojej racji, to prędzej się rozstaną niż dojdą do jakiegoś konsensusu. W ich związku często może dochodzić do burzliwych kłótni, w których na argumenty zawsze będzie wygrywała kobieta-Byk, która ufa swojej logice i zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem. Z kolei mężczyzna-Lew jest bardzo emocjonalny, dlatego też opanowanie swojej partnerki i negowanie niemal wszystkiego za pomocą racjonalnych kontrargumentów, może doprowadzić go do szału, a także nieco urazić jego ego.

Nie da się ukryć, że mężczyzna-Lew ma w sobie dużo uroku i cech charakteru, które sprawiają, że można się w nim zakochać bez pamięci. Kobiecie-Bykowi imponuje dynamizm i sposób życia Lwa, bowiem sama niema wystarczająco dużo spontaniczności, gdy z zawsze kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem. Jednakże to, co może sprawdzić się w przypadku koleżeństwa czy przyjaźni, w związku już niekoniecznie. Codzienne życie u boku nieco nieodpowiedzialnego mężczyzny-Lwa może być dla kobiety-Byka destrukcyjne. Dlatego też raczej trudno wróżyć im stabilnego i długotrwałego związku.

Mocną stroną relacji mężczyzny spod znaku Lwa i kobiety spod znaku Byka zwykle jest wzajemne uzupełnianie swoich „deficytów” i rzucanie innej perspektywy na życie. Lew i Byk to dwie skrajności: on jest nieco zbyt spontaniczny, ona zaś nadmiernie odpowiedzialna. Jeśli spotkają się jako dojrzali i w pełni świadomi ludzie, to mogą naprawdę od siebie się sporo nauczyć, a zarazem utrzymać zdrowy balans w życiu. Powinni tylko pamiętać, że kluczem do szczęścia jest komunikacja i jasne artykułowanie swoich potrzeb. 

Kobieta-Lew i mężczyzna-Byk

Związek kobiety spod znaku Lwa i mężczyzny spod znaku Byka ma znacznie większe szanse na powodzenie aniżeli w przypadku odwrotnej konfiguracji. Nie jest to oczywiście idealne połączenie, ale przy włożeniu odpowiedniego wysiłku, para ta ma spore szanse na szczęście. Żeby jednak tak się stało muszą oboje pracować nad sobą i swoimi przyzwyczajeniami, które mogą przeszkadzać drugiej połówce. Ważne jest także zaangażowanie i chęć wypracowania, zadowalającego dla obu stron, konsensusu. Mimo to połączenie Byka i Lwa jest wyzwaniem m.in. ze względu na ich podejście do spraw finansowych. On jest oszczędny i racjonalny, ona zaś nieco rozrzutna i postawę swojego partnera, może interpretować jako skąpstwo. Zwykle jest to pole, w którym partnerzy nigdy nie dochodzą do porozumienia i często dochodzi kłótni pomiędzy nimi właśnie na tym tle. Problemy mogą pojawić się również w sferze chęci dominacji – zarówno Byk, jak i Lew chce górować nad swoją drugą połówką.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Nad czym muszą pracować Byk i Lew w związku?

Relacja Byka i Lwa z całą pewnością wymaga ustępstw i wysiłku z dwóch stron – oboje muszą niego nagiąć swoje przyzwyczajenia, jeśli chcą być ze sobą w szczęśliwym i długotrwałym związku. Niektóre różnice mogą być trudne do pogodzenia ze względu na to, że dotyczą tak fundamentalnych kwestii, jak styl życia czy osobowość. Warto bowiem pamiętać, że praca nad relacją to jedno, a zmienianie siebie dla drugiej osoby, zwykle nie jest dobrym pomysłem. Zarówno w miłości, jak i w przyjaźni ważna jest akceptacja z całym repertuarem zalet i wad. Niemniej jednak, jeśli już Byk i Lew postanowią wejść ze sobą w związek, to powinni zwrócić uwagę na:

  • Upór i zawziętość – zarówno Byk, jak i Lew uchodzą za uparte znaki zodiaku, które rzadko odpuszczają, co w przypadku, gdy oboje są w związku, może mieć wręcz katastrofalne konsekwencje. Niweczy to wiele ważnych kwestii, bez których nie da się stworzyć udanej relacji – mowa tu o zaufaniu, wsparciu czy poczuciu bezpieczeństwa.
  • Preferowany styl życia – Lwy jako niezwykle dynamiczne osoby lubią jak dużo dzieje się w ich życiu, a rutyna jest dla nich destrukcyjna. Z kolei dla Byków wręcz przeciwnie – to, co znajome, sprawdzone i stałe w harmonogramie dnia, daje im poczucie bezpieczeństwa.
  • Chęć dominacji – Byk i Lew mają zwykle bardzo wysokie mniemanie o sobie i są głęboko przekonani o swojej racji. Trudność sprawia im również przyznawanie się do błędów i przepraszanie.

Byk i Lew w łóżku

Życie seksualne jest strefą, w której Byk i Lew mogą znaleźć nić porozumienia, chociaż na tym tle również mogą pojawić się pewne problemy. Dla obu przedstawicieli tych znaków zodiaku seks jest niezwykle ważny, chociaż w nieco inny sposób. Lew niekiedy może podchodzić do niego nieco przedmiotowo, natomiast dla Byka jest on ważnym doświadczeniem spajającym związek. Oboje jednak do tej kwestii podchodzą w nieco egoistyczny sposób – chcą zaspokoić swoje potrzeby, nie patrząc przy tym na potrzeby swojego partnera. W życiu erotycznym problemem może być również chęć dominacji, która może przerodzić się w niezdrową rywalizację, która zabije wszelką namiętność. Inną przeszkodą może być również dynamiczna natura Lwa, który stale chce eksperymentować z seksem i próbować nowych rzeczy. Byk natomiast lubi sprawdzone pozycje i ceni sobie zdrową rutynę nawet w tej sferze. Jeśli jednak poczucie się bezpiecznie i obdarzy partnera zaufaniem, to będzie bardziej skłonny do eksperymentowania. 

PRZECZYTAJ: