Baran w związku

Dominującym żywiołem Barana jest ogień – energia pozytywna, która przekłada się na takie cechy jego osobowości, jak: odwaga, upór, przebojowość i towarzyskość. Osoby spod tego znaku zodiaku zwykle emanują dobrą aurą, a ich nastrój i pozytywne nastawienie do życia, udziela się również innym. Niestety, Baran bywa również nieco egotyczny i humorzasty, co powoduje, że o ile koleżeństwo z nim jest zwykle prostą i przyjemną sprawą, o tyle przyjaźń i związek już niekoniecznie. Co więcej, Baran bywa też bardzo kochliwy – łatwo się zakochuje i dobrze czuje się w sztuce podrywu. Jest śmiały i pewny siebie, a jeśli ktoś wpadnie mu w oko, to będzie z uporem maniaka, dążyć do zdobycia swojego „celu”. Zwykle jest też kochliwy i niestały w uczuciach. Jeśli jednak już dojrzeje do stałego związku i znajdzie swą bratnią duszę, to potrafi zrobić naprawdę wiele dla swojej drugiej połówki. Może nawet zmienić swoje, niekoniecznie dobre, przyzwyczajenia. Warto jednak pamiętać, że w relacji z Baranem nie można pozwolić sobie na nudę – osoby spod tych znaków zodiaku nieustannie potrzebują nowych bodźców.

Baran ma największe szanse na stworzenie udanego związku osobami spod znaku:

 • Wagi,
 • Strzelca,
 • Bliźniąt,
 • Lwa
 • Wodnika.

Z kolei znacznie gorzej rokują jego relacje z:

 • Baranem,
 • Skorpionem,
 • Bykiem,
 • Panną,
 • Koziorożcem
 • Rybami.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ryby w związku

Ryby to znak zodiaku o dominującej energii wody, która w przeciwieństwie do energii ognia, związana jest żeńskim wymiarem naszej osobowości. Osoby urodzone pomiędzy 19 lutego a 20 marca mocno stawiają na swój rozwój duchowy, są obdarzone niezwykle silną intuicją i są przy tym również wrażliwe na krzywdę, co w połączeniu z ich empatią, sprawia że chętnie pomagają innym. Niestety mają one również problemy z odczytaniem prawdziwych intencji ludzi, przez co często wpadają w tarapaty i trwają w relacjach, w których nie do końca czują się komfortowo. Ponadto Ryby mają trudność w wyrażaniu swojego zdania, ponieważ boją się, że mogą tym kogoś urazić, co odbija się negatywnie na nich samych. Osoby spod tego znaku zodiaku unikają sytuacji, w których muszą wychodzić poza strefy własnego komfortu. Na co dzień dobrze czują się w tym, co doskonale znają, a rutyna jest dla nich wręcz synonimem pożądanego stylu życia. Co ważne, Ryby są romantykami – pragną bajkowej miłości, co sprawia, że niekiedy, nieco zakłamując rzeczywistość, idealizują swojego partnera, przypisując mu cechy, których nie posiada. Lubią wielogodzinne rozważania filozoficzne – nawet jeśli dotyczą one rzeczy niekonwencjonalnych. W towarzystwie uchodzą za świetnych rozmówców i słuchaczy.

Ryby mają największe szanse na stworzenie szczęśliwego związku z:

 • Rakiem,
 • Skorpionem,
 • Koziorożcem,
 • Rybami,
 • Panną,
 • Bykiem.

Natomiast znacznie więcej wysiłku będą musiały włożyć, chcąc stworzyć relację z:

Zobacz także:

 • Lwem,
 • Wagą,
 • Strzelcem,
 • Baranem,
 • Bliźniętami
 • Wodnikiem.

Baran i Ryby jako para

Baran i Ryby to znaki zodiaku o dwóch, skrajnie różnych osobowościach, co znacząco minimalizuje ich szanse na stworzenie udanej i szczęśliwej relacji. Jeśli przypadną sobie do gustu i zdecydują się na związek, to będzie on przepełniony konfliktami i nikt nie będzie w nim szczęśliwy. Baran zakochuje się szybko, dlatego jeśli upatrzy sobie osobę spod znaku Ryb łatwo ją oczaruje i sprawi, że ta bez zastanowienia odda mu całe serce. Bywa on impulsywny, uparty i humorzasty, co w zestawieniu z wrażliwością Ryb, może przysporzyć im wielu cierpienia. Baran nie znosi monotonii i przewidywalności, natomiast dla Ryb rutyna jest równoznaczna z komfortem i poczuciem bezpieczeństwa, których bardzo potrzebują w swoim życiu.

Związek Barana i Ryb ma szansę się udać tylko wtedy, jeśli oboje będą świadomi swoich wad i je zaakceptują, dając sobie jednocześnie sporo przestrzeni i wolności. Chcąc stworzyć szczęśliwą relację, muszą pracować nad swoim charakterem, a także pamiętać, że związek jest trudną sztuką kompromisów. Z racji tego, że Baran potrzebuje sporo nowych bodźców, Ryby powinny zapewnić mu odpowiednie warunki do tego, by mógł on spotykać się ze znajomymi i realizować się zawodowo. Natomiast Baran musi szanować wrażliwą naturę Ryb i nie wykorzystywać tego, że mają one tendencję do przekładania potrzeb innych nad swoje własne. Tylko w takich warunkach przedstawiciele omawianych znaków zodiaku mają szansę na udany związek.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kobieta Baran i mężczyzna Ryby

Jest to jedno z najtrudniejszych i najsłabiej rokujących dopasowań w horoskopie partnerskim. Kobieta-Baran jest uparta, stanowcza, niecierpliwa i impulsywna, natomiast mężczyzna-Ryby jest wrażliwy, niezdecydowany i emocjonalny. Razem tworzą mieszankę wybuchową, która ma nikłe szanse na to, by stworzyć udaną relację. Są przeciwieństwami, które oczekują od życia i od swojej drugiej połówki czegoś innego. Mężczyzna spod znaku Ryb ceni sobie spokój i harmonie, lubi romantyczne uniesienia i przewidywalne sytuacje. Najchętniej spędza czas w domu lub na łonie natury, stroni natomiast od głośnych i zatłoczonych miejsc. Z kolei kobieta spod znaku Barana jest żądna przygód, stale lubi poznawać nowych ludzi, nie przepada za przebywaniem zbyt długi czas w jednym miejscu. Rutyna jest dla niej destrukcyjna i może sprawiać, że popadnie w apatię. Kobieta-Baran lubi jasne i klarowne sytuacje, co przy niezdecydowanej naturze Ryb i ich problemach z definiowaniem uczuć, może przynieść opłakane konsekwencje.

Kobieta Ryby i mężczyzna Baran

Znacznie większe szanse na powodzenie ma związek Kobiety-Ryb i Mężczyzny-Barana, aniżeli przy odwrotnej konfiguracji. Mężczyzna spod znaku Barana jest silny, odważny i stanowczy, czym może zaimponować kobiecie spod znaku Ryb. Ta zwykle jest istotą kruchą, wrażliwą i podatną na zranienie, dlatego też od swojego partnera oczekuje poczucia bezpieczeństwa, które może dać jej zodiakalny Baran. Jeśli na swojej życiowej drodze spotka ona takiego mężczyznę, łatwo mu się podporządkuje i będzie gotowa naprawdę na wiele poświęceń dla tej relacji. Z kolei Baranowi, z uwagi na swoją nieco próżną naturę, może przypaść do gustu atencja jaką obdarza go kobieta spod znaku Ryb. Niestety związek ten może rodzić wiele problemów – kobieta-Ryby często wysyła pozawerbalne komunikaty i rzadko mówi wprost o swoich potrzebach, co z kolei mężczyznę-Barana może irytować. Z czasem może to generować bardzo dużo konfliktów. Dlatego też warunkiem niezbędnym do tego, by związek Ryb i Barana miał szansę przetrwać, jest otwarta i bezpośrednia komunikacja.

ZOBACZ TAKŻE:

Nad czym powinien popracować związek Ryby i Barana?

W związkowym kosmogramie relacja Ryb i Barana ma nikłe szanse na powodzenie – ma więcej słabych niż mocnych stron. Jednak jeśli obie osoby łączy silna nić porozumienia i chęć znalezienia kompromisu, to istnieje kilka obszarów, nad którymi powinni popracować. Mianowicie:

 • Zrozumienie własnych emocji – Ryby i Baran w inny sposób odbierają różne rzeczy, wydarzenia i sytuacje, o czym oboje powinny pamiętać. Ważny jest wzajemny szacunek i danie sobie przestrzeni na indywidualne przeżywanie trosk. To, co dla Barana może być błahostką, dla Ryb będzie powodem do płaczu. Może być też na odwrót – to co dla Ryb jest całkiem normalną sytuacją, dla Barana będzie źródłem irytacji i zdenerwowania.
 • Komunikacja – prosta, jasna i klarowna komunikacja jest podstawą każdej relacji. Jednakże w przypadku związku Ryb i Barana jest ona szczególnie istotna, gdyż zwykle na tym polu pojawiają się nieporozumienia, które mogą prowadzić nawet do jego rozpadu. Ryby wysyłają wiele niewerbalnych komunikatów, licząc na to, że Baran bez problemu odczyta ich intencję. Z kolei Baran dąży do konfrontacji, co powoduje, że Ryby muszą nieustannie wychodzić ze swojej strefy komfortu.
 • Stworzenie własnej przestrzeni – Ryby i Baran to dwa przeciwstawne znaki zodiaku, które mają zupełnie inne oczekiwania od życia. Ich związek ma szanse na powodzenie tylko wtedy, gdy dadzą sobie odpowiednio dużo wolności, do tego, by mieć swoich znajomych i spędzać czas wolny w właściwy, dla siebie, sposób.

Relacja Barana i Ryb wiąże się nie tylko zagrożeniami – jeśli oboje zachowają otwartość na swoją odmienność, mogą się od siebie wzajemnie sporo nauczyć. Baran może stać się bardziej wrażliwy i empatyczny, natomiast Ryby – bardziej stanowcze, odważne i pewne siebie.

Baran i Ryby – dopasowanie erotyczne

Wbrew pozorom i swojego niedopasowania w wielu strefach życia w łóżku Baran i Ryba mogą dogadywać się świetnie. To jest ta przestrzeń, w której oba znaki zodiaku nie lubią rutyny, za to chętnie przełamują tabu. Co więcej, seks jest dla nich niezwykle ważny w związku i oboje chcą się w nim spełniać. Nie boją się również eksperymentowania i próbowania nowych rzeczy. Jednakże w życiu seksualnym, podobnie jak na co dzień, również istotna jest komunikacja i otwarcie artykułowanie własnych potrzeb, z czym niestety Ryby mają zwykle problem. Jeśli nie odpowiada im coś, co robi ich partner w łóżku, to raczej o tym nie powiedzą otwarcie, tylko będą to znosić wbrew sobie, co oczywiście niesie za sobą frustrację i niezadowolenie z życia intymnego.

Nieporozumienia mogą pojawić się również w kwestii podejścia do seksu – Baran traktuje go dość przedmiotowo i upatruje w nim jedynie przyjemności, natomiast dla Ryb to szansa na umocnienie więzi i doświadczenie duchowej jedności. Ponadto osoby spod znaku Barana mogą uprawiać seks, nawet jeśli ich są pokłóceni ze swoim partnerem. Z kolei dla osób spod znaku Ryb wszelkie kontakty fizyczne są dopełnieniem ich relacji. Co więcej, jeśli nie będą one czuły wystarczającego zaangażowania emocjonalnego ze strony swojego partnera, to mogą być nieco oziębłe.

PRZECZYTAJ: