WODNIK i JOWISZ

Na plan pierwszy w 2015 roku wysuną się kontakty międzyludzkie, a przede wszystkim relacje w związkach partnerskich. Jowisz przyciąga do ciebie ludzi. Może uda ci się odnowić starą przyjaźń lub nawiązać kilka nowych znajomości. Jeśli masz do załatwienia sprawę wymagającą współ- działania i ludzkiej życzliwości, szanse powodzenia rosną. W tym roku otoczy cię wielu ludzi, ale pamiętaj, że ilość nie zastąpi jakości. Wszak można być samotnym w tłumie. Dlatego zainwestuj w wartościowe więzi i prawdziwych przyjaciół. Daj im coś z siebie. Nawet jeśli masz wiele zajęć, wygospodaruj dla nich czas. Doceń życzliwość, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, które daje więź z bliskimi. Przyjaźń to wymiana, proces dawania i brania. Jeśli podzielisz się tym, co masz, bądź pewna, że pozytywna energia wróci do ciebie. Także w sytuacjach zawodowych staraj się nawiązywać bardziej otwarte relacje z ludźmi, którzy wydają się tego warci. Lojalność w miejsce rywalizacji sprawi, że twoja praca stanie się przyjemniejsza.

WODNIK i WENUS

Życie nie jest stacją, ale sposobem podróżowania, a więc ty podróżuj w pierwszej klasie. Cena biletu? Szeroki uśmiech. Staraj się dostrzegać wszystko, co nadaje smak życiu, nawet jeśli są to drobiazgi. „Przyprawiaj” nadchodzące dni dużą szczyptą radości i poczucia humoru. Wieczorną kąpiel zamień w przyjemność, dodając do niej aromat swoich ulubionych kwiatów lub ziół, kup sobie szlafrok w energetycznym, słonecznym kolorze, piękną filiżankę do kawy lub herbaty, która pozwoli miło zacząć dzień. Między czerwcem a październikiem wsparcie Wenus będzie najsilniejsze. Poczucie bezpieczeństwa i stan życiowej równowagi pozwolą ci skutecznie rozwiązać wiele problemów. Spędzaj czas w gronie rodzinnym, organizuj spotkania z przyjaciółmi, obcuj ze sztuką. Powinnaś też zająć się sprawami urody i kreowaniem swojego wizerunku. Baw się modą, zwracaj uwagę na detale, które pozwolą ci wyczarować superefekt tanim kosztem. Jeżeli masz uzdolnienia artystyczne, rozwijaj je. Takie hobby pobudzi twoją wyobraźnię.  

WODNIK i URAN

Uran, który przez najbliższych kilka lat wpływa na losy Wodników, ma dla ciebie w 2015 roku prezent. Powinien ci się spodobać, bo przyniesie wiele nowych, ekscytujących wrażeń. Odkurz ambicje i zapomniane plany. Jest możliwość sporego postępu we wszystkich dziedzinach życia – sprawach materialnych, zawodowych i osobistych. Zaczynając od tych ostatnich, nawiążesz wiele interesujących znajomości, poznasz wartościowych ludzi, zyskasz prawdziwych przyjaciół. Nie grozi ci nuda czy stagnacja. Twój umysł jest otwarty, a szare komórki oraz wyobraźnia pracują na wysokich obrotach. Możesz zdobyć dodatkowe bonusy w postaci stypendium, zagranicznego wyjazdu, niespodziewanego awansu, nagrody, wzrostu prestiżu. Bierz pod uwagę fakt, że kiedy robimy plany na przyszłość, życie samo potrafi wyznaczyć inną trasę. Dlatego czasem możesz czuć się zaskoczona, gdy zaplanowawszy jakieś przedsięwzięcie, znajdujesz się gdzieś indziej, niż zamierzałaś. Te niespodzianki jednak wcale nie przyniosą rozczarowania. To, co niespodziewane, okaże się korzystne i z pożytkiem zmieni kierunek twojego życia.

WODNIK i SATURN

Saturn zadba, abyś nie narzekała na brak zajęć. Obdarzy cię też talentem organizacyjnym. Zrozumiesz, że niektóre cele wymagają ustalenia nowych priorytetów. Działaj metodycznie, konsekwentnie i wytrwale. Niech cel jasno świeci przed tobą, nie zbaczaj ze swojej drogi. Problemy rozwiązuj rozsądnie i odpowiedzialnie. W tym roku nie należy się spieszyć. Efektem będzie właściwe ustawienie punktu równowagi pomiędzy tym, czego oczekuje od ciebie otoczenie, a tym, czego pragniesz ty sama. To dobry rok, aby nauczyć się asertywności albo przytemperować niecierpliwość. Przyznasz sobie prawo do wyrażania emocji, ale nauczysz się także trzymać na wodzy swoje ambicje. I nawet jeśli kogoś nie akceptujesz, zdobędziesz się na to, by zyskać niezbędny dystans. Nie chodzi tu o fałsz czy nonkonformizm, raczej o tolerancję i zrozumienie, że każdy pragnie być w życiu pierwszy i najważniejszy. Pod tym warunkiem ewentualne konflikty, spory lub procesy sądowe mają szanse zakończyć się zadowalającym obie strony kompromisem. Atmosfera domowa pełna będzie ciepła i serdeczności. Niewykluczone, że przybędzie nowy członek rodziny. Samotne Wodniki mogą się spodziewać romansów i nagłych zauroczeń. Niektóre z was odbędą dalekie podróże, niejednokrotnie wiążące się z dużymi zmianami w życiu.  

PROGNOZA 2015

ŻYCIE OSOBISTE

Układy trzymające w napięciu wreszcie się rozluźniły. Do sierpnia w czasie, gdy na mapie nieba znajduje się życzliwy Jowisz, temperatura uczuć podskoczy. Życie Wodników związanych zapowiada się przyjemnie i stabilnie. Zaczniecie wspólnie coś, co da wam poczucie celu. Mogą to być narodziny dziecka, perspektywa własnego mieszkania, nowa praca lub zrealizowanie jakiegoś marzenia, np. o dalekiej podróży. Jesteś singlem? Czeka cię ożywienie, niewykluczony początek interesującej znajomości. Swoje trzy grosze dorzuci też Wenus. Może więc pretendentów do ręki będzie dwóch albo trzech?

I DEKADA

Saturn, opiekujący się wami w tym roku, sprzyja budowaniu trwałych więzi i znalezieniu własnego miejsca na ziemi. Osoby, które porwały się na budowę własnego lokum, poradzą sobie z tym wyzwaniem. Rodzina może wam się powiększyć i będzie to oczekiwane, szczęśliwe wydarzenie. Budowanie solidnej i bezpiecznej egzystencji stanie się waszym priorytetem. Jesteś singlem? Ktoś solidny ma cię na oku. Ktoś, kto zyska przy bliższym poznaniu.

II DEKADA

Wszystko jest teraz możliwe, bo Uran, który wywiera wpływ na twoje losy, jest mistrzem w robieniu niespodzianek. Serce może zabić żywiej dla kogoś, o kim do tej pory nigdy nie myślałaś jako o partnerze. Ty też możesz nieoczekiwanie stać się obiektem czyjejś adoracji. Temperatura uczuć będzie wysoka, ale bez obaw, tym razem się nie sparzysz. Dla związanych Wodników szanse na przyjemne ożywienie życia towarzyskiego, inspirujące podróże.

III DEKADA

Bardziej otworzysz się na potrzeby bliźnich, przybędzie ci optymizmu, a twój urok zacznie działać silniej. Nic dziwnego, że odnotujesz zwiększone zainteresowanie swoją osobą. To, co niedawno wydawało się nierealne, ma szansę się spełnić. Dla osób z ostatnich dni znaku możliwe jeszcze zawirowania. Jeśli utknęłaś w letnim, nijakim związku, dostaniesz wybór: zmienić coś w tym układzie lub zmienić partnera. Dobrą wolę muszą tu wykazać obie strony. W przeciwnym razie pozostanie tylko wyzwolenie się z uciążliwego związku.

KARIERA I PIENIĄDZE

Prognozy na ten rok są dla ciebie naprawdę świetne: możesz odkurzyć zarzucone marzenia i ambicje, o których myślałaś, że są zbyt wygórowane. Teraz przyszedł czas na wprowadzenie ich w życie. Przed tobą znaczny progres. Poznasz inspirujących ludzi, zyskasz wsparcie. Jowisz zadba, by ktoś docenił jakość twojej pracy, co już wkrótce znajdzie wymierny ekwiwalent w propozycji podwyżki lub awansu. Kiedy wokół ciebie zrobi się ruch, liczyć się będą umiejętności i doświadczenie. Zainwestuj teraz w swoje kompetencje, pomyśl o zdobyciu dodatkowych umiejętności, czytaj fachowe opracowania, bądź na bieżąco z nowinkami. W finansach znaczna poprawa.

I DEKADA

To będzie dobry rok, szczególnie dla osób pracujących w spokojnym, ale rytmicznym tempie, które preferuje Saturn. Możesz teraz liczyć na jego względy. Zadbaj jednak o solidne podstawy swojej działalności zawodowej. To także dobry moment na założenie firmy, rozwijanie jej albo zdobycie dobrej opinii w pracy. Sytuacja finansowa rysuje się stabilnie, masz dobry czas na długofalowe inwestycje i skuteczne oszczędzanie. Czas będzie sprzyjać pomyślnym transakcjom finansowym, inwestycjom, np. w nieruchomości.

II DEKADA

Jeśli urodziłaś się w drugiej dekadzie znaku, pojazd zmierzający do stacji Sukces gwałtownie przyspieszy. Nie przysypiaj więc, tylko przygotuj się do zawodowej ekspansji. Uran promuje wszystko, co wiąże się ze zmianą, kreatywnością. Doceń internet, języki obce, nowe techniki i metody pracy. Wpuść do swojego życia zawodowego tę nową energię. Może pojawić się okazja do awansu, odbycia dalekiej podróży służbowej. Ponieważ wolisz być szefem niż podwładnym, warto nauczyć się współpracować i włączyć w swój świat pomocne osoby. Przybędzie pieniędzy.

III DEKADA

W tym roku postaw przede wszystkim na poszerzanie swoich kompetencji. Warto się dokształcać, wrócić na studia, a nawet sięgnąć po tytuł naukowy. Masz na niego szansę, bowiem twoja forma intelektualna będzie wysoka. To dobry czas na zdobywanie prestiżu zawodowego. Uczestnicz w kursach, zjazdach, konferencjach. Twoje zdolności zostaną zauważone, docenione i możesz liczyć na szybkie postępy kariery. Nieco ostrożniej poczynaj sobie na razie w sprawach materialnych, ponieważ perspektywa szybkiego zarobku może okazać się iluzoryczna. Nie angażuj większych środków finansowych, zanim nie sprawdzisz, że twoje inwestycje są pewne i bezpieczne.

ZDROWIE

Przed tobą korzystny rok, więc nie powinnaś mieć większych problemów, oczywiście pod warunkiem, że zechcesz przestrzegać zasad zdrowego życia. Ogranicz kawę i inne używki, ale nie żałuj sobie warzyw, owoców. Dobrze byłoby częściej jadać ryby. Poza tym ruch na świeżym powietrzu – i forma z pewnością dopisze. Bądź aktywna. Przecież twoja recepta na zdrowie to życie z pasją.

I DEKADA

Odczuwalna zwyżka formy! Odporność psychiczna pozwoli na znaczne zwiększenie tempa życia. Staniesz się bardziej wytrzymała i na zmęczenie, i na stres. Sukcesy oraz pozytywne emocje w razie potrzeby podładują twoje baterie, więc prowadź intensywne życie! Dzięki temu znikną także nadprogramowe centymetry w talii. Najwięcej energii będziesz miała w czasie wakacji, co wcale nie oznacza, że potem bateria się wyładuje.

II DEKADA

Będziesz w dobrej formie fizycznej i psychicznej, ale zwracaj uwagę na lekkostrawną dietę także ze względu na wątrobę. Oszczędzaj ją, a poczujesz się znakomicie. Jeśli zdecydujesz się regularnie uprawiać sport, twoje ciało zareaguje szybką poprawą sylwetki. To dobry rok, by zadbać o wygląd, co świetnie wpłynie na twój nastrój.

III DEKADA

Część z was ma za sobą rok dość stresujący, ale teraz poczujesz, że się skończył. Będzie dobrze! Zdrowie również się poprawi. Jeśli zaś czujesz się świetnie, zainteresuj się sposobami na utrzymanie tego korzystnego stanu rzeczy. Aktywnie wypoczywaj, zapisz się na basen a przynajmniej więcej spaceruj. Wszystko wskazuje, że energii wystarczy na cały rok. Wyrób w sobie nawyki codziennego dbania o siebie.

ASTROCOACHING

Gdy kosmos ma wobec nas dobre zamiary, warto się przygotować na pojawienie się wielu szans. Dlatego poznaj swoje mocne i słabsze strony, zgromadź zasoby i... osiągaj swój cel!

TWOJE MOCNE STRONY

◗ Oryginalność. Ten, kto drepcze za innymi utartym szlakiem, zazwyczaj niczego wielkiego w życiu nie osiąga. Do odkrywania nowych dróg trzeba mieć odwagę, by myśleć inaczej. Szczególnie w pierwszej połowie roku (choć oczywiście potem też ) warto postawić na własny rozwój, poeksperymentować, odważyć się na coś więcej!

◗ Tolerancja. Akceptacja dla odmienności, dla tego, co niestandardowe, to przywilej wielkich umysłów. Stanie się ona nieoceniona w sytuacjach konfliktowych, kiedy to od niej zależeć będzie wiele.

◗ Wynalazczość. Jesteś osobą pomysłową, więc rozwijaj tę cechę. Niewykluczone, że wpadniesz na jakiś świetny pomysł, np. znajdziesz źródło zarobku tam, gdzie innym nie przyszłoby do głowy go szukać!

TWOJE SŁABSZE STRONY

◗ Niepraktyczność. Pilnuj, aby twoja wyobraźnia nie wzleciała za wysoko. Staraj się dostrzegać, w co warto inwestować energię. To warunek sukcesu.

◗ Fanatyzm. Masz skłonność do uporu. To duży błąd, szczególnie gdy wątpliwości okażą się stymulujące i skłonią cię do tego, aby zweryfi kować plany. Na korzyść.

◗ Przesadny indywidualizm. Cecha ta sprawia, że niekiedy zrażasz sobie otoczenie. Jeśli twoje poglądy są dla innych zbyt śmiałe, zbyt postępowe, nie warto udowadniać na siłę, że masz rację. Czasem lepiej po prostu robić swoje.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ W TYM ROKU

◗ O niezależności. Znajdź taki rodzaj aktywności, który pozwoli ci choć na chwilę stać się dla siebie sterem, żeglarzem, okrętem. Nawet jeśli okoliczności temu przeczą. Niezależność to twoje drugie imię.

◗ O pasji. Zainwestuj swój czas i energię w dziedzinę, która jest twoją prawdziwą życiową pasją. Kto wie, może nieoczekiwanie hobby stanie się czymś więcej? To szczęście móc robić to, co się kocha.

◗ O realizacji marzeń. Jeśli masz jakieś marzenie, które wydaje się trudne do spełnienia, postaraj się zrobić codziennie choćby jeden malutki kroczek w drodze do celu. Nim skończy się kolejny rok, zaskoczona stwierdzisz, że niemożliwe powoli staje się możliwe.

TWOJE ZADANIA–WYZWANIA

◗ Czytaj czasem bajki, bynajmniej nie po to, by w nie uwierzyć, ale po to, by na chwilę stać się dzieckiem i... dostrzec prawdę. Jest w nich mądrość, bajki bywają skuteczniejsze niż terapia. To okazja, by przyjrzeć się rzeczywistości. Pierwszy krok do wyplątania się z niechcianych układów i sztucznych sytuacji. Jeśli nie wiesz, jak powinnaś postąpić, co powinnaś powiedzieć, wystarczy powiedzieć prawdę.

◗ Stań się swoją własną ikoną stylu. Moda przychodzi i odchodzi, ale ty wciąż jesteś sobą, znasz swoje preferencje, wiesz, co do ciebie pasuje. Spośród propozycji na nowy sezon miej odwagę wybierać te rzeczy, które naprawdę odzwierciedlają twoją osobowość. Umiejętność poruszania się w gąszczu stylów i kreowanie własnych koncepcji to wyższa szkoła jazdy w modzie. Zresztą noszenie tego, co mają na sobie wszyscy, jest nudne!

◗ Wróć do starych przyjaciół, nawet jeśli życie tak prędko gna do przodu. Choć należysz do osób, dla których przyszłość jest dużo ważniejsza niż przeszłość, nie zgub po drodze wszystkich drogich sercu. Jowisz pomoże ci zbliżyć się ponownie do tych, z którymi rozdzieliły cię czas, odległość lub jakieś dawne nieporozumienia.