Ty i URAN

W twoich działaniach teraz najbardziej liczyć się będą odwaga i nowatorstwo. Zrób wreszcie to, co zawsze chciałaś zrobić, ale dotąd brakowało ci impulsu do działania. Jeśli do tej pory uważałaś, że masz za dużo do stracenia, teraz patrz na to, co możesz zyskać. Uran podpowiada, by na wszelkie niespodziewane sytuacje reagować otwarcie, koncentrując się na tym, co mogą ci ofiarować i od czego uwolnić. Pamiętaj więc, że strata bywa także zyskiem... Sporządź listę swoich celów i potrzeb – ona poprowadzi cię jak latarnia morska i nie da osiąść na mieliźnie codzienności. Sukces będzie tym większy, im więcej włożysz w niego kreatywnego wysiłku. Kieruj się w życiu ciekawością oraz chęcią odkrywania nowych dróg. Może w konsekwencji znajdziesz wśród nich przyjemniejszą, łatwiejszą i dużo ciekawszą niż te, którymi podążałaś w minionych latach. Działaj, opierając się na własnych siłach i możliwościach, najwyższy czas zacząć je doceniać. Wiara w siebie i akceptacja swego losu przyniosą efekty!

Ty i JOWISZ

Za sprawą Jowisza, który od sierpnia ustawi się w korzystnej pozycji w obszarze komunikacji, znowu poczujesz w sobie energię. Wykorzystaj ją, a twoje plany staną się realne. Czas sprzyja podróżom, zdobywaniu wiedzy. Unikałaś decyzji o dalszej nauce lub egzaminach, bo bałaś się, że nie podołasz? Nie poddawaj się! Nie zadowalaj tym, co masz, w sytuacji, w której możesz mieć to, czego pragniesz. Lepsze wykształcenie wpłynie pozytywnie na twoją karierę. Zwłaszcza jeśli twoja obecna pozycja zawodowa cię nie satysfakcjonuje. Nadarza się szansa, aby to zmienić. Jowisz gwarantuje ci siłę przebicia. Warto zainwestować w siebie i swoją przyszłość. Czas sprzyja realizacji planów zawodowych i osobistych. Staraj się tylko, by podejmowane decyzje i posunięcia nie naruszyły równowagi. Jeśli dostaniesz ciekawą propozycję, zastanów się, jak to wpłynie na całą twoją sytuację życiową. Wszelkie decyzje w tym względzie muszą być roztropne. Działaj bez emocji, mając na względzie to, co będzie zgodne z twoim długofalowym celem.

Ty i PLUTON

Przed tobą kolejny dynamiczny rok. Zmiany, które niesie ze sobą Pluton, przesuwający się wolno przez kolejne stopnie znaku Koziorożca, wymuszają nowy porządek. Możliwe są niespodziewane zwroty sytuacji, a w konsekwencji nawet rewizje dotychczasowych poglądów na ważne życiowe sprawy. Transformacji ulegać będą zarówno sfery dotyczące rodziny, jak i finansów. Wszystkie wymagają od ciebie uporządkowania działań i myśli. Może to być decyzja dotycząca rozstania lub zmiany miejsca zamieszkania. W pracy niewykluczone są sytuacje, które mogą wymusić twoje działanie, łącznie z całkowitą zmianą zawodu. Pamiętaj, że jedyne, co w życiu jest pewne, to właśnie zmiana. To nieustający proces – koniec i początek. Nic nie jest nam dane na zawsze. Trzeba się z tym pogodzić i śmiało podążać z nurtem wydarzeń. Nie wolno ci zbyt długo stać w jednym miejscu ani zadowalać się namiastką sukcesu. Idź przed siebie, wykorzystując każdą szansę na rozwój. Postaraj się porzucić swoje lęki i towarzyszące ci zwykle obawy. Nawet jeśli początkowo na to nie wygląda, wszystko w końcu się ułoży.

Ty i KSIĘŻYC

Zobacz także:

Twój patron – Księżyc – pokazuje coraz to inną twarz światu. To rozświetla noc swoim blaskiem, to znów znika. Ty pośród zmiennych kolei losu znajdź to, co w tobie stabilne i prawdziwe. Bardzo istotne w nadchodzącym roku okaże się odróżnianie autentycznych potrzeb i wartości od pokus, którym tak łatwo ulec. Przyglądaj się uważniej ludziom i próbuj odgadnąć, jakie uczucia skrywają pod maską obojętności lub uśmiechem. Czy są szczerzy? To czas, kiedy powinnaś na nowo uruchomić swoją intuicję, o której ostatnio chyba zapomniałaś. Nie wchodź w relację z mężczyzną tylko dlatego, że jest obiektem zachwytów twoich koleżanek, rodziny, albo dlatego, że prawi ci komplementy czy przynosi kwiaty. Unikaj tych, którzy jedynie biorą, nie mając nic do ofiarowania w zamian, albo takich, którzy po prostu nie chcą ci nic od siebie dać. Ty także staraj się być szczera w swoich uczuciach. Ważne, byś uzyskała stan emocjonalnej równowagi poprzez obdarzanie miłością i otrzymywanie miłości. Za każdym razem, kiedy nie jesteś pewna swoich prawdziwych motywacji, zapytaj samą siebie, czy jesteś w tej relacji naprawdę szczęśliwa. Jesteś? Doceń to i ciesz się tym. Nie jesteś? Nie przestawaj szukać! W chwili kiedy to spełnienie i radość będą twoim celem, spotkasz w końcu odpowiedniego mężczyznę!  

PROGNOZA 2015

ŻYCIE OSOBISTE

Będziesz lubiana, otoczona dyskretnym urokiem. To skłania do zwierzeń, ludzie chętnie przebywają w twoim towarzystwie, a ty prowadzić będziesz z nimi długie pogawędki. Dzieci staną się źródłem radości. Gdy czas płynie tak przyjemnie, pewnym niebezpieczeństwem staje się rozleniwienie. Ustal właściwe proporcje między pracą a czasem poświęconym rodzinie. Większość samotnych spotka miłość albo znajdzie „sposób” na samotność. Może zaangażujesz się w działalność charytatywną, wibracje Neptuna bardzo temu sprzyjają. Tylko garstka Raków w roku 2015 przeżyje większe zawirowania.

I DEKADA

Ciebie nie dotyczą już życiowe turbulencje. Masz je za sobą. Zapomnij więc o tym, co było, i otwórz się na kolejny rozdział życia! Oglądaj się za siebie tylko wtedy, gdy chcesz wyciągnąć nauczkę ze swoich doświadczeń, nawet jeśli nie były najweselsze. W tym roku sprawy prywatne wysuną się na pierwszy plan i dostrzeżesz, jak zbawienny ma to wpływ na twoje samopoczucie. Samotna? Jest to doskonały okres spełnienia się w życiu osobistym i uczuciowym. Także uzyskania spokoju i stabilizacji. Potrzeba ci tylko otwarcia na szansę urzeczywistnienia życiowych marzeń i planów.

II DEKADA

Na plus działa Jowisz (od sierpnia), na minus Uran, a do tego dochodzi zmieniający wszystko Pluton, więc w twoim sercu też panować będzie zmienna aura. Przyjdą uczuciowe szanse, ale chwytając je, nie przywiązuj się do tego, co musi przeminąć. Twoja wrażliwość nie powinna być zbyt wielka, panuj nad emocjami, wewnętrzny niepokój staraj się wykorzystać twórczo. W trudniejszych chwilach zaufaj intuicji, a jeżeli poczujesz się zagubiona w otaczającej rzeczywistości, postaraj się chwilę wypocząć w spokojnym i komfortowym otoczeniu, aby w ciszy odnaleźć siebie.

III DEKADA

Ten etap sprzyja spokojnemu życiu rodzinnemu. Większość z was na pierwszym miejscu postawi sprawy domowe i osobiste, a spokój duszy uda się osiągnąć dzięki szczęściu w miłości czy to partnerskiej, czy rodzicielskiej. Najważniejsze okażą się harmonijne stosunki w domu i ciepła atmosfera. Wiele osób odnajdzie starych przyjaciół i zyska nowych. Twój dom będzie otwarty i dla każdego znajdzie się miejsce przy stole. Małżeńskie burze przeminą – przeważnie nastąpi pokój, ale może zdarzyć się i tak, że właśnie w tym roku nastąpi ostateczne zerwanie.

KARIERA i PIENIĄDZE

W pierwszej połowie roku możesz liczyć na wsparcie Jowisza w obszarze finansów. Warto zadbać o domowy budżet. Dobre plany finansowe wydadzą owoce w odpowiednim momencie. Możesz podjąć działania prowadzące do poprawy sytuacji. We wszystkich działaniach staraj się zachować rozsądek i niczego nie przyspieszaj. Nie angażuj się też w sprawy, które na to nie zasługują, a w zamian więcej czasu poświęć na plany, które mają największą szansę realizacji. Od sierpnia Jowisz zacznie sprzyjać zmianom, kontaktom, edukacji.

I DEKADA

Masz przed sobą pomyślny i spokojny rok. Nie grożą ci niszczące wydarzenia ani nagłe życiowe zmiany. Postaraj się więc dobrze wykorzystać sprzyjający wpływ planet: pomyśl o doskonaleniu się i rozwoju zawodowym. Podniesienie kwalifikacji przyniesie efekty w odpowiednim czasie i pomoże ci w osiągnięciu stabilizacji materialnej. Jeśli masz cel, zbliżaj się doń w planowy i metodyczny sposób. Stosunki z otoczeniem ułożą się pomyślnie.

II DEKADA

Nadchodzi rok pełen niespodzianek! Jedyne, czego możesz być pewna, to to, że niczego nie da się przewidzieć. Wśród mających cię spotkać zakrętów losu z pewnością będą takie, które powitasz z radością – nieoczekiwana propozycja lepszej pracy, wyjazdu za granicę... Inne mogą zaburzyć twoje poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli nauczysz się dostosowywać do zmiennych okoliczności, możesz sobie radzić całkiem nieźle. Oszczędzaj pieniądze, bo fortuna będzie kaprysić.

III DEKADA

Przed tobą rok, który w znacznej części wypełni ci wytężona praca. Skrupulatna realizacja wytyczonych planów, dodatkowe kursy i szkolenia, inwestycja w siebie (np. nauka języka obcego) lub inne podobne zajęcia sprawią, że niezbyt wiele czasu zostanie ci na rozrywki oraz życie towarzyskie. Nie obawiaj się jednak – na wszystko przyjdzie właściwa pora. Teraz przede wszystkim zajmij się budowaniem swojej przyszłości. Potrzebna ci będzie cierpliwość, ponieważ efekty twoich działań nie będą widoczne od razu.

ZDROWIE

Stan twego zdrowia jest całkiem niezły, ale twój słaby punkt to żołądek. Dlatego powinnaś przestrzegać lekkostrawnej diety i dbać o regularne posiłki. Jeśli możesz, zrezygnuj z jedzenia mięsa. Gdy masz jakiś problem, nie zamykaj się w sobie. Skłonność do emocjonalnych huśtawek może prowadzić do zachwiania równowagi wewnętrznej. Warto podchodzić do życia z uśmiechem i szybko wyjaśniać nieporozumienia. To pomoże ci przetrwać ten rok w niezłej kondycji.

I DEKADA

Rok upłynie ci spokojnie, będziesz w dobrej formie i nastroju. Nie powinnaś tylko obciążać swojego wrażliwego organizmu zbędnym wysiłkiem i używkami. Zalecane są za to długie i częste spacery, a nade wszystko bliski kontakt z naturą. Atmosfera ciszy i spokoju w razie potrzeby szybko pomoże ci odzyskać dobrą formę psychiczną.

II DEKADA

To będzie rok obfitujący w wydarzenia i dlatego czasem możesz czuć się wytrącona z równowagi. Pamiętaj, żeby dbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i kondycję psychiczną. Broń się więc przed stresem. Nieprzyjemnych niespodzianek zdrowotnych pomoże uniknąć dobrze skomponowana dieta (unikaj słodyczy!).

III DEKADA

Sił i energii masz pod dostatkiem. Twojemu zdrowiu nic nie grozi. Pod warunkiem jednak, że będziesz prowadzić regularny tryb życia, odpoczywać, gdy jest taka potrzeba, i z umiarem dawkować sobie przyjemności. Wskazany też jest ruch, ponieważ aktywny styl życia będzie dla ciebie gwarancją osiągnięcia i zachowania doskonałej figury. A przecież na tym z pewnością ci zależy.  

ASTROCOACHING  

Tonuj emocje, wrażliwy Raku, zainwestuj w swój rozwój osobisty, poznaj mocne strony i te obszary, które stanowią wyzwanie. Słowem, żyj tak, by twoja szklanka zawsze była do połowy pełna!

TWOJE MOCNE STRONY

Empatia. Sprawi, że stosunki z otoczeniem układać się będą dobrze, a rodzina stanie się twoim azylem. W sytuacjach trudniejszych pozwoli np. zażegnać kryzys, w optymalnych momentach zaś pięknie rozkwitnąć przyjaźniom, starym i nowym związkom.

◗ Intuicja. Kiedy wybór lub podjęcie decyzji wydaje się bardzo trudne, nie zawsze wystarcza rozsądek. Warto korzystać z podszeptów intuicji. Twoja jest niby kompas: wskaże właściwy kierunek!

◗ Ostrożność. Ta cecha pozwoli ci zminimalizować niektóre problemy, a nawet ich uniknąć. Czasem odnosimy sukces nie dzięki temu, co zrobiliśmy, ale dzięki temu, czego nie zrobiliśmy. Jeśli więc nie ulegniesz zwodniczym impulsom, będzie dobrze.

TWOJE SŁABSZE STRONY

◗ Nadwrażliwość. Jeśli wydaje ci się, że wszyscy patrzą na ciebie krzywo, to znaczy, że potrzebujesz dystansu do siebie i życia. Nie ulegaj złym nastrojom, które pojawiają się bez przyczyny. Wycisz się, bo w zdenerwowaniu łatwo o błąd w ocenie sytuacji. Czarnowidztwo. Pamiętaj, że złe myśli przyciągają pecha. Podobno – jeśli uważasz, że czegoś nie potrafisz – masz rację. A jeśli uważasz, że potrafisz – też masz rację! Myśl więc pozytywnie.

◗ Pamiętliwość. Nie można budować przyszłości, patrząc za siebie! Naucz się zapominać, zostawiać za sobą rzeczy zbędne. To warunek, by w ich miejsce mogło pojawić się coś nowego. O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ W TYM ROKU

◗ O sobie. Przeanalizuj to, co jest twoim największym atutem. Sprawdź te zasoby w działaniu! Jeśli będziesz w pełni świadoma, co i w jaki sposób prowadzi cię do celu, tym łatwiej go osiągniesz.

◗ O przyjaciołach. Nawet jeśli otacza cię spory tłumek, zadaj sobie pytanie, kto jest twoim prawdziwym przyjacielem. Ta wiedza pomoże ci inwestować w dobre, wartościowe relacje.

◗ O jedzeniu. Pamiętaj, że jesteś tym, co jesz. Dbaj, by twoje pożywienie było dobrej jakości. Zrezygnuj z niezdrowych przekąsek, omijaj cukiernie i fast foody. Jeśli możesz zrezygnować z mięsa, zrób to, a przynajmniej ogranicz je na rzecz warzyw, owoców i ryb.

TWOJE ZADANIA–WYZWANIA

◗ Umocnij fundamenty, na których wznosisz budowlę zwaną życiem. To od ich solidności zależy stabilność całej konstrukcji. Twoja psychika bywa krucha, miej odwagę przyznać się do swoich słabości. To dobry rok na psychoterapię i odkrywanie siebie. Może się okazać, że ktoś kiedyś podciął ci skrzydła niesprawiedliwą krytyką lub złym słowem. Każ zniknąć kompleksom, poczuciu niższej wartości, obawom, że nie umiesz, nie potrafisz i nie zasługujesz.

◗ Zainwestuj w stosunki rodzinne. Jeśli między członkami twojej rodziny panują nieporozumienia, czas pomyśleć o uzdrowieniu sytuacji. Może przeszkadza wam wstyd, lęk, a może za mało jest uprzejmych próśb i życzliwej zachęty do dyskusji. Tylko prawdziwa otwartość i tolerancja są sposobem i szansą na poprawę.

◗ Bądź dla siebie dobra, od czasu do czasu zaopiekuj się swoją duszą i ciałem. Nie kupuj jednak kolejnej torebki lub lakieru do paznokci, tylko urządź sobie „Dzień Dziecka”. Niech rodzina wyręczy cię w zmywaniu, a ty idź do kina z przyjaciółką albo zaaranżuj domowe SPA – kąpiel w mleku, maseczka na twarzy i odrobina świętego spokoju.