Koziorożec i PLUTON

Pluton jest teraz twoim bliskim znajomym i pomoże ci się zmienić na głębokim poziomie, jeżeli istnieje taka potrzeba. Bardzo ważne, abyś wyostrzyła uwagę, jeśli bowiem postanowisz pozostać obojętna na kluczowe potrzeby swojej egzystencji, możesz mieć wrażenie, że nikt nie pyta cię o zdanie. Pluton działa niezależnie od tego, czy rozumiesz jego intencje, czy nie. Aby wyleczyć duszę z kompleksów, które rzucają cień na twoje szczęście, warto spokojnie przeanalizować swoje życie. Zastanów się, co takiego cię hamuje, jakie obawy odgradzają cię od szczęścia, zadowolenia. Nie uciekaj od refleksji i wspomnień. Możesz oczekiwać okazji do zetknięcia się z osobami, które znasz z przeszłości. Te spotkania okażą się cenne. Niewykluczone, że dowiesz się o czymś, czego nie byłaś świadoma. Kiedy zrozumiesz, że sytuacja nie zawsze jest tym, czym się zdaje, przestaniesz zadowalać się pozorami. Nauczysz się też, że opinie innych osób nie mogą zastąpić tego, co ty sama czujesz i myślisz o sobie.

Koziorożec i NEPTUN

Dzięki wspierającej energii Neptuna masz teraz szansę stać się lepszym psychologiem. W 2015 obudzą się w tobie intuicja i pragnienie doświadczania życia na duchowym poziomie. Zawierz tej nowej skłonności i pójdź za nią, nawet jeśli dotychczas rachunek prawdopodobieństwa wydawał ci się bardziej godny zaufania. Na początek zacznij od lepszego poznania siebie. Warto, abyś znalazła klucz do swojej duszy, do własnych ukrytych potrzeb, o których często zapominasz w nieustającej życiowej pogoni. Pamiętaj: jeśli istnieje jakieś uniwersalne prawo miłości, mówi ono, że inni kochają cię na tyle, na ile ty kochasz siebie. Dlatego naucz się zaspokajać te najważniejsze potrzeby. Inni pójdą w twoje ślady. Spytaj siebie, jak to jest z samoakceptacją, i daj sobie więcej troski. Zadbaj też o dobre porozumienie z najbliższymi. Jeśli metody zakazów i nakazów w stosunku do dzieci, partnera, podwładnych okazują się zawodne, to, być może, jedna szczera partnerska rozmowa okaże się przełomem w waszych wzajemnych kontaktach  

Koziorożec i URAN

Niespokojny duch, kosmiczny wichrzyciel Uran nie lubi stagnacji, a przecież teraz masz z nim do czynienia. Dlatego staraj się podążać z duchem czasu i mimo że jesteś miłośniczką porządku, z pewnością wiesz, czym powinien się on różnić od rutyny. Okazji do przeprowadzenia pożądanych zmian w tym roku na pewno ci nie zabraknie. Będziesz bardziej pomysłowa i kreatywna, a w miarę możliwości poszerzysz pole swoich zainteresowań. Dzięki temu w życiu pojawią się nowe wątki. Może wyjedziesz za granicę na dłużej i będzie to dla ciebie próba charakteru, a może przeprowadzisz się i w związku z tym faktem wiele się zmieni. W sferze osobistej poczujesz, że jesteś interesującą i pożądaną osobą, która ma coś do powiedzenia. Atrakcyjność to przecież nie tylko ładna buzia, ale także intelekt, szerokie zainteresowania, poczucie humoru. Dzięki osobistemu rozwojowi umocni się również twoja pozycja zawodowa. Pozbędziesz się kompleksów. Udowodnisz, że nawet jeśli nie wszyscy akceptują twój styl pracy, muszą zgodzić się z tym, że metody, które stosujesz, są przejrzyste i skuteczne 

Koziorożec i JOWISZ

Zobacz także:

W drugiej połowie roku, kiedy do gry włączy się Jowisz, będziesz miała znakomity czas na urzeczywistnienie swoich planów, a także doskonalenie się i pokazanie ludziom, kim naprawdę jesteś. Wpływy Jowisza, planety szczęścia i powodzenia, w trygonie do twojego znaku stworzą pomyślne okoliczności i bardzo dobrą aurę. Szczególnie dla tych z was, które z reguły cofają się do drugiego rzędu i wolą się usuwać w cień. Sprawy, które do tej pory pochłaniały maksimum twoich sił, energii i czasu, realizując się powoli, zaczną wreszcie układać się po twojej myśli. Energia, jaką cię obdarzy Jowisz, pomoże ci utwierdzić się w swoich racjach i obronić podjęte wcześniej decyzje. Przestaniesz być niepewna siebie i ustępliwa w stosunku do innych, uświadamiając im, że z twoim zdaniem naprawdę należy się liczyć. Wzrost pewności siebie powinien wystarczyć, by położyć kres pewnym towarzyszącym ci napięciom. Zacznie się od niewielkich i na pozór mało znaczących spraw – poczujesz chęć zmiany fryzury, zrobisz generalne porządki w szafie, a potem być może nastąpi zmiana stanu cywilnego, miejsca pracy lub zamieszkania... Staraj się myśleć pozytywnie i patrzeć w przyszłość z ufnością. W niektórych sytuacjach sama się zdziwisz, że poszło tak łatwo, i pożałujesz, że nie zdobyłaś się na ten krok dużo wcześniej.  

PROGNOZA 2015

ŻYCIE OSOBISTE

Czasami wydajesz się chłodna, ale w środku kryją się namiętność i pragnienie silnych więzi. Nadchodzący rok upłynie pod znakiem miłej, ciepłej atmosfery. Jeśli jesteś bez pary, to właśnie teraz, szczególnie od lata, masz szansę, by miłość odmieniła korzystnie bieg twego życia. Wystarczy, że będziesz tylko bardziej otwarta i ufna, a na pewno uda ci się znaleźć szczęście. Jeśli pokochasz, nie trzymaj partnera w niepewności. Musisz tylko spokojnie rozważyć wszelkie za i przeciw. Dla związanych Koziorożców to także szczęśliwy czas stabilizacji uczuciowej. Ogólnie dla większości z was zapowiada się miły, spokojny etap życia, oszczędzający trosk i kłopotów.

I DEKADA

Więcej czasu i energii poświęcisz sprawom domu i rodziny. Być może będziesz miała okazję urządzać swoje gniazdko, może zdecydujesz się na remont lub kupno mieszkania, może zechcesz się przeprowadzić. W sensie mniej dosłownym zabierzesz się za naprawianie rodzinnych relacji. Samotna? Jeśli urodziłaś się w tym wycinku znaku, będziesz miała powodzenie. Neptun z Jowiszem działają na tyłach sceny. Zakochasz się bez pamięci po raz pierwszy lub kolejny. Zwróć uwagę na to, co między ludźmi najważniejsze.

II DEKADA

Samotna? Życie uczuciowe przesłoni ci całą resztę, a to stanie się najpewniej w drugiej połowie roku. W pierwszej panować będzie miły spokój. Od września zaczyna się najlepsza passa. Przyjaciele mogą poznać cię z kimś interesującym. Dla zaobrączkowanych Koziorożców także okres towarzyskich atrakcji. Potrzebujesz bliskich osób koło siebie, więc zrób im miejsce. Bez uszczerbku dla swoich zawodowych obowiązków zaczniesz więcej czasu spędzać w domu, wśród bliskich.

III DEKADA

Jeśli jesteś Koziorożcem z ostatniej dekady znaku, rok upłynie bez miłosnych kłopotów. Jeśli masz już rodzinę, na straży domowego ogniska stanie Wenus. Emocjonalny spokój stwarza doskonałą okazję, by naprawić coś, co między wami zaczynało się psuć, zwłaszcza że kosmos wspiera cię siłą dyplomacji oraz umiejętnością rozstrzygania sporów. Jeśli dopiero teraz się zakochasz, uda ci się połączyć racje serca i rozumu. Zadbasz nie tylko o połączenie serc, ale i interesów. Prawdopodobne jest, że warunki mieszkaniowe się poprawią.

KARIERA i PIENIĄDZE

Nadchodzi korzystny i interesujący etap. Wpływy Jowisza w drugim półroczu sprzyjać będą rozwojowi osobistemu i poszerzaniu wiedzy. Dadzą ci też zielone światło do korzystnego prowadzenia interesów i rozwoju kariery. Jeśli wykorzystasz pomyślne okoliczności, w życiu zawodowym nastąpi poprawa sytuacji, cieszyć się będziesz autorytetem i zaufaniem. W finansach stabilizacja, więc w zależności od zasobności twego portfela warto pomyśleć o inwestycjach. Ten rok sprzyja również prowadzeniu inwestycji na szerszą skalę lub rozpoczynaniu działalności na własny rachunek. Jesienią wejdziesz w okres bezpieczeństwa.

I DEKADA

Poczujesz, że twój umysł jest otwarty, a szare komórki i wyobraźnia pracują na wysokich obrotach. Powinnaś więc rozwijać nowe pomysły, tworzyć wartościowe rzeczy. Jeśli się zaangażujesz w to, co robisz, możesz zdobyć dodatkowe bonusy w postaci stypendium, zagranicznego wyjazdu, niespodziewanego awansu, nagrody, wzrostu prestiżu. Niewykluczone, że obejmiesz nowe stanowisko, które pozwoli ci się wykazać i jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Finanse wyglądają obiecująco. Od września stajesz przed nową szansą.

II DEKADA

Nie denerwuj się, jeśli na początku roku sukcesy okażą się mniej znaczące, niż się spodziewałaś. Bądź cierpliwa, nie rozpraszaj się, a twoje sprawy wkrótce wejdą na właściwą drogę. Czas mniej aktywny wykorzystaj na nawiązywanie kontaktów zawodowych, dopracowanie planów, dokształcanie. Na drugą połowę roku zaplanuj te działania, od których zależy twoja dalsza przyszłość. Inwestuj, zawalcz o awans. Ten etap będzie bardziej sprzyjał sukcesom i postępom, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą działania, które nie są obciążone ryzykiem.

III DEKADA

Cokolwiek robisz, nie oczekuj rezultatów od zaraz. Chwilami możesz się poczuć zniecierpliwiona, ale nie ma rady: niczego nie da się przyspieszyć. Źródełko z pieniędzmi będzie płynąć powoli, za to systematycznie, więc nie narzekaj. Nie podejmuj jednak finansowego ryzyka. Jeśli postanowisz zainwestować, zadbaj o wszelkie gwarancje powodzenia. Skoncentruj się na poprawie warunków pracy i swojej pozycji. Zacznij się uczyć czegoś nowego. Twoje kontakty z innymi okażą się teraz bardziej użyteczne, a nabyte doświadczenie pomocne. Są duże szanse na zawodowy prestiż.

ZDROWIE

W tym roku nie powinnaś narzekać na zdrowie. Druga połowa roku sprzyja skutecznym kuracjom, także odżywczym, regeneracyjnym i upiększają- cym. Od sierpnia częściej zerkaj na wskaźnik wagi, szczególnie jeśli masz skłonności do tycia i słabość do dobrej kuchni. Nie dopuszczaj do wyziębienia organizmu. To jest dla ciebie bardzo ważne. Od czasu do czasu, w celach profilaktycznych, wspieraj się ziołami.

I DEKADA

Zdrowie nie powinno ci sprawić kłopotów. Jowisz obdarza cię dużym zasobem energii, więc świadomie zrób dla siebie jeszcze więcej. Dobry rok na treningi, regularne uprawianie sportu. Jeśli tego potrzebujesz, pozwól sobie na zmianę stylu życia, a poczujesz się luźniej, swobodniej. Organizm zareaguje spadkiem napięcia. Jeżeli już musisz sięgnąć po leki, wybieraj homeopatyczne. Chociaż i z nimi nie należy przesadzać.

II DEKADA

Masz dość energii, ale pamiętaj, by rozporządzać nią rozsądnie. Warto pomyśleć, jaki tryb życia najbardziej ci odpowiada, jaki rodzaj aktywności pomaga ci w wypoczynku i rozładowuje codzienne stresy. Nie zaszkodzi wybrać się do dietetyka, by ustalić optymalną dietę.

III DEKADA

Ty także nie masz powodów do zmartwień. Zwykle przykładasz dużą wagę do regularnego trybu życia i właściwego odżywiania, więc i teraz korzystaj ze swoich dobrych doświadczeń. Twój organizm szybko się zregeneruje. Bardzo ważny jest ruch i kontakt z naturą, która wpływa na ciebie wyciszająco. Spacery i rowerowe wycieczki do lasu lub parku powinny wejść ci w nawyk.  

ASTROCOACHING

Rozwój osobisty warto zacząć od dobrego poznania własnych potencjałów. Na tej podstawie będziesz mogła zbudować plan, który pomoże ci osiągnąć cele i spełnić marzenia.

TWOJE MOCNE STRONY

◗ Obowiązkowość. Jak się zapewne domyślasz, cecha ta w najbliższym roku zapewni ci dojście do celu, a nawet spektakularne sukcesy. Prędzej czy później twoja rzetelność zostanie zauważona i nagrodzona. Obowiązkowość jest w cenie.

◗ Poczucie realizmu. Nie oznacza bynajmniej braku fantazji ani rezygnacji z marzeń. I z pewnością tylko zyskasz, jeśli będziesz umiała spojrzeć na swoje życie, wiedząc, co jest realne, a co nie. Dobra ocena sytuacji ochroni cię przed pomyłkami.

◗ Spokojna pewność siebie. Cecha ta przysporzy ci sympatii ze strony otoczenia. Trzeba kogoś wybrać spośród wielu? Wyróżnisz się tym, że jesteś pewna swej wartości, ale nie rozpychasz się łokciami.

TWOJE SŁABSZE STRONY

◗ Nadmierna ambicja. To prosta droga do porażki. Pamiętaj: nadmiar ambicji czyni człowieka ślepym i głuchym na głos rozsądku. No i cel nie zawsze uświęca środki.

◗ Czarnowidztwo. Staraj się, by szklanka była zawsze do połowy pełna, a nie pusta. Ludzie, którzy w każdej sytuacji dostrzegają jakąś szansę, są bardziej skuteczni.

◗ Dyktatorstwo. Kiedy inni milkną na twój widok, to sygnał, że już przesadziłaś. I w domu, i w pracy zyskasz o wiele więcej, jeśli pozwolisz innym na swobodne wyrażanie siebie. Podaruj innym przestrzeń, uwagę oraz wsparcie.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ W TYM ROKU

◗ O marzeniach. Aby odkryć drogę, którą powinnaś podążać, zrezygnuj czasem z nakazów i zakazów, daj pierwszeństwo marzeniom. Mo- że się okazać, że one są kompasem wskazującym najlepszy kierunek.

◗ O kwiatach. Doceń ich delikatność, piękno i pozytywną energię. Bez względu na to, czy masz własny ogródek, czy tylko doniczki na parapecie, załóż hodowlę jakichś pięknych barwnych roślin, które będą zdobić twoją przestrzeń i… cieszyć serce.

◗ O byciu miłą dla siebie. Mów sobie miłe rzeczy, doceniaj osiągnięcia, nagradzaj sukcesy. Uśmiechaj się do siebie. Traktuj swoje wady i błędy z poczuciem humoru i niezbędnym dystansem.

TWOJE ZADANIA–WYZWANIA

◗ Przekrocz granice! Szczególnie te, które wyznaczyłaś sobie ty sama, uznawszy, że czegoś nie potrafi sz, do czegoś się nie nadajesz. Jeśli jest coś, z czego definitywnie zrezygnowałaś, ponieważ pierwsza próba nie była udana, po prostu spróbuj jeszcze raz! Im bardziej zależy ci na efekcie, tym wypadasz gorzej, niż cię na to stać

◗ Skoryguj swój wizerunek. Pierwsze wrażenie tworzysz, zanim wyciągniesz rękę i wypowiesz słowa powitania. Wiedz o tym, że ludzie instynktownie dostosowują się do twojego nastroju, wyrazu twarzy. Chmura gradowa ściąga pioruny, a piękne pogodne niebo zachęca do okazywania sympatii. Kiedy więc poznajesz ludzi, kiedy wchodzisz do pomieszczenia, w którym ktoś jest – uśmiechnij się.

◗ Narysuj swoje drzewo genealogiczne. Zdziwisz się, ilu interesujących rzeczy o przeszłości można się dowiedzieć w ten sposób. Może miałaś w rodzinie artystę albo bohatera romansu, o jakich czyta się w książkach? Niektóre z twoich własnych zachowań, tęsknot mogą stać się dzięki temu bardziej czytelne, jeśli ich echa pobrzmiewają w rodzinnej sadze. Może jakieś wartości staną się ważniejsze, wzbogacisz swoje życie. Poczujesz się dzięki temu kimś wyjątkowym.