BYK i SŁOŃCE

Nie brak ci energii, zdecydowania, witalności. Przeszkody zwykle tylko pobudzają cię do działania i motywują do większego wysiłku. Staraj się jednak poskramiać w sobie te cechy, które nie przysparzają ci popularności. Nie zamieniaj uporu w sztywność poglądów ani też nie próbuj osiągać swoich celów za wszelką cenę. To szkodzi tobie i hamuje twój wewnętrzny rozwój. Pielęgnuj za to swoje cechy „słoneczne”: ciepło, wspaniałomyślność oraz życzliwość. Jeśli powodzi ci się dobrze, nie zapominaj o tych, którzy znajdują się w gorszej niż ty sytuacji. I zawsze pamiętaj: fortuna kołem się toczy. Traktuj ludzi tak, jak sama chciałabyś być traktowana. Podasz komuś przyjazną dłoń? Kiedyś ktoś poda ją tobie. Jeśli masz skłonność do popadania w rutynę, znajdź własny, ale skuteczny sposób na to, by ją przełamać i wciąż się rozwijać. W tym roku energia Słońca pozwoli ci dokonać w sobie zmian na lepsze. Pokaż więc ludziom i całemu światu swoją pogodną, promienną, wspaniałą twarz.

BYK i MERKURY

Potrafisz wykazać się wytrwałością, przenikliwością i strategicznym, przewidują- cym myśleniem. Wykorzystaj te cenne zalety. Bądź twórcza, przedsiębiorcza i naucz się właściwie ukierunkowywać swoją energię. W tym roku bowiem przechodzisz od czasu ograniczeń do etapu wysokiej koniunktury, który trzeba będzie mądrze wykorzystać. Kiedy los podsunie ci wiele możliwości, największą sztuką okaże się wybierać to, co przyniesie ci satysfakcję przez dłuższy czas. Nie da się iść w prawo i w lewo jednocześnie. Szybkie zyski czy długofalowe plany? Macierzyństwo czy kariera? Budowa domu czy wyjazd za zagranicę? Awans w pracy czy raczej dużo wolnego czasu? Kuszący romans czy stabilne poczucie bezpieczeństwa? Poznaj dobrze swoje motywacje, które utrzymują cię w stanie pozytywnych wibracji. Od tego, co teraz wybierzesz, którą drogą pójdziesz, zależeć będzie, gdzie się znajdziesz i czy potem dobrze się z tym poczujesz. Znajdź codziennie czas dla siebie, posłuchaj swoich emocji, usłysz swój wewnętrzny głos oraz bądź w dobrym kontakcie ze swoimi prawdziwymi potrzebami.

BYK i WENUS

Wenus to twoja planeta opiekuńcza. Zaufaj jej. Nawet jeśli masz za sobą trudny czas, teraz zaczyna się lepszy okres. W tym roku poszukiwać będziesz spełnienia i szczęścia w życiu osobistym. Aby to osiągnąć, musisz otworzyć się na miłość i dążyć do pełnego porozumienia. Twój urok osobisty zjedna ci wielu adoratorów i wielbicieli. Nie szukaj jednak idealnego związku, bo taki nie istnieje. Staraj się, aby twój był oparty na wzajemnym poszanowaniu i zaufaniu, bo tylko wtedy możesz bez reszty oddać się uczuciom. Jeśli nie ma nikogo u twojego boku, okres samotności po- święć na przeanalizowanie sytuacji. Może popełniałaś jakieś błędy, np. kierowałaś się pozorami, wybierając z grona wielbicieli tylko tych przystojnych lub życiowo zaradnych, a pomijając skromnych i mniej zorganizowanych? Kto wie, może to właśnie ktoś, o kim nigdy nie myślałaś „w ten sposób”, da ci prawdziwe szczęście. Nie kieruj się pierwszym wrażeniem, ale daj szansę komuś, by mógł ujawnić bogactwo swej natury. Ważne bywa niewidoczne dla oczu.  

BYK i NEPTUN

Zobacz także:

Jeszcze przez 10 najbliższych lat (czyli do roku 2025) będziesz korzystać ze wsparcia Neptuna. Jego wpływ wydaje się szalenie subtelny, działający jakby na tyłach sceny, ale jeśli nań się otworzysz, bardzo wzbogaci cię wewnętrznie. Neptun uwrażliwia bowiem lub budzi uśpioną wyobraźnię oraz intuicję, tę ostatnią czyniąc bardziej precyzyjną. Zacznij używać jej jako życiowego drogowskazu, a wiele zyskasz. Dla dusz artystycznych, takich jak ty, to czas bardzo owocny, ponieważ twoje talenty także staną się wyraźniejsze i będziesz mogła łatwiej je rozwijać. Inspiracja płynie bowiem teraz do ciebie. Jeśli chcesz zrobić najlepszy użytek z darów Neptuna, używaj ich świadomie. Wsłuchuj się w swój głos wewnętrzny, ale także odbieraj sygnały, które wysyłają ci inni. Otwórz się na ludzi, nawet jeśli wcześniej ignorowałaś płynące od nich sygnały. Neptun wzmocni twoją empatię. To dotyczy tak- że stałych, partnerskich relacji. Dzięki temu wasz związek będzie pełen prawdy i zrozumienia. Czasem mniej ważne od tego, co ktoś mówi, jest to, czego nie mówi, bo być może mówić o tym nie potrafi . Ty, wyposażona w swoją zwiększoną wrażliwość, będziesz czytać w sercach innych ludzi jak w otwartych księgach. Dzięki temu przezwyciężysz także swój egoizm oraz skoncentrowanie na dobrach materialnych.

PROGNOZA 2015- BYK

ŻYCIE OSOBISTE

Jako że zwykle wolisz trwały związek od przelotnego romansu, przyda ci się umiejętność dostrzegania ukrytych zalet przyszłego partnera. Jeśli marzą ci się biała suknia i długi welon, to w tym roku masz szansę je włożyć. Jowisz od wakacji sprzyja planom matrymonialnym. Pośpiech jednak nie jest tu szczególnie wskazany, raczej wewnętrzny spokój. Najważniejsza jest jakość łączącego was uczucia. Bądź czuła i zauważaj pragnienia partnera, a on, zafascynowany twoim urokiem i opiekuńczym charakterem, podda się twym kobiecym wpływom. Ty także mów jasno, czego chcesz, i pozwól, by twoje oczekiwania zostały spełnione. Od sierpnia życzliwy Jowisz zacznie również pomagać związkom ze stażem.

I DEKADA
W pierwszej połowie roku twoja uwaga skoncentruje się na rodzinie i sprawach materialnych. Od sierpnia odnotujesz zwiększone zainteresowanie sobą. Jest szansa dla samotnych! Zwią- zana? W życiu domowym możliwe są nowe przedsięwzięcia – plany mieszkaniowe, pragnienie dalekiego podróżowania. Zwiększy się też zasób twojej energii, co sprawi, że będziesz mogła wspaniale odnaleźć się w roli żony czy matki, nie rezygnując przy tym z innych sfer życia – przyjemności towarzyskich czy sukcesów w pracy. Umocnisz swoją pozycję w domu.

II DEKADA
Nadchodzący rok przyniesie niektórym z was okazje do dokonania życiowych zmian. Możliwy nowy związek uczuciowy lub ponowne spotkanie z osobą, z którą kontakty zostały zerwane. Niektórym urodzonym w tym znaku zamarzy się Wielka Miłość. Uczucia staną się źródłem silnych, czasem burzliwych emocji, ale i radości. Ważnym krokiem będzie podjęcie decyzji o zmianie stanu cywilnego. Chociaż ostatnio mogło ci się wydawać, że w tej sferze życia jesteś nieprzewidywalna, tym razem natura da o sobie znać i skłonisz się ku stałemu związkowi.

III DEKADA
Ostatnio na tobie właśnie swoją uwagę skupił Saturn. Jego odejście przywitasz jak ocieplenie klimatu. Rozprostujesz ramiona, niebo znowu stanie się pogodne. Przypływy energii warto byłoby wykorzystać na dokończenie domowych inwestycji lub na podróże, które pozwolą ci mocniej naładować akumulatory. Możliwości jest sporo. W każdym razie w dalszej perspektywie wesprze cię Jowisz obiecujący poczucie bezpieczeństwa oraz stabilizację. Widoki na pomyślne zmiany są niezłe. Podaruj sobie radość, na którą do tej pory brakowało ci czasu i pieniędzy. Samotna? Zacznij się rozglądać.

KARIERA I PIENIĄDZE

Doskonałe wibracje dla osób aktywnych i twórczych. Wyraźnie wzroś- nie twoje zainteresowanie własnym rozwojem zawodowym, co powinno przełożyć się na odczuwalny przypływ dochodów. To zaś zwiększy twoją niezależność. Ten rok przyniesie ci wiele atrakcyjnych możliwości, okazji, szans. Dzięki nim możliwe będą różne zakupy i inwestycje. Najbardziej dominującą sprawą w tym roku staną się jednak ożywione i dobre kontakty ze współpracownikami. Pojawi się też możliwość osiągnięcia stabilizacji zawodowo-fi nansowej.

I DEKADA
Śmiało inwestuj i podejmuj ważne decyzje finansowe oraz te dotyczące dalszej kariery. Będą trafne, przynosząc ci oczekiwane korzyści. Możliwy jest też udział w przedsięwzięciu, dzięki któremu wyraźnie poprawią się warunki twego życia. Jeśli planujesz pracę na własny rachunek lub chcesz wejść w spółkę, możesz liczyć na dobry początek. W obliczu ewentualnych trudności od sierpnia dostaniesz wsparcie Jowisza. Klimat, jaki ci stworzy, sprzyja zyskom. Zwłaszcza jeśli już w poprzednim roku zbudowałaś sobie ku temu solidne podstawy.

II DEKADA
Czeka cię większa samodzielność, a także załatwianie spraw wymagających zgody urzędów i administracji, np. konieczność dopełnienia różnych formalności związanych z biznesem. Możliwa jest korzystna zmiana pracy lub statusu zawodowego. Trzeba tylko pomyśleć, jak najlepiej się do tego zabrać. Przed tobą całe mnóstwo różnych zadań i obowiązków, jednak twój wrodzony rozsądek i systematyczna praca przyniosą rezultaty

III DEKADA
Twój rozwój, ewolucja nie będzie może obfi tować w spektakularne wydarzenia i oka- że się nieco powolniejsza, ale za to systematyczna. To dobry czas na ugruntowanie dotychczasowych osiągnięć, poszerzanie kontaktów oraz rozwijanie pomysłów. Bez obawy możesz planować inwestycje, szczególnie takie, które przyniosą zyski dopiero po pewnym czasie. Z luksusowymi zakupami jednak nie przesadzaj, bo możesz stracić cenną okazję do zyskania stabilizacji materialnej.

ZDROWIE

Wysoki poziom energii oraz duża odporność organizmu nie powinny pozbawić cię czujności. Pamiętaj, że nieregularny tryb życia wcześniej czy póź- niej odbije się na twoim zdrowiu i na figurze. Stosuj więc zdrową dietę. Nie skąp swemu organizmowi ruchu na świeżym powietrzu. Gimnastykuj nie tylko umysł, ale także ciało. Możesz to robić, uprawiając jogging czy tańcząc na dyskotece.

I DEKADA
Będzie dość intensywnie, więc nie zapominaj o relaksie i ładowaniu swoich baterii. Wiadomo, że najważniejsza jest profi laktyka. Najlepiej wypoczniesz na łonie natury. Zmiana klimatu byłaby bardzo wskazana. Jeżeli jednak uznasz, że szkoda ci na to czasu i pieniędzy, znajdź jakieś rozwią- zanie alternatywne. Byle skuteczne i pomocne w odradzaniu się korzystnej energii życiowej oraz pozwalające ci znowu dobrze, wydajnie pracować.

II DEKADA
Cały kapitał twoich talentów i możliwości znajdzie dla siebie korzystną aurę, jeśli tylko zadbasz odpowiednio o swoje zdrowie. Codzienna gimnastyka i regularna dbałość o zdrowie to antidotum nie tylko na różne drobne dolegliwości, ale i zły humor. Ruch jest sprawdzonym, najlepszym źródłem endorfin.

III DEKADA
W tym roku potrzebujesz regeneracji sił nadszarpniętych podczas ciężkiej pracy w roku ubieg- łym. Jeśli myślisz, że pozytywne zmiany postępują za wolno, nie denerwuj się. Z czasem zobaczysz, że jest tak, jak miało być. Spokojnie czekaj na właściwy czas, sprzyjający wdrażaniu nakreś- lonych zdużym rozmachem projektów, i nie martw się tym, że jeszcze nie nadszedł. Zajmij się sobą.  

ASTROCOACHING

Układy trzymające w napięciu rozluźniły się, a w twoim życiu następują zmiany na lepsze. Chcesz je przyspieszyć? Włącz się aktywnie w ten proces. Pierwszy krok to rozpoznanie defi cytów i potencjałów.

TWOJE MOCNE STRONY

◗ Pragmatyzm. Nie raz w tym roku okaże się bardzo cenną zaletą, bo, jak głosi przysłowie: nie wszystko złoto, co się świeci. Dlatego też racjonalne, rozsądne podejście do życia pozwoli wykorzystać okazje, a jednocześnie uchroni cię przed pułapkami hurraoptymizmu.

◗ Cierpliwość. Osobom energicznym i przedsiębiorczym właśnie czekanie na coś wydaje się najtrudniejsze. Bywają jednak takie chwile, w których czas pracuje na twoją korzyść, więc im więcej masz cierpliwości, tym lepiej.

◗ Radość życia. Kiedy los jest dla ciebie łaskawy, warto z tego korzystać. Przyjemności są niczym szczepionka przeciwko stresom dnia codziennego. Umiejętność korzystania z dobrych chwil pomoże ci maksymalnie naładować akumulatory pozytywną energią. TWOJE SŁABSZE STRONY

◗ Upór. Bywa korzystny, ale nie zawsze. Tym razem bardziej przyda się elastyczność w postę- powaniu. Przekonasz się, że im mniej naciskasz, tym korzystniej układają się twoje sprawy.

◗ Materializm. Nadmier- ne przywiązanie do włas- ności może ci przeszkodzić w podejmowaniu słusznych decyzji. Czasem, Byku, trzeba z czegoś zrezygnować, coś stracić, aby zyskać w zamian coś cenniejszego.

◗ Konserwatyzm. Kto nie idzie w przód, ten się cofa. Świat mknie przed siebie. Spodziewaj się momentów, w których trzeba będzie stare metody zastąpić nowymi. Nowe nie zawsze oznacza gorsze.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ W TYM ROKU

◗ Unikaj rutyny i przyzwyczajenia, bo choć dają poczucie bezpieczeń- stwa, to z czasem zamieniają się w inercję, która nie pozwoli ci już wjechać na szczyt! A przecież tam właśnie się wybierasz!

◗ Zaufaj losowi w chwili, gdy chce ci dać prezent. Nie patrz podejrzliwie i nie myśl, co się za tym kryje. Szczególnie miłości warto pozwolić, by zawładnęła sercem bez reszty. Dopiero wtedy zrobi się naprawdę piękne!

◗ Zrób coś, czego dotąd nie robiłaś, kup ubrania, których do tej pory nie miałaś odwagi nosić. Odkryjesz, że wielką część ograniczeń narzucamy sobie sami. Pokonanie ich prowadzi do większej radości życia i da ci większą pewność siebie.

TWOJE ZADANIA–WYZWANIA

◗ Znajdź czas na to, by cieszyć się życiem. Wielkie radości są sprawą tyleż cudowną, co rzadką, a smak życiu nadają drobiazgi. Staraj się więc ten rok „przyprawić” drobnymi radościami i przyjemnościami. Codziennie zrób coś dla siebie. Wieczorną kąpiel zamień w rytuał, dodając do niej aromat swoich ulubionych kwiatów lub ziół, kup sobie piękną fi liżankę do kawy, by miło zaczynać dzień, lub bukiet kwiatów, kiedy na dworze pada. Jeśli zaś masz ochotę wyjść na spacer, nie wmawiaj sobie, że pierwszeństwo mają brudne okna.

◗ Wyrzuć wszystko, na czym data ważności kompletnie się zatarła! Dosłownie i w przenośni. Przeterminowane kosmetyki, niemodne ciuchy, przedmioty, które nic dla ciebie nie znaczą. Wykreśl z terminarza stare sprawy, ale przedtem po prostu je załatw. Odnieś książki do biblioteki, dorób klucz do piwnicy itp. Wydaje ci się, że to jest nieważne? Wręcz przeciwnie. Zagraca twoją przestrzeń i obciąża pamięć. Potem takie gruntowne porządki zrób także we własnej głowie. Zobaczysz, ile masz miejsca na nowe, wspaniałe plany