Szamani Galów, ludu zamieszkującego tereny obecnej Francji, Belgii i Holandii, uważali, że w człowieku żyją różne „zwierzęce” dusze. Wymieniali dzika, wilka, niedźwiedzia, tygrysa, sroki, daniela, jeża, myszołowa, jastrzębia, myszy, szopa i łanię. Aby dowiedzieć się, jakim jesteście zwierzętami, a co za tym idzie - jakie są wasze mocne i słabe strony, sprawdźcie koniecznie swój horoskop galijski.

Horoskop galijski: Dzik (4 stycznia - 3 lutego)

Dzik to buntownik, indywidualista. Będąc dzikiem najbardziej w życiu cenisz niezależność. Z góry skazany na niepowodzenie jest ten, który usiłuje zmusić cię do działania wbrew twojej woli. Ulegniesz tylko wtedy, kiedy rzeczywiście przekonają cię poglądy przeciwnika. Trwały związek stworzysz z partnerem, który zrozumie twoją potrzebę wolności. Nie jesteś typem domatora – praca zawodowa, kariera, zarabianie pieniędzy - poczujesz satysfakcję, kiedy to wszystko będzie na swoim miejscu.

Horoskop galijski: Wilk (4 lutego - 5 marca)

Wilk to zwierzę urodzonych przywódców. Masz dookoła siebie grono osób, które na ciebie liczy. Nie zawiedziesz ludzi, którzy ci ufają, nawet gdyby oznaczało to dla ciebie jakiegoś rodzaju stratę. Znakomicie sprawdzisz się jako lider, mentor. Szukaj partnera, którego możesz podziwiać i cenić za umiejętności, których nie posiadasz. Nie znosisz monotonii i nudy, twój umysł domaga się ciągle nowych wrażeń.

Horoskop galijski: Niedźwiedź (6 marca - 4 kwietnia)

Niedźwiedź to zwierzęce wcielenie osób łagodnych, spokojnych i zrównoważonych, znających wartość swojej siły i charakteru. Kiedy ktoś wyprowadzi cię z równowagi natychmiast przystępujesz do walki. Masz szansę osiągnąć znakomite rezultaty w zawodach wymagających systematycznej pracy i podnoszenia kwalifikacji. Cenisz rodzinę, przyjaciół. Twój cel to ciepły, spokojny, pełen miłości azyl. Nie dla ciebie romanse, flirty i przygodne znajomości.

Zobacz także:

Horoskop galijski: Tygrys (5 kwietnia 4 maja)

Silny tygrys ze szczerozłotym sercem. Masz w sobie niezwykłe ciepło i optymizm, ludzie do ciebie lgną, jednak kiedy ktoś źle ci życzy, natychmiast ograniczasz kontakt. Potrafisz obmyślić długofalową strategię, zgromadzić odpowiednie środki i zaatakować, kiedy wróg się tego nie spodziewa. Duży sukces jest ci pisany - masz charyzmę, wierzysz w swoje umiejętności, imponujesz innym swoją wiedzą i doświadczeniem. W związku lubisz grać pierwsze skrzypce. Wszystko będzie dobrze, jeżeli trafisz na partnera, który to zaakceptuje.

Horoskop galijski: Sroka (5 maja - 4 czerwca)

Twoja wewnętrzna sroka determinuje to, że lubisz komfort, dostatek, luksu. I nic w tym złego, przynajmniej do czasu, kiedy pieniądze nie staną się najważniejsze w twoim życiu. Mimo to nikt tak jak ty nie zaplanuje wydatków i nie zorganizuje budżetu rodzinnego. Partner może czuć się z tobą bezpiecznie. Pamiętaj jednak, że pieniądze to nie wszystko, nigdy nie zapominaj okazać bliskim czułości, przyjaźni i zrozumienia.

Horoskop galijski: Daniel (5 czerwca - 4 lipca)

Duchowy daniel to osoba dobra, miła i łagodna, która żyje w swoim świecie i jest jej z tym dobrze. Ceni dobrą muzykę, literaturę, film i znakomicie wykonuje zawody artystyczne. Gdy ktoś ją zrani, nie odpowiada tym samym. Cierpienie przeżywa w samotności. Daniel to znakomity partner - dużo daje i mało oczekuje w zamian. Nie potrafi długo się gniewać i chować urazy. 

Horoskop galijski: Jeż (5 lipca - 4 sierpnia)

Jeż jest nieco tajemniczy. Zanim nieznajomi odkryją twoją prawdziwą wartość, minie trochę czasu. Na zewnątrz sprawiasz bowiem wrażenie zimnego, obojętnego człowieka. Boisz się zranienia i nie chcesz pokazać, że masz dobre, współczujące serce. Postaraj się wyjść ze skorupy, otworzyć na świat na ludzi, a na pewno na tym nie stracisz. Znakomity związek stworzysz z partnerem, który jest twoim całkowitym przeciwieństwem.

Horoskop galijski: Myszołów (5 sierpnia - 3 września)

Jesteś osobą, która uwielbia zmiany: pracy, miejsca zamieszkania, zawodu. Zdarza się, że nie kończysz rozpoczętego zajęcia, ponieważ już nęci cię coś innego. Ciekawość świata Myszołowa jest jak najbardziej zrozumiała, ale zastanów się, czy nie żyłoby ci się lepiej, gdybyś wprowadził do swojego życia trochę stabilizacji. Na trwały związek przyjdzie czas, gdy minie już pierwsza młodość, wtedy dopiero docenisz wartość rodziny. 

Horoskop galijski: Jastrząb (4 września - 3 października)

Jak każdy jastrząb jesteś samotnikiem i męczy cię liczne towarzystwo. Lubisz spędzać czas w swoim domu, w którego urządzenie wkładasz dużo serca. Twoją ulubioną formą wypoczynku jest dobra książka, film, czy spacer. Chętnie gotujesz i poświęcasz się kreatywnym zajęciom. Potrafisz zorganizować sobie czas i nie wiesz, co to nuda. Jeżeli masz dość bycia singlem, poszukaj sobie osoby, która również kocha dom i chętnie w nim przebywa. 

Horoskop galijski: Mysz (4 października - 3 listopada)

Kochasz nie tylko swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych - pałasz sympatią również do nowo poznanych ludzi. Nie możesz znieść, gdy innym dzieje się krzywda i starasz się temu zaradzić. Znakomicie czujesz się, wykonując zawody, w których masz kontakt z ludźmi – w każdym znajdziesz więcej pozytywów niż negatywów. Jako mysz nie wyobrażasz sobie życia bez towarzystwa - ciepło, które dają ci inni, napędza cię do działania i daje ci szczęście.

Horoskop galijski: Szop (4 listopada - 3 grudnia)

Nie traktujesz życia zbyt poważnie, lubisz sprawiać sobie przyjemności i nie znosisz wysiłku. Z opresji ratuje cię niejednokrotnie poczucie humoru i wiara, że największe trudności w końcu przeminą. W ludziach cenisz altruizm i nie dogadasz się z człowiekiem, który myśli tylko o swoich potrzebach lub jest karierowiczem, czy skrajnym pesymistą. Twój wewnętrzny szop motywuje cię do utrzymywania porządku i czystości - nie tylko w papierach...

Horoskop galijski: Łania (4 grudnia - 3 stycznia)

Wrażliwa z ciebie łania. Bardzo łatwo cię zranić, długo pamiętasz krzywdy i obawiasz się złych ludzi. Postaraj się nabrać trochę dystansu do świata, a twoje życie stanie się łatwiejsze. Naucz się mówić o tym, co czujesz, zamiast dusić emocje w sobie. Udany związek stworzysz z podobnym sobie wrażliwcem - będziecie czerpać radość z wymiany myśli, odczuć, rozmów.