Kiedy otwarcie butiku Hermès w Polsce?

Fanki luksusowej mody i legendarnych skórzanych dodatków z pewnością mają powody do radości. Dom mody Hermès zdecydował się otworzyć swój pierwszy sklep w Polsce i jest ona 50. krajem, w którym będzie można kupić jego kolekcje. Otwarcie odbędzie się 28. listopada 2019 roku i oznacza rozpoczęcie nowego rozdziału w historii paryskiego domu i umocnienie jego pozycji w Europie Środkowej. Wisienką na torcie jest fakt, iż butik Hermès zostanie otwarty na parterze Hotelu Europejskiego, który znajduje się na obrzeżu Starego Miasta stanowiącego historyczne centrum Warszawy. To z kolei aktualnie jeden z najbardziej wyróżnionych za dizajn hoteli na świecie, będący połączeniem klasycznego hotelu z galerią sztuki polskich artystów. Sam parter Europejskiego znajduje się na liście zabytków, dzięki licznym historycznym kolumnom, gzymsom i alkowom. Za projekt wnętrza Hermès w Polsce odpowiada znana paryska agencja architektoniczna RDAI. Już przy samym wejściu do przestrzeni domu mody w Warszawie odwiedzających ma powitać widok z ex-libris Hèrmes przedstawiający konia, powóz i woźnicę, wykonany z matowego metalu i inkrustowany w marmurowej posadzce w szachownicę. Wygląda więc na to, że już samo wnętrze będzie równie prestiżowe co kolekcje marki. 

Hermès co to za marka?

Od swojego powstania, Hermès utrzymywał trwałe więzi z Polską, krajem, w którym tradycja jeździectwa jest mocno zakorzeniona. Ten dom mody to w zasadzie niezależna rodzinna firma starająca się utrzymać swoją podstawową produkcję we Francji dzięki 42 manufakturom, rozwijając jednocześnie swoją sieć dystrybucji, ( 310 butików w ponad 49 krajach). Od 2013 roku Axel Dumas, członek rodziny szóstego pokolenia piastuje stanowisko prezesa zarządu. Markę założył Monsieur Thierry Hermès i rozpoczął produkcję towaru, którego nie mogło zabraknąć w żadnym liczącym się we Francji domu. Po śmierci ojca, firmę przejął jego syn Èmile, który skupił się już tylko na zaopatrywaniu w siodła cesarskie stajnie jeździeckie i wyścigowe. W czasie, kiedy Èmile zarządzał rodzinnym biznesem we Francji rozgrywały się smutne, historyczne wydarzenia – kraj zajęły Prusy i zdobyły Paryż. Zniszczono wiele zabytków, spłonął słynny pałac Tuilere. I właśnie na zgliszczach Tuilere pojawili się Charles Worth i Èmile Hermès próbując ocalić cenne przedmioty przed rabującym tłumem. Èmile Hermès miał więcej szczęścia niż Worth i odnalazł zabawkę, którą jego ojciec podarował następcy tronu, a która składała się z małego, szarego konika na trzech kółkach oraz tzw. kolaski, w której mały książę jeździł po ogrodach Tuliere. Ta zabawka stała się symbolem i logotypem domu mody Hermès znanym na całym świecie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Extreme lightness #HermesFemme

Post udostępniony przez Hermès (@hermes) Sie 3, 2019 o 9:00 PDT

Hermès torebki - otwarcie Hermès w Polsce

Hermes Birkin to jedna z tych torebek, które każda stylowa i kochająca modę pani w garderobie mieć powinna, choć wiąże się to ze znacznym wydatkiem (mam tu na myśli wyjątkowo duży wydatek uszczuplający portfel) i długą listą oczekujących. Ten model od ponad dwudziestu lat ma się świetnie, a światowi ekonomiści twierdzą, że torebki Hermes Birkin są jak wino, im starsze tym, w tym przypadku droższe, więc nie tracą na wartości i mogą być traktowane jako dobra inwestycja. Jak powstała ta kultowa torebka? Cóż, bbyło to podczas jednego z międzynarodowych lotów w 1981 roku. Na tym samym pokładzie znaleźli się brytyjsko-francuska ikona mody i muzyki Jane Birkin i Jean-Luois Dumas-Hermes, spadkobierca firmy. Zawartość wypchanej po brzegi torby Birkin wysypyła się tuż obok słynnego projektanta mody i ten przypadek sprawił, że Jean-Louis wpadł na genialny trop. Trzy lata później firma wprowadziła na rynek torebkę wzorowaną na tej z 1981. Była ogromna i dostosowana do stylu życia wiecznie zabieganej aktorki Jane Birkin. Równie znane (i równie drogocenne co torebki) są ręcznie malowane jedwabne apaszki Hermès, które powstają w długim procesie, trwającym aż dwa lata. Co roku pięćdziesięciu artystów przez kilka miesięcy maluje wzory dla dziesięciu apaszek mających wejść na rynek. To kolejne marzenie na liście fanek mody przez duże "M".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Let’s play hopscotch #HermesHome

Post udostępniony przez Hermès (@hermes) Wrz 17, 2019 o 11:39 PDT

Czekacie na to otwarcie?