Natalia Przybysz to artystka, o której ostatnimi czasy jest naprawdę głośno. Kilka dni temu pisałyśmy na temat wycięcia jej występu z koncertu "nowOsiecka"oraz najnowszym singlu, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Tym razem dotarły do nas informacje, że artystka po raz kolejny przyłączyła się do kampanii społecznej. Jakiej? Walczy wraz z grupą gwiazd o prawa związków homoseksulanych, chciałaby żeby pary miały prawo zawierać śluby i opowiada o swojej przyjaciółce lesbijce. Przeciwko homofobii występują również inne gwiazdy m.in. Maryla Rodowicz, Dorota Wellman, Czesław Mozil, Lao Che, Aga Zarya czy blogerka Maffashion. Co mówi o swojej przyjaciółce Natalia Przybysz:

W dniu urodzin włączyłam telefon i zobaczyłam zdjęcie mojej przyjaciółki, która wzięła ślub w San Francisco ze swoją długoletnią partnerką. Dziewczyny wyglądały cudownie! To mnie totalnie wzruszyło

 

Występ Natalii Przybysz wycięty z koncertu "nowOsiecka"

4 maja w nocy TVP2 pokazało koncert "nowOsiecka". Wśród wykonawców wykonujących piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką byli m.in. Brodka, L.U.C, The Dumplings oraz Natalia Przybysz z Raphaelem Rogińskim. Niestety okazuje się, że Natalia Przybysz oraz Raphael Rogiński zostali wycięci z koncertu. Wykonali piosenkę "Uroda" z repertuaru Wandy Warskiej. Artyści występują i wydają razem płyty pod nazwą zespołu Shy Albatross. Koncert odbył się 27 listopada 2016 r. w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Szkoda, że w nocy 4 maja nie zobaczyliśmy go w całości.

Dlaczego TVP2 wycięło występ Natalii Przybysz?

Natalia Przybysz, z którą osobiście miałam przyjemność rozmawiać, to kobieta z krwi i kości. Przedstawicielka mojego pokolenia, matka dwójki dzieci i doskonała artystka. Podczas wywiadu dla "Wysokich Obcasów" przyznała, że dokonała aborcji i opowiedziała o tym w piosence "Przez sen", która znajdzie się na jej najnowszym krążku. Artystka badzo otwarcie wyznaje, że dokonała zabiegu usunięcia ciąży tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Swoją decyzję podpiera własnymi powodowami życiowymi oraz faktem, że posiada już dwójkę dzieci... Ten #czarnyprotest, który zaprezentowała wokalistka nie wszystkim jednak się spodobał. Na profilu w serwisie społecznościowym można przeczytać sporo szokujących wypowiedzi...

Co na to TVP?Jak się tłumaczy?

Telewizja Polska tłumaczy, że zapis koncertu należało skrócić ponieważ nie pozwalał na więcej czas antenowy. Należało go dostosować do potrzeb programowych anteny. Bardzo to dziwne, że w retransmisji nie pokazano aż trzech utworów, producent konceru jest oburzony zachowaniem telewizji polskiej. Producent koncertu komentuje, że TVP znała dokładnie skład artystów i nie miała wcześniej żadnych uwag. Nazwiska Przybysz i Rogińskiego znalazły się również w zapowiedziach.

"To jest przekłamanie, fałsz i cenzura. W koncercie nie pojawiła się artystka, która stanowiła jego fundamentalny element" - skomentował.

CO MÓWI NATALIA W "WYSOKICH OBCASACH"

Nie chcę się z tego tłumaczyć, ale chcę o tym opowiedzieć, bo nikt o tym nie mówi. I ta samotność jest straszna. Czułam się, jakbym była jedyną kobietą w Polsce, która kiedykolwiek to zrobiła – ja i te trzy dziewczyny, które siedziały ze mną w busie jadącym na Słowację.

Żyjemy w rzeczywistości, w której wszyscy udają, że to się nie dzieje. Każda kobieta jest z tym sama. To złe uczucie. Więc ja chcę to teraz powiedzieć na głos. Oczywiście boję się trochę, bo jedyną osobą, którą kojarzę z tego, że powiedziała o aborcji, jest Maria Czubaszek, już bezpieczna w niebie. A ja jeszcze muszę pożyć trochę i chciałabym żyć w tym kraju, który kocham, którego język uwielbiam.

HEJT!

„W moich oczach jest nic nie warta jako człowiek i matka. (...) Po prostu miała taki kaprys i tyle” – pisze Joanna R., miłośniczka psów.

„Chora, opętana kobieta” – pisze Krystyna Cz., która jednocześnie apeluje: „Pokochaj, bo tak mało jest miłości na świecie”. Troski jest zresztą więcej. „Jak nie chce mieć dzieci, to niech się nie seksi” – uważa Karolina A., opiekunka w DPS. Podobnych życzliwych rad jest wiele – choćby od Moniki K., tej od dzieci w tle: „Jak nie chciała trzeciego dziecka, to mogła się nie dupczyć”.

„Pani Natalia jest chyba weganką? Czyli żółtka nie zje, ale ludzki płód wyskrobała” – martwi się Paulina D., miłośniczka ciężkiej muzyki.

À propos muzyki – niektórzy uważają, że wyznanie Natalii ma pomóc w sprzedaży jej kolejnego albumu. „Promocja płyty na trupie własnego dziecka” – pisze Katarzyna J., która nie ma wątpliwości, dlaczego kobieta podejmuje decyzję, że nie chce rodzić. „Tutaj pańcia artystka skalkulowała sobie metraż i ilość zabawek i uznała, że dla kolejnego dziecka miejsca nie będzie. I radośnie obwieściła światu, że pojechała się wyskrobać” – pisze Katarzyna J. – „Gorzej, jak uzna, że te 60 metrów mieszkania to jednak za mało i zabije jedno z dwojga swoich dzieci”.

DODAJMY, że wszystkie komentarze prowadziły do realnych profili użytkowniczek, komentowali również mężczyźni...Zarzucano jej również, że zaplanowała sobie czarną promocję swoję najnowszej płyty, kompletnie nie słuchając co ma do powiedzenia artystka i dlaczego poświęca w takiej sytuacji swoją intymność

A Wy co o tym myślicie?

Natalia Przybysz "Ciekawi mnie granica pomiędzy płciami"