Aplikacja - rewolucja w leczeniu?

Z własnego doświadczenia wiemy, że dziś bardzo trudno utrzymać w jednym miejscu wszystkie nasze badania, wyniki, opisy, zdjęcia, recepty, a nawet - o zgrozo - płyty CD, których nie sposób dziś odtworzyć. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza gdy podczas ważnej wizyty lekarskiej padają pytania, na które nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Nie pamiętamy nazw zażywanych leków, daty poprzedniego badania, nie wspominając o szczegółach hospitalizacji sprzed lat. Nie oszukujmy się, tych danych będzie nam przybywać z roku na rok i coraz ciężej będzie nam kontrolować co, gdzie i kiedy miało miejsce. Z momentem założenia rodziny znowu ich przybywa, ponieważ dochodzą np. bilanse i szczepienia dziecka.

Firma Comarch znalazła rozwiązanie tej sytuacji. Stworzyła darmową aplikację, dzięki której w prosty i szybki sposób możemy zgromadzić całą historię medyczną w jednym miejscu i mieć ją zawsze pod ręką – w smartfonie. Aplikacja Comarch HealthNote jest jak internetowa książeczka zdrowia, która pozwala na gromadzenie i przechowywanie wszystkich danych dotyczących zdrowia w chmurze, tak, aby mieć do nich stały dostęp. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko zgubienia wszystkich ważnych dokumentów medycznych. Co więcej, wybrane informacje możemy szybko i łatwo udostępnić lekarzom.

Jak działa aplikacja Comarch HealthNote?

Aplikacja mobilna pozwala nam na skanowanie i podgląd dokumentacji medycznej (np. opis usg, morfologia krwi czy badania hormonalne), wprowadzanie pomiarów i wyników (glikemia, ciśnienie tętnicze, masa ciała itd.), a także notowanie dolegliwości, w tym dotyczących cyklu miesiączkowego, nastroju i zdrowia psychicznego. Tym, co wyróżnia Comarch HealthNote wśród innych aplikacji zdrowotnych, w tym kalendarzyków miesiączkowych, jest możliwość wygodnego udostępniania danych lekarzom. W wersji webowej dokumentację w plikach PDF, PNG lub JPG wystarczy przeciągnąć w miejscu dodawania dokumentów. Jest ona dostępna także dla lekarzy, dając możliwość wglądu do przesłanych dokumentów i informacji.  

Udostępnianie jest bardzo proste i bezpieczne, a lekarz nie musi posiadać żadnego specjalnego programu. Wystarczy, że otworzy stronę healthnote.pl/dla-lekarza, a my przejdziemy do zakładki „Udostępnij” w aplikacji i zeskanujemy widoczny kod QR. To wszystko! Lekarz może wygodnie przeglądać dokumenty, wykresy parametrów zdrowotnych, np. pomiarów ciśnienia tętniczego lub masy ciała.

My już widzimy mnóstwo zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim aplikacja jest bezpłatna, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Przekonuje nas gromadzenie wszelkich danych dotyczących zdrowia w jednym miejscu, ze swobodnym dostępem. Co więcej, możemy zabezpieczyć wszystkie informacje poprzez pin, odcisk palca, face ID czy symbol. Jak wiadomo, chodzimy do różnych lekarzy i placówek, i dotychczas nie mieliśmy możliwości usprawnienia wymiany informacji pomiędzy nimi. Teraz możemy to zmienić, właśnie z aplikacją HealthNote. Planowany jest intensywny rozwój aplikacji, integracja z placówkami medycznymi i innymi partnerami biznesowymi, co jeszcze bardziej ułatwi dbanie o zdrowie. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna, więc nawet osoby “nietechniczne” poradzą sobie z nią poradzą.

Aplikacja Comarch HealthNote została stworzona przy ścisłej współpracy z lekarzami. Użytkownik po wprowadzeniu każdego pomiaru dostaje informację, czy jest on prawidłowy, jakie są normy i na co zwrócić uwagę. Niezależnie od tego czy leczymy się na chorobę przewlekłą czy zwyczajnie chcemy mieć własne zdrowie pod kontrolą, aplikacja Comarch HealthNote jest rozwiązaniem, które wspiera nas w trosce o zdrowie nasze i całej rodziny.  dla nas dużo zdrowia.