W mediach społecznościowych roi się od akcji, które mają na celu czystą rozrywkę, ale wśród nich są i takie, których celem jest szerzenie większej społecznej świadomości. Do takich należy właśnie akcja związana z hashtagiem #jestempieknajakajestem. To obecnie jeden z najpopularniejszych hashtagów w serwisie, pod którym dziewczyny wrzucają swoje zdjęcia i dzielą się prywatnymi doświadczeniami. Jakimi?

#jestempieknajakajestem: akcja w duchu bodypositive

Chodzi o samoakceptację i walkę z kompleksami. Akcja nie bez powodu ma miejsce w mediach społecznościowych – to w końcu one są bardzo częste winne kreowaniu wyidealizowanego wizerunku kobiet, które powoduje uprzedzenia i kompleksy. Akcja ma wesprzeć kobiety i pomóc im polubić siebie, co, jak z wyznań użytkowniczek wynika, bywa czasem niezwykle trudne.

„Trudno jest polubić siebie. Szczególnie w czasach, w których jesteśmy zgniatani przez idealne figury, wyidealizowane twarze. Przez to dostrzegamy kompleksy jakich nigdy nie widzieliśmy. Właśnie te wszystkie kompleksy czynią nas pięknymi i wyjątkowymi”.

„Przez 6 lat miałam problem z zaakceptowaniem siebie. Katowałam się ćwiczeniami i wstydziłam się siebie tak bardzo że nie chciałam chodzić nawet do szkoły. Teraz wiem że to głupota. Mam nadzieję że każdy z was pokocha siebie”.

"Po latach nienawiści do siebie w końcu czuję się ze sobą dobrze. Może nie mam płaskiego brzucha i przerwy między udami ale czuje się dobrze".

Wśród historii użytkowniczek pełno jest opowieści o braku pewności siebie przez kompleksy z powodu np. brzydkiego nosa, masywnych ud czy nieidealnej cery. Jak się okazuje, te refleksje dopadają większość z nas. Wiele z osób biorących udział w akcji #jestempieknajakajestem dzieli się też bardzo wzruszającymi i intymnymi historiami, jak radzenie sobie ze swoją niepełnosprawnością czy odkrywaniem swojej seksualności.

„Chce siebie wkońcu zaakceptować taką jaką jestem ale niestety nie umiem od urodzenia jestem niepełnosprawna i do tego mam bardzo ciężką mowę nie mam przyjaciół ale pomimo to staram się żyć normalnie i chociaż troszkę akceptować siebie”.

„Zawsze będzie mnie to bawić ##jestempieknajakajestem (piękny*)

Akcja cieszy się wielkim entuzjazmem i poparciem. To nie tylko lekcja jak dostrzec piękno w sobie, ale też, by zobaczyć je w innych. Jak się okazuje - jest to o wiele prostsze niż wyszukiwanie w sobie wad i zamykanie się na innych.