Halle Berry: ta diagnoza lekarzy zmieniła jej życie

Halle Berry to amerykańska gwiazda największego formatu, laureatka Oscara oraz jedna z najpiękniejszych kobiet świata, która musi się mierzyć z chorobą, która dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie. Aktorka jako 22-latka dostała zatrważającą diagnozę - okazało się, że choruje na cukrzycę. Ta informacja na początku brzmiała dla Halle jak wyrok. Z czasem jednak nauczyła się żyć z chorobą i akceptować ją. Dziś gwiazda właśnie tej chorobie zawdzięcza decyzję o diametralnej zmianie stylu życia i diety.  

Zobacz też:

Oto najlepsza dieta na świecie tego roku! Wygrała w aż 4 kategoriach!

5 rzeczy z szafy księżnej Diany, które będziemy nosić wiosną 2021

Jennifer Lopez zmyła z siebie kilogram makijażu. Jak wygląda w naturze?

Halle Berry: cukrzyca, a uzależnienie od słodyczy

Halle Berry przyznała, że od dziecka była uzależniona od wszelkiego rodzaju słodyczy (jest szansa nawet dla największych łasuchów!). Szczególnie kochała batony i twarde cukierki, a z owoców tolerowała tylko te z największą ilością cukru. Tym bardziej po diagnozie lekarzy trudniej było jej walczyć ze słodkimi pokusami. Nie poddała się jednak i zmieniła diametralnie swoją dietę. Cukrzyca, to był wyrok, który zadziałał na gwiazdę jak kubeł zimnej wody.

Zobacz też:

Zobacz także:

MOCHI SKIN, czyli skóra jak ryżowe ciasteczko - nowy urodowy trend z Japonii

Jak ograniczyć cukier – 12 rad na Nowy Rok

"Jednak po mojej diagnozie było to jak przełączenie włącznika. Moje zdrowie było zagrożone, więc przeszłam na zimnego indyka zamiast pełnych cukru batoników. Za okno zostały wyrzucone cukierki, desery, a nawet super słodkie owoce”, przyznała w magazynie „Women’s Health”.

Halle Berry: znamy sekret jej diety. Wyeliminowała te 2 produkty

Halle Berry przeszła na spersonalizowaną dietę ketonową. Co to znaczy? Halle zaczęła od zasad diety ketonowej, ale z czasem tak dopasowała ją do swoich potrzeb, że dziś spokojnie mogłaby ją opatentować. Opisuje ją jako "dietę wysokotłuszczową, o umiarkowanej zawartości białka oraz bardzo małej ilości węglowodanów".

Gwiazda przyznała, że eliminacja cukru nie była dla niej prostym zadaniem. Początkom zmiany diety towarzyszył migrenowy ból głowy i zmiany nastroju – syndrom odstawienia uzależniającego cukru. Jak Halle radziła sobie z pokusami? Aktorka szukała zdrowych zamienników słodyczy – gdy przyszła jej ochota „na coś słodkiego”, jadła jeżyny i maliny.

Zobacz też: Jennifer Lopez pokazała jak wygląda bez makijażu. Jej sekret to 3 kroki wieczornej pielęgnacji

Gdy Halle uporała się z tęsknotą za sztucznymi słodyczami. Podjęła się kolejnego kroku – wyeliminowała ze swojej diety ryż, makaron oraz chleb. Te produkty zastąpiła zróżnicowaną dietą pełną świeżych warzyw i owoców. Nie zrezygnowała za to ze swojego ulubionego śniadania i kiedy tylko ma na to ochotę, robi sobie jajecznicę z papryką, cebulą i serem – nagrodę, za systematyczność i konsekwencję. Ważniejszą nagrodą za trzymanie się zrównoważonej diety dostaje w postaci zdrowego ciała, które uważane jest za najlepsze w całym show biznesie. I to mimo że Halle Berry skończyła w tym roku 54 lata!