Ciucholand online Sellpy w Polsce!

Sellpy – jeden z najsłynniejszych second handów online – planuje wielki podbój rynku vintage! Jak zapowiadają właściciele marki, Sellpy planuje rozszerzyć swoją działalność o kolejnych 20 krajów. Pojawi się również w Polsce!

Co ciekawe, Sellpy – należący w znacznej mierze do Grupy H&M, chce korzystać przede wszystkim z magazynu zlokalizowanego w Poznaniu.

Szwedzki ciucholand online, który działa od 2014 roku w Szwecji, w ubiegłym roku zadebiutował w Niemczech, a od początku 2021 roku dostępny jest także w Holandii i Austrii. Plany poszerzenia działalności Sellpy nie są przypadkowe. Nowe 20 krajów, w których działać ma szwedzki second hand, to spore wyzwanie, ale zdaniem inwestorów totalnie się opłaca!

ZOBACZ TEŻ:

H&M inwestuje w vintage


- Popyt konsumencki na produkty z drugiej ręki nigdy nie był tak silny i jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku w branży mody. W czerwcu 2020 r. Sellpy zrobiło swój pierwszy międzynarodowy krok i rozpoczęło działalność w Niemczech, a w lutym tego roku rozszerzyło ją na Holandię i Austrię. Teraz uruchamia swój sklep internetowy w kolejnych 20 krajach Europy za pośrednictwem nowej strony internetowej sellpy.com – czytamy w komunikacie H&M.


Na instagramowym koncie Sellpy przeczytać możemy, w jakich nowych krajach pojawi się słynny internetowy ciucholand. Oto lista:


Dania,
Belgia
Bułgaria
Chorwacja
Czechy
Estonia
Finlandia
Polska
Francja
Węgry
Irlandia
Włochy
Litwa
Łotwa
Luksemburg
Portugalia
Rumunia
Słowacja
Słowenia
Hiszpania

Zobacz także:

 


Skąd tak wielkie inwestycje modowego giganta w rynek vintage?


- Każdy zakup używanej odzieży oszczędza zasoby naszej planety, a popyt na naszych nowych rynkach gwałtownie rośnie – wyjaśnia Gustav Wessman, odpowiedzialny za ekspansję Sellpy na kolejne kraje.


Warto dodać, że Grupa H&M kupiła udziały w Sellpy w 2015 r. Dziś ma około 70 proc. udziałów w firmie. Jak zdradził Reuters Gustav Wessman, H&M zainwestowało w Sellpy dotychczas 20 mln euro.


Dotychczas na platformie Sellpy sprzedano ponad dziewięć milionów ubrań.

ZOBACZ TEŻ: