Moschino i H&M kolekcja

Sekret został ujawniony w video na Instagram Live przez projektanta Jeremy Scott’a oraz modelkę Gigi Hadid – następna kolekcja specjalna H&M zostanie zaprojektowana przez legendarny włoski dom mody Moschino, do którego Jeremy Scott wniósł mnóstwo świeżej energii, gdy został jego dyrektorem kreatywnym w 2013 roku. Kolekcja Moschino H&M będzie dostępna online i w wybranych sklepach H&M od 8. listopada.

Czym wyróżnia się włoskie Moschino? Z pewnością totalnym modowym szaleństwem. To dyrektor kreatywny Jeremy Scott pokazuje regularnie na wybiegu kolekcje inspirowane popkulturą. Jakiś czas temu klienci Moschino mogli kupić ubrania i akcesoria z logo McDonald's lub różowe torebki Barbie. Ubrania Moschino to też bogactwo abstrakcyjnych wzorów, mnóstwo koloru i nieoczywiste formy.

Kim jest Jeremy Scott?

Jeremy Scott to amerykański projektant, który znany jest z niebanalnego podejścia do pokazów i kolekcji, często balansując na granicy kiczu i dobrego stylu. Jest nazywany ostatnim buntownikiem w branży mody i regularnie pracuje z największymi gwiazdami sceny pop m.in. Lady Gagą i Madonną i Beyonce.

Wiadomość wideo, która jest zapowiedzią kolekcji dla H&M, była wyświetlana na ekranach podczas corocznej imprezy Moschino na Coachelli, a także transmitowana na żywo  w mediach społecznościowych. Jeremy oraz jego muza, modelka Gigi mieli na sobie pierwsze stylizacje z kolekcji, bardzo kolorowe i energetyczne. Jeremy Scott zaprojektował dla H&M kolekcję damską i męską, a także pełną gamę akcesoriów i kilka dodatkowych niespodzianek.

„Jestem niesamowicie dumny z kolekcji Moschino H&M. Od zawsze starałem się przemówić poprzez modę do różnych ludzi z całego świata, a dzięki tej współpracy będę w stanie dotrzeć do większej grupy fanów niż kiedykolwiek wcześniej”, komentuje swoją współpracę ze szwedzkim H&M Jeremy Scott.