Gwyneth Paltrow o menopauzie

Aktorka Gwyneth Paltrow bardzo chętnie dzieli się swoimi prywatnymi sprawami na koncie Instagramowym. Ostatnio pokazała długo oczekiwane przez fanów zdjęcia ze ślubu z producentem telewizyjnym, Bradem Falchukiem. To kolejne małżeństwo gwiazdy po rozstaniu z liderem Coldplay Chrisem Martinem, z którym ma dwójkę dzieci. Z Martinem gwiazda rozstała się po jedenastu latach związku, w 2014 roku. Od tamtego czasu długa szukała drugiej połowy. Paltrow, która niedawno skończyła 46 lat opisała też niedawno za pośrednictwem Instagrama inny poważny problem - pojawiają się u niej pierwsze objawy menopauzy. Zmiany biologiczne, które ją dotykają, są na tyle poważne, że aktorce ciężko funkcjonować normalnie.

Ostatnio opublikowała za pośrednictwem swojej firmy Goop filmik, w którym opowiada o objawach i o tym, jak je wyciszać. Firma Paltrow skądinąd zajmuje się m.in. seriami suplementów Madame Ovary dla kobiet, które przechodzą menopauzę. Jej portfolio jest szeroko zakrojone - można tam też znaleźć porady i książki z eko przepisami czy przewodniki o tym jak żyć według zasad "slow life".

Menopauza wczesne objawy

"Pamiętam gdy moja mama przechodziła menopauzę i to była bardzo duża sprawa. Myślę, że dookoła niej i jej emocji był pewien smutek. Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli w społeczeństwie dobry przykład aspirującej kobiety przechodzącej menopauzę.", podkreśla Gwyneth w filmiku.

"Kiedy zaczynasz wchodzić w okres tuż przed menopauzą, tak jak u mnie, zaczynasz widzieć wiele zmian hormonalnych w swoim organizmie. Nadmierne pocenie się, częste wahania nastrojów, te humory - nagle jesteś po prostu wściekła, bez znaczącego powodu", przyznała gwiazda. 

Gwyneth podkreśliła też, że pojęcie menopauzy jest "samo w sobie nacechowane negatywnie i musi przejść pewną metamorfozę". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez goop (@goop) Paź 29, 2018 o 8:13 PDT