Polskie gwiazdy wspierają WOŚP 

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem “przejrzyj na oczy” zagra już 30 stycznia. Podczas tego dnia organizowana będzie zbiórka publiczna, która wesprze okulistykę dziecięcą.  Finałowi WOŚP-u od lat towarzyszą także akcje internetowe, wydarzenia zamknięte i licytacje. Co roku w przedsięwzięcie włączają się najpopularniejsze polskie gwiazdy. W poprzednich latach mogliśmy wylicytować m.in. suknię ślubną Kasi Tusk zaprojektowaną przez Gosię Baczyńską, Golf od Filipa Chajzera czy kolację z Robertem Makłowiczem. Jak jest teraz? 

W tym roku czekają na nas równie interesujące aukcje. Finał postanowili wesprzeć najwięksi sportowcy, aktorzy, aktorki, politycy czy dziennikarze. Co możemy wylicytować? Robert Lewandowski na WOŚP przekazał wyjątkowe korki, w których wystąpił w meczu Bayernu Monachium z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów. Do wylicytowania jest także hulajnoga elektryczna z autografem Donalda Tuska. Były przewodniczący Rady Europejskiej wygraną przekaże zwycięscy osobiście.  “Będzie to również okazja do krótkiego spotkania przy kawie lub herbacie” - czytamy na stronie licytacji.  

Więcej licytacji gwiazd znajdziecie w naszej galerii. Dowiecie się z niej co na WOŚP przekazały m.in. Magda Gessler, Magda Mołek czy Ewa Chodakowska. 

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – na co zbiera WOŚP w 2022? 

30. Finał WOŚP odbędzie się już w niedzielę 30 stycznia. W tym roku odbywa się on pod hasłem “przejrzyj na oczy”.  Zebrane pieniądze pomogą wyposażyć wybrane szpitale w: 

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, 
  • oftalmoskopy do badania dna oka, 
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, 
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), 
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza, 
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, 
  • tomografia dna oka, 
  • Mikroskopy, 
  • stoły operacyjne. 

Wzrok to najważniejszy zmysł dla rozwijającego się organizmu. Dzieci poznają świat, uczą się kolorów, liter i cyfr. Chcemy, by do polskich szpitali trafił najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych, jednak nie zapominamy też o szerokiej diagnostyce wzroku” - możemy przeczytać na oficjalnej stronie akcji.