Dakota Johnson międzynarodową sławę zyskała, kiedy zagrała główną rolę w głośnym filmie "50 twarzy Greya", a następnie w jego dwóch kolejnych kontynuacjach. 31-latka cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Mimo że instagramowy profil aktorki obserwuje blisko 4 miliony osób, to na co dzień gwiazda kina nie pokazuje zbyt wiele ze swojego życia prywatnego. Kilka miesięcy temu zrobiła jednak wyjątek i za namową magazynu Architectural Digest oprowadziła fanów po swoim luksusowym domu. 

ZOBACZ: "Gwiazdy do kwadratu": mieszkanie Blanki Lipińskiej okiem eksperta. "Bardzo drogie rzeczy mieszają się z ekstremalnie tanimi"

"Gwiazdy do kwadratu" - jak mieszka Dakota Johnson?

W swoim wymarzonym lokum w Los Angeles Dakota Johnson zamieszkała niespełna pięć lat temu. Aktorka w rozmowie z popularnym magazynem dekoratorskim zaznaczyła, że od pierwszej chwili, kiedy zobaczyła budynek zaprojektowany przez Carla Mastona, pokochała go i chciała się do niego wprowadzić. Co ciekawe, przed 31-latką dom zamieszkiwał Ryan Murphy, amerykański scenarzysta i reżyser, który z powodu powiększenia się rodziny musiał zmienić miejsce zamieszkania.  

- Kocham drewno, kocham światło, okna i zieleń, więc nic dziwnego, że od razu zakochałam się w tym miejscu - wyznała. 

Głównym miejscem w domu aktorki jest salon, gdzie zazwyczaj przyjmuje swoich gości. Ważną częścią posiadłości jest także taras z widokiem na przestronny ogród oraz... basen! Istotnym elementem wystroju każdego pokoju są kwiaty. Jednak apartament Dakoty Johnson zdobią nie tylko piękne rośliny, modne akcesoria domowe, ale przede wszystkim nowoczesne i zarazem bardzo zabytkowe meble wykonane w stylu vintage, jak np. fortepian firmy Wurlitzer, czy ogrodowe, drewniane krzesła wykonane z jachtu Winstona Churchilla. 

Kuchnia głównej bohaterki filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya" może być dla wielu olbrzymim zaskoczenie, ponieważ w przeciwieństwie do pozostałych pomieszczeń, jest bardzo mała i zdominowana przez jeden kolor - zielony. Jednak niewielka kuchnia nie stanowi dla filmowej Any, która jest olbrzymią fanką gotowania, żadnego problemu. Na filmie dla Architectural Digest Dakota Johnson pokazała także swoje biuro, gdzie 31-latka gromadzi kolekcję książek. 

Zobaczcie całe wideo, na którym amerykańska gwiazda oprowadza po wnętrzach swojego domu w Los Angeles. 

Zobacz także: