Można powiedzieć, że znaczenie karty Gwiazda jest ponadczasowe. Aura tego symbolu niesie z sobą nadzieję na szczęśliwy rozwój przyszłych wydarzeń. Co prawda, świat ludzki jest nietrwały i często poddaje się życiowym zawirowaniom, ale jednostka czerpiąca z takich doświadczeń zyskuje wiedzę i wewnętrzny spokój. To kolejny stopień wtajemniczenia i cisza po burzy, zapowiadanej przez kartę Wieży. Oczywiście, w interpretacji znaczenie ma także pozycja karty.

Spis treści:

  1. Gwiazda: tarot - jak odczytywać kartę?
  2. Gwiazda: tarot - czas
  3. Gwiazda: tarot - osoba
  4. Gwiazda: tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Gwiazda: tarot – finanse, praca
  6. Gwiazda: tarot – zdrowie
  7. Gwiazda: tarota - rada, przeznaczenie, wydarzenia
  8. Gwiazda: tarot - karta dnia

Gwiazda: tarot – jak odczytywać kartę?

Gwiazda w tarocie charakteryzuje się przede wszystkim motywującą wymową: zachęca człowieka, aby podjął kolejny życiowy krok i odważył się na działania wielkie. Mówi również, że realne szanse to wynik trzeźwego osądu i jasnych wizji. Do osiągania wyznaczonych celów niezbędne są: nadzieja, spokój i rozsądek. Gwiazda symbolizuje samorealizację, świadomość własnych zasobów, ambicję, wyzwolenie, zadowolenie, duchowe dary i inspiracje. Znacznie rzadziej miewa negatywny aspekt, nawiązujący do zawiedzionych nadziei, zatracania się w złudnych marzeniach, arogancji, wątpliwościach. Z czego wynika dokładna interpretacja kart tarota w tym przypadku?

Opis karty tarota bardzo często zwiastuje zbliżający się czas spokoju, relaksu i odrodzenia. Bywa, że jest to zmiana pojawiająca się po trudnym okresie. Taka wskazówka kart pozwala uzbroić się w nadzieję i wiarę. Los stanie się łaskawszy, a pragnienia bardziej realne. Po chwili zwątpienia człowiek może poczuć się silniejszy niż zwykle. Bardzo ważne w tym procesie jest pogodzenie się z otoczeniem i samym sobą, zarówno z duchem, jak i ciałem. Gwiazda obiecuje sukcesy przede wszystkim w relacjach międzyludzkich oraz w pracy twórczej.

Karta tarota Gwiazda ma szczególną moc, ponieważ neutralizuje negatywne działanie kart znajdujących się w jej sąsiedztwie. Nie zawsze oznacza to jednak nieprzerwane pasmo sukcesów. Gwiazda to raczej spokój i stabilizacja: nie pojawiają się w tym okresie większe lęki i stres, ale na spektakularne sukcesy raczej nie ma co liczyć. Wyjątkiem są działania twórcze - w ich kontekście Gwiazda sprowadza wenę i uznanie dla twórczości. Jeśli zadane pytanie dotyczy sfery emocjonalnej, Gwiazda przyniesie z kolei zakochanie, ciążę, poprawę relacji z dotychczasowym partnerem. Tylko w rzadkich przypadkach niekorzystne położenie tej karty wskazuje na brak taktu i zaufania, zaburzenia seksualne lub narcyzm. Co oznacza Gwiazda w tarocie w odwróconej pozycji? Specyfika tej karty polega na tym, że nigdy nie ma ona jednoznacznie niepomyślnej wymowy. Nawet jeśli znajduje się w niekorzystnym położeniu, pozwala mieć przekonanie, że nadzieja, praca i optymizm to droga do wyjścia z trudnej sytuacji obronną ręką.

Bardzo ważne jest, aby karta gwiazda była odczytywana również jako dobry omen zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Gdy wypadnie ona podczas tasowania czy stawiania kart, jest to dobry znak, który wskazuje na zmianę sytuacji na lepsze.

Gwiazda: tarot – czas

Karta Gwiazda w tarocie w bezpośredni sposób odnosi się do okresu pomiędzy grudniem a styczniem, staje się więc patronem zodiakalnego Wodnika. Jeśli natomiast mowa o czasie realizacji przepowiedni, w przypadku Gwiazdy można spodziewać się szybkiego tempa, czasem nawet dni, w czasie których prognoza się spełnia.

Zobacz także:

Gwiazda: tarot – osoba

Jeśli pytanie dotyczy konkretnego człowieka, znaczenie karty tarota Gwiazda odnosi się do osób harmonijnych, opanowanych, życzliwych. Często są to ludzie pełni uroku osobistego, zakochani, którzy chcą dzielić się swoją radością z otoczeniem. Gwiazda może wskazywać także na osobę powracającą do pełni sił po chorobie lub operacji, kobietę w połogu lub spodziewającą się dziecka. W ten sposób reprezentowane są również niektóre zawody, głównie artystyczne. To na przykład: piosenkarz, sportowiec, aktor, projektant mody, modelka, kosmetyczka, stylista fryzur, malarz.

Gwiazda: tarot – uczucia, miłość, związek

Reprezentowana przez Gwiazdę harmonia może odnosić się także do relacji międzyludzkich. Mowa o związku zbudowanym na wzajemnym zaufaniu podczas stawiania rozkładu na miłość. Ma on raczej charakter duchowy, oparty na porozumieniu emocjonalnym i intelektualnym, jednak i w sferze intymnej można oczekiwać spełnienia. Szczegółowy opis kart tarota w przypadku Gwiazdy uwzględnia także możliwość zajścia w ciążę.

Gwiazda: tarot – finanse, praca

Spore znaczenie ma także pozycja karty w układzie dotyczącym pracy i finansów. Gwiazda oznacza korzystne inwestycje i sukcesy na polu zawodowym. Zapowiada spełnienie marzeń dotyczących samorealizacji i finansów. Czasami zwiastuje podjęcie nowego, satysfakcjonującego zajęcia z perspektywami na przyszłość.

Gwiazda: tarot – zdrowie

Znaczenie karty Gwiazda odnosić się może również do kwestii zdrowotnych. W tym przypadku także można być optymistą. Gwiazda symbolizuje regenerację organizmu i powrót do zdrowia, dobrą energię, równowagę i prawidłowo dobrane leczenie. Ta karta tarota w szczególny sposób obrazuje schorzenia związane z układem oddechowym, zwłaszcza płucami, oraz górnymi kończynami.

Gwiazda: tarot – rada, przeznaczenie, wydarzenia

Karta Gwiazda w układzie tarota zachęca do życiowej odwagi. Poleca, aby człowiek śmiało artykułował swoje życzenia i systematycznie podążał za szczęściem. Mówi także o rozpoczynaniu nowego etapu, którego początkiem zawsze powinno być głębsze zrozumienie samego siebie i praw rządzących światem. Wówczas można nie tylko podążać za przeznaczeniem, ale świadomie kreować wydarzenia. Gwiazda jako ostrzeżenie postuluje, by nie zagłębiać się w przeszłość, bo można przegapić swoją szansę.

Gwiazda: tarot – karta dnia

Gwiazda jako karta dnia poleca, aby cieszyć się zastaną chwilą i zapewnia, że wszelkie okoliczności są teraz sprzyjające. Plany na najbliższe godziny zostaną zrealizowane z sukcesem, a każde przedsięwzięcie napotka radosny finał. Warto też zaufać intuicji, ponieważ instynkt w czasie trwającej doby działać będzie nieomylnie.

Zobacz też:

Wróżenie z kart, dłoni lub obrączki - sprawdź, która forma wróżenia najbardziej Ci podpasuje!

Co oznacza Królowa mieczy w tarocie?