Gwałt podczas wyborów miss - kim jest wskazana przez ofiarę "gwiazda TVP"?

"Gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020. Tak utrzymuje kobieta, która uciekła ze zgrupowania i zgłosiła sprawę policji. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, ale nie przesłuchała jeszcze „gwiazdora”. Śledztwo trwa już 8 miesięcy i zostało w tej chwili zawieszone, ponieważ prokurator czeka na informację od brytyjskiej policji", o tych skandalicznych wydarzeniach poinformował w obszernym poście na Facebooku Piotr Krysiak, dziennikarz śledczy z ponad 20-letnim stażem, pracujący m.in. w: TVP i "Wprost".

Post na temat skandalicznych wydarzeń w błyskawicznym tempie obiegł sieć. Kto został wskazany przez ofiarę gwałtu? Kim jest główny podejrzany określany przez dziennikarza jako "gwiazdor TVP"? Czy wiadomo coś więcej o tej sprawie?

Zobacz też: 

Lewica chce nowej definicji gwałtu. Musi nastąpić RADYKALNA ZMIANA!

Katarzyna Grochola wspiera ofiary przemocy: "Moja koleżanka została zgwałcona w windzie i nie krzyczała"

PORNHUB zostanie zamknięty? Petycja w tej sprawie

Gwałt podczas wyborów miss - gwiazda TVP, Jarosław Jakimowicz, odpiera zarzuty "ohydna manipulacja" 

Piotr Krysiak w swoim fejsbukowym poście nie wymienia żadnego nazwiska, a oskarżonego nazywa "gwiazdorem TVP". 

Zobacz także:

"Dlaczego piszę o gwiazdorze TVP, choć ten nie ma nawet postawionych zarzutów? Otóż ten Pan nie jest zwykłym Kowalskim. Pracuje w telewizji utrzymywanej z naszych podatków. Jest osobą publiczną. Jego szefem jest polityk, jeszcze do niedawna Solidarnej Polski. Szefem Solidarnej Polski jest zaś kolega prezesa - prokurator generalny i minister sprawiedliwości. Czy może mieć to wpływ na przebieg śledztwa i losy ofiary?".

W mediach bardzo szybko pojawiły się sugestie, że być może chodzić o Jarosława Jakimowicza, który często pojawia się w telewizji publicznej w roli eksperta oraz jest współprowadzącym "W kontrze" na antenie TVP Info. Ze śledztwa dziennikarzy „Gazety Wyborczej” wynika, że w czasie trwania konkursu miss, gwiazda przebywała w hotelu pod Łukowem. Prezenter stanowczo zaprzecza oskarżeniom i przysięga na zdrowie dzieci, że nie dopuścił się przestępstwa.

"Dlaczego od wielu miesięcy trwa śledztwo, a ja - podobno podejrzewany o gwałt - nawet nie zostałem przesłuchany?! Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci! Nie jestem zdolny do takich czynów, brzydzę się agresją wobec kobiet" , zapewnił w rozmowie z Onetem. "Jak mam się w tej sytuacji bronić? Jestem, jaki jestem. Pracuję w TVP, co nie każdemu się podoba. Przyzwyczaiłem się do ataków, ale zarzuty o gwałt to przekroczenie wszelkich zasad. Jestem w każdej chwili gotowy zeznawać w prokuraturze", zapewnia Jakimowicz.

Zobacz też:

"Sama tego chciała" - apel znanej prawniczki po aferze w "Top Model"

Emily Ratajkowski oskarża o gwałt znanego fotografa

Gwałt podczas wyborów miss: co wiadomo o sprawie?

Poszkodowaną jest trzydziestoletnia uczestniczka konkursu Miss Generation 2020, dyrektorka marketingu i PR, mieszkająca obecnie w Wielkiej Brytanii. Kobieta zeznała, że do traumatycznych wydarzeń doszło podczas przygotowań do finału.

"[...] podczas warsztatów poprzedzających konkurs, które odbywały się w hotelu Parisel Palace w Klimkach pod Łukowem, wracając do pokoju zauważyła idącą za nią gwiazdę publicystyki TVP INFO. Nie spodziewała się, że kiedy otworzy drzwi do pokoju – mężczyzna wepchnie ją do środka. Tam – jak powiedziała śledczym kobieta - miał ją zgwałcić", taką relację wydarzeń przedstawił Krysiak.

Ofiara następnego dnia udała się do ginekologa i poinformowała go o gwałcie. Przedstawiła też nagrania z tamtej dramatycznej nocy. "Na pytanie, kto ją zgwałcił - kobieta uniosła telefon komórkowy, otworzyła galerię zdjęć i pokazała film z gwiazdorem TVP INFO. – To on – miała powiedzieć", relacjonuje w poście Krysiak. Poszkodowana potrafiła opisać też znaki szczególne na ciele sprawcy. Lekarz według procedur wezwał policję i wtedy sprawa przybrała zgoła inny obrót.

"Kiedy do gabinetu weszło dwóch policjantów - kobieta odtworzyła te filmy ponownie. Wtedy funkcjonariusze zatelefonowali, najprawdopodobniej do swojego przełożonego i pytali co robić. Kiedy dostali instrukcje powiedzieli, że zabierają panią do szpitala psychiatrycznego przy ul. Nowowiejskiej.
Według mojego informatora, policjanci przyjechali do szpitala bez specjalnego zestawu do pobierania wymazów. Ponoć to standardowa procedura w przypadku gwałtów. Dlaczego go nie mieli? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że poszkodowana kobieta nie została przebadana także w szpitalu przy ul. Nowowiejskiej. Nie wiadomo, dlaczego w ogóle trafiła do szpitala psychiatrycznego…", pisze dziennikarz śledczy.

Zobacz też: Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, z własnej inicjatywy interweniuje w sprawie gwałtu na 14-latce

Gwiazdor TVP gwałcicielem? Gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020....

Opublikowany przez Piotra Krysiaka Lewica chce nowej definicji gwałtu. Musi nastąpić RADYKALNA ZMIANA! 0