Moda trendy 2020: grochy

Być może wzór w groszki nie jest motywem przełomowym w modzie (podobnie jak kwiatki różnego rodzaju) jednak warto przyjrzeć mu się w 2020 roku na nowo. Cały kolejny sezon wiosna lato 2020 będzie bowiem czasem retro grochów, które dumnie wypierają panterkę (zwierzęce wzory oddają koronę po dwóch sezonach).

Na wybiegach projektantów, których ceni świat, a sieciówki się nimi mocno inspirują grochy grały mocne pierwsze skrzypce – od Balenciaga, poprzez Gucci po Dries Van Noten. Wszyscy postawili na grochy w kolorach tęczy i różnej wielkości. Grochy pojawiły się na sukienkach z tzw. strong shoulders, czyli mocnymi, powiększanymi ramionami, garniturach, miękkich skórzanych torbach i butach.

Na wybiegach widać było też groszki od stóp do głów – czyli nosimy je odważnie albo wcale.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by i n f l u e n c e s t y l e (@influencestyle) on Jan 9, 2020 at 5:51pm PST

Jak nosić grochy? Moda trendy 2020

Jeśli nie macie ochoty na groszki po całości, warto postawić na retro wzór na akcesoriach - skórzana torba w grochy będzie świetnym dodatkiem, podobnie jak czółenka w ten sam wzór lub klasyczna apaszka wiązana krótko pod szyją. Oczywiście sukienki w grochy to klasyka, która z mody nie wyjdzie długo, więc poszukajcie w swojej szafie łupów sprzed kilku sezonów, a jeśli już się grochów pozbyłyście - nie martwcie się - w znanych sieciówkach z pewnością ich nie zabraknie.

Koszule w grochy nosimy z jeansami i cygaretkami, marynarki w retro wzór zestawmy ze spodniami do kompletu, do prostej sukienki bez wzorów załóżmy rajstopy w grochy. Możliwości jest wiele, a ten wzór jest super wdzięczny dla każdego rodzaju sylwetki i typu urody.