Greta Thunberg na łamach CQ:

Rozpoznawalność Grety rozpoczęła się, gdy ta przestała chodzić na piątkowe lekcje. Dziewczyna wówczas wybrała podjęcie strajku klimatycznego, aby zwrócić uwagę rządu na inicjatywę, którą podnosiła. Grecie chodziło głównie o czystość środowiska naturalnego. Zainspirowała setki młodych ludzi do podążania w tym kierunku. Młodzież "zalała" media społecznościowe fotkami z hashtagami #climatestrike #FridaysforFuture i #SchoolStrike4Climate.

Greta Thunberg - znana na całym świecie?

  • Greta Thunberg odwiedziła Katowice na zaproszenie Antonia Guterrsa, sekretarza generalnego ONZ, aby wygłosić swoje przemówienie dotyczące zmian klimatycznych.
  • Dziewczyna przez The Times została zaliczona do setki najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
  • Pojawiła się na okładce prestiżowego “The Guardiana”.
  • Greta Thunberg została również przez trzech norweskich parlamentarzystów nominowana jako kandydatka do Pokojowej Nagrody Nobla.

Greta Thunberg - wystąpienie w Katowicach przed politykami:

Posłuchaj jakie kwestie są dla Grety najważniejsze:

Nazywam się Greta Thunberg. Mam 15 lat i jestem ze Szwecji. Wiele osób mi mówi, że Szwecja to tylko mały kraj i to nieistotne, co robimy, ale ja wiem, że nigdy nie jesteś za mały, by coś zmienić. I jeśli kilkoro dzieci może trafić na okładki gazet całego świata tylko dlatego, że nie poszły do szkoły to wyobraźcie sobie, co moglibyśmy razem osiągnąć, gdybyśm naprawdę się postarali. Ale żeby to uczynić musimy wyrażać sie jasno, nieważne jak bardzo będzie to niewygodne.

Zdjęcie Grety Thunberg z okładki "GQ":

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Greta Thunberg (@gretathunberg) Sie 13, 2019 o 10:17 PDT