Gra o tron - jak skończy się ostatni sezon serialu?

O ostatnim sezonie serialu "Gra o tron" mówi się coraz głośniej. W sieci pojawi się w tej kwestii tyle informacji, że nawet ci, którzy nie zaliczają się do grona pasjonatów sagi siłą rzeczy nie mogą pozostać obojętni i całkowicie się wobec tej produkcji zdystansować. Za to fani gotowi są naprawdę na wiele, by dowiedzieć się, jak potoczą się losy bohaterów serialu w finałowym sezonie. Te informacje są oczywiście przez producentów pilnie strzeżone mimo że w ramach promocji serialu i zwiększenia zainteresowania nim aktorzy raz na jakiś czas uchylają rąbka tajemnicy co do losów odgrywanych przez siebie postaci czy zakulisowych sytuacji. 

Emilia Clarke o swojej ciężkiej chorobie: „Byłam bliska śmierci”

Gra o tron - kto przeżyje w ostatnim sezonie serialu?

Ale studenci informatyki z Uniwersytetu technicznego w Monachium postanowili nie czekać. Od emisji poprzedniego sezonu minęły 2 lata - zdecydowanie za długo jak dla prawdziwych fanów. Postanowili skończyć z wystawianiem własnej cierpliwości na próbę i stworzyli aplikację, która na postawie zamieszczanych w internecie informacji o serialu przewiduje, które postacie mają największe szanse na przeżycie

Na czym to dokładnie polega? Wskaźnik przeżycia konkretnych bohaterów kultowej produkcji obliczany jest na podstawie analizy długowieczności, którą stosuje się w klasycznych badaniach określając długość życia pacjentów po zastosowaniu terapii medycznych. A więc choć analizie poddawane są fikcyjne dane, mechanizm sztucznej inteligencji traktuje je w ten sam sposób, co gdyby dotyczyły świata rzeczywistego. 

Gra o Tron 8 sezon - co się wydarzy

Jak można się domyślić, według studentów z Monachium największe szanse na przeżycie na Daenerys Targaryen, czyli Matka Smoków (ponad 99% prawdopodobieństwa na przeżycie). Na drugim miejscu plasuje się Tyrion Lannister (97,5%), a następnie, z podobnymi lokatami Lord Varys, Samwell Tarly i Jamie Lannister (ok. 96%). A co z resztą? Dużo gorzej rysują się losy Gregora Clegane’a i Bronna - ten ostatni według apki ma jedynie 6% na przeżycie. Niedobrze wyglądają także losy innych naszych ulubieńców: Sansa ma jedynie 26,7% szans, że wyjdzie ze swych przygód ósmego sezonu Gry o Tron cało, Bran - 42%, a Sandor Clegane - Ogar 52%.

Jak oceniacie? Algorytm, który pozwala przewidzieć zakończenie serialu Gra o Tron podaje słuszne szacunki? Którego bohatera serialu byłoby wam najbardziej szkoda?