Google Pixel 3 XL: jak wygląda smartfon od Google?

Przecieki dotyczące nowych smartfonów od Google przybrały na sile. W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia, z których wynika, że Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL nie będą się znacząco różnić od swoich poprzedników. Pixel 3 XL będzie miał ekran wielkości 6,2 cala z charakterystycznym wcięciem z przodu na górze (tzw. notch), a na dole belkę z głośnikiem. Mniejszy model prawdopodobnie będzie mieć ekran o wielkości 5,4 cala. Na zdjęciach, które wyciekły do internetu widać też, jak będzie wyglądał smartfon Google w białej wersji kolorystycznej. 

Szklana obudowa została podzielona na dwie części — matową na dole i błyszczącą na górze. Tył smartfona jest w całości wykonany ze szkła, jednak przeciek nie potwierdza informacji, czy będzie możliwość bezprzewodowego ładowania. Na zdjęciach widać natomiast czytnik linii papilarnych i tylko jeden aparat. Nie wiadomo natomiast, czy Google Pixel 3 XL będzie miał ekran OLED, choć biorąc pod uwagę dotychczasowe modele Google Pixel i Pixel 2, jest spora szansa, że ta technologia zostanie wykorzystana w najnowszym smartfonie Google.

Google Pixel 3 XL: specyfikacja

Google Pixel 3 XL ma mieć 4 GB RAM-u i 64 lub 128 GB pamięci podręcznej. Smartfon będzie wyposażony w ośmiordzeniowy Snapdragon 845 i najnowszą wersję systemu Google Android. Trzeba jednak pamiętać, że zdjęcia, które wyciekły do sieci pokazują model nieprzeznaczony do masowej produkcji, w związku z czym jego wygląd może się jeszcze zmienić. Początkowo smartfony Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL miały pojawić się jeszcze w sierpniu. Obecnie bardziej prawdopodobnym terminem jest początek października, choć ostateczna data premiery nie jest jeszcze znana. Oprócz smartfonów, do sprzedaży mają trafić również 3 smartwatche Google.