Glukomannan – co to za składnik?

Glukomannan to rozpuszczalny błonnik pozyskiwany z korzenia rośliny konjak (Amorphophallus konjac) – tej samej, z której powstają słynne gąbki do oczyszczania twarzy. Do tej pory był znany głównie jako bloker głodu. Przyjmowany w formie suplementów wywołuje uczucie sytości i wspomaga odchudzanie. Glukomannan wiąże wodę tworząc z nią gęsty żel – co spowalnia uwalnianie cukru i obniża poziom insuliny oraz glukozy we krwi, dzięki czemu nie odczuwamy głodu. Składnik ten pomaga jednak nie tylko w utracie kilogramów, ale również w obniżeniu poziomu cholesterolu i stabilizacji poziomu cukru. Jest więc często stosowany jako wsparcie w walce z cukrzycą. Ze względu na swoje dobroczynne właściwości roślina konjak (wiedziałyście, że jej polska nazwa to Dziwidło?) jest od wieków uprawiana w Chinach i Japonii, a produkowane z niej produkty spożywcze są powszechnie stosowane. Dopiero niedawno zainteresował się nią jednak przemysł kosmetyczny. I to nie tylko za sprawą słynnej gąbki do mycia twarzy.

Glukomannan zastąpi kwas hialuronowy?

Okazuje się, że pozyskiwany z tej byliny glukomannan ma wyjątkowe właściwości nawilżające, zbliżone do powszechnie stosowanego w kosmetyce nawilżacza, jakim jest kwas hialuronowyPodobnie jak HA, wchłania i zatrzymuje wodę w skórze. Jedna cząsteczka może związać ilość wody przekraczającą nawet 17-krotnie jej rozmiary. Nałożony na skórę działa jak naturalny wypełniacz. Najpierw wiąże wodę z głębszych warstw skóry i zatrzymuje ją w naskórku. Przez to znacznie zwiększa swoją objętość, wypełniając drobne zmarszczki i pozostawiając skórę wygładzoną i nawilżoną. W testach laboratoryjnych, glukomannan wykazał nie tylko zdolność do wchłaniania i zatrzymywania wody, ale również do wzmacniania i pogrubiania bariery ochronnej naskórka.

Glukomannan - w jakich kosmetykach go znajdziecie?

W Polsce glukomannan można spotkać głównie w formie suplementów wspomagających odchudzanie. Jest też dostępny w formie proszku, który można dodawać do potraw. W kosmetykach występuje na razie stosunkowo rzadko – można go znaleźć m.in. w produktach organicznej australijskiej marki Grown Alchemist czy francuskiej marki kosmetyków Yon-Ka.

Często występuje razem z kwasem hialuronowym, co potęguje nawilżające i wygładzające działanie glukomannanu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Do what makes your soul shine . Certified Organic Hemp Glow Serum is the perfect daily Superfood skincare (non-oily) moisturiser for all skin types, especially food for combination and oily skin due to the carefully selected ingredients of hemp, jojoba, juniper, konjac and lemon Great for women, men and teens. . Hand made in the UK and registered vegan and cruelty-free . Check it out here... https://rawgaiabyjessica.com/collections/hemp-range/products/hemp-glow-serum . . . . . . . . #rawgaia #hemp #vegan #hempglow #hempskincare #vegansofinstagram #veganlifestyle #plantbased #skincare #vegansofinstagram #certifiedorganic #cosmosorganic #veganbeautyproducts #hempbrighton #veganskincare #plantpowered #rawskincare #awardwinningskincare #vegansofinstagram #soilassociation #skincarebrand #veganskincare #crueltyfree #skincareregime #certifiedorganic #veganbeauty #certifiedorganicskincare #veganbrighton #certifiedveganskincare

Post udostępniony przez Rawgaia Skincare (@rawgaia) Lip 16, 2019 o 4:22 PDT