Jaka jest głębokość pochwy?

Pochwa jest narządem kobiecym o kształcie podłużnego otworu, który prowadzi od wejścia do dróg rodnych do macicy. Umiejscowiona jest w okolicach miednicy mniejszej. Jej przednia ściana sąsiaduje z pęcherzem oraz cewką moczową. Tylna natomiast z odbytem. Ściany pochwy tworzą rozciągliwe tkanki o grubości około 3 milimetrów, które zbudowane są z trzech warstw. Wagina najwęższa jest w punkcie wejścia, a następnie nieco się rozszerza. Najczęściej pochwa ma 1-2 centymetry szerokości przy swoim początku i o około centymetr więcej w środkowej części. Uczucie podniecenia wywołuje wzmożone procesy wydzielania śluzu, co ułatwia wprowadzenie do niej penisa oraz zmniejsza tarcie.

Średnia głębokość pochwy jest znacznie mniejsza niż długość penisa. W większości przypadków nie wpływa to jednak na jakość stosunków płciowych, ponieważ pochwa ma zdolność znacznego rozciągania się i dostosowywania do rozmiarów członka, co zawdzięcza włóknom gładkim błony mięśniowej, z których jest zbudowana jej środkowa warstwa. Z zewnątrz waginę otacza tkanka łączna, natomiast od wewnątrz błona śluzowa.

Pomimo faktu, iż męski członek przeważnie jest o kilka centymetrów dłuższy, nie powoduje to dyskomfortu podczas odbywanych stosunków płciowych z uwagi na fakt zdolności dostosowawczych pochwy do kształtu i długości członka. Pochwa jest w stanie zwiększyć swoją objętość nawet dwukrotnie. Warto podkreślić też, że w czasie stosunku rzadko pozycja partnerów pozwala na wprowadzenie całego penisa do pochwy. Oczywiście w sytuacji bogato obdarzonych przez naturę partnerów, zdarza się, że kobieta podczas zbliżeń odczuwa dyskomfort, a nawet ból, ale można temu zaradzić poprzez dobór odpowiednich pozycji seksualnych.

Średnia głębokość pochwy – istnieje coś takiego?

Średnio pochwa ma 5-8 centymetrów głębokości, jednak jej rozmiary wahają się nawet od 5 do 14 centymetrów. O długości waginy nie świadczy wzrost kobiety, a jej anatomiczna budowa.

Jak zmierzyć głębokość pochwy?

Wagina jest bardzo niewdzięcznym narządem do pomiarów. Posiada ona dwie ścianki – przednią oraz tylną, które różnią się długością. Przednia, przylegająca do brzucha, potrafi być krótsza nawet o trzy centymetry od tylnej.

Długość oraz głębokość pochwy jest uzależniona od kraju pochodzenia kobiety. Najpłytszymi pochwami zostały obdarzone Hinduski, średnimi – Europejki, a długimi – kobiety o ciemnym kolorze skóry. Ma to dokładne odzwierciedlenie w statystycznych badaniach członków męskich.

Głębokość pochwy można sprawdzić domowym sposobem. Dokonanie pomiaru będzie cięższe niż w przypadku mierzenia męskiego członka we wzwodzie, ale nie jest niemożliwe. Do sprawdzania długości pochwy stanowczo odradza się domowe miarki, linijki oraz wszelkie przedmioty, których kształt mógłby uszkodzić wrażliwą błonę śluzową wyścielającą wnętrze waginy. Głębokość pochwy najlepiej sprawdzać przy użyciu podłużnego przedmiotu o okrągłym przekroju nie szerszym niż 2-4 centymetry. Dobrze sprawdzi się w tym celu wibrator. Dla zachowania higieny przed dokonaniem pomiarów dobrze go umyć lub powlec prezerwatywą. Następnie przyrząd do pomiaru lub wejście do pochwy powinny zostać pokryte lubrykantem albo innym specyfikiem, który ułatwi wejście do pochwy oraz zapewni poślizg w jej wnętrzu. Rekwizyt wprowadza się do waginy aż do poczucia lekkiego oporu. Nie należy dopychać go siłą, aby nie rozszerzyć ścianek pochwy, ponieważ wówczas wynik nie będzie miarodajny. Na wystającej części rekwizytu zaznacza się punkt zaraz przy wejściu do waginy, a po jego wyciągnięciu mierzy, przy użyciu tradycyjnej miarki, odległość od czubka wibratora do oznaczonego punktu. Miara ta będzie stanowić głębokość pochwy.

Średnia długość pochwy – ile to centymetrów?

Średnia długość oraz szerokość pochwy są niewielkie, zważywszy na cele, do jakich została stworzona. Długość pochwy mierzy około 5-8 centymetrów, natomiast szerokość – około 2-4 centymetry. Długość przedniej ściany pochwy jest średnio o 2 centymetry krótsza od tylnej. Szerokość pochwy jest większa w okolicach szyjki macicy.

Ściany pochwy są rozciągliwe i elastyczne, co zapewnia jej duże możliwości dostosowywania się kształtem i rozmiarem do budowy członka męskiego, który we wzwodzie potrafi być dwukrotnie większy od wyjściowych rozmiarów narządu damskiego.

W czasie porodu hormony żeńskie sprawiają, iż kanał rodny kobiety rozciąga się do stopnia, który umożliwia przejście przez niego dziecka o obwodzie czaszki przewyższającym 30 centymetrów. Tak silne rozciągnięcie pochwy po porodzie może mieć miejsce nawet przez 6-8 tygodni. Po upływie tego czasu zaczyna się ona obkurczać. Tempo tego procesu może być uzależnione od predyspozycji genetycznych, psychologicznych, poziomu hormonów, laktacji oraz ilości przebytych porodów.